Główny Kapitanat Sportowy
https://www.pzw.org.pl/gks

Aktualności

Polscy spinningiści Mistrzami Świata! (video i zdjęcia)

Aktualności | 2010-10-20 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy

17.10.10

 

Na zakończonych 3 Mistrzostwach świata w wędkarstwie spinningowym na przynęty sztuczne z łodzi odbywających się na Łotwie w Rydze w których wzięło udział 12 reprezentacji z: Białorusi, Czech, Estonii, Węgier, Kazachstanu, Łotwy, Litwy, Polski, Rumuni, Rosji, Republiki Południowej Afryki i Ukrainy.

 

 

Zawody rozpoczęły się z opóźnieniem spowodowanym bardzo silnym porwistym wiatrem. Po pierwszej turze stawce przewodziła pierwsza dwuosobowa drużyna polski a druga drużyna zajmowała czwarte miejsce. Nasi zawodnicy rozpoczęli więc dobrze. Dalsze starty odbyły się pod dyktando naszych zawodników. I miejsce i Mistrzostwo świata zdobyła I drużyna w składzie: Krzysztof Kacprzak, Sebastian Mazur a brązowy medal II druga drużyna w składzie: Sławomir Czajkowski i Grzegorz Zarębski. Polska w klasyfikacji państw zajęła I miejsce.


Trenerem reprezentacji jest Andrzej Leśnik, a kierownikiem reprezentacji jest Tomasz Duer.

 

Sponsorzy reprezentacji spinningowej:

- CASUS Spółka z o.o z Grudziądza
- DESIGN FISHING Spółka z o.o z Białych Błot
- SALMO Spółka z o.o z Gietrzwałda

 

 

Serdecznie naszym Kolegą spinningistom gratulujemy.

 

Szczegółowa relacje i informację opublikujemy po powrocie reprezentacji do kraju.

 

 

Zespół Sportu i Młodzieży ZG PZW

 

więcej: http://www.fishing.lv/wch2010/wch2010.html

 


 

WYNIKI PO PIERWSZEJ TURZE

W czwartek ze względu na warunki pogodowe nie odbyła się pierwsza tura zawodów, została przeniesiona na dzień dzisiejszy i w dniu dzisiejszym rozegrają się dwie tury, przy czym pierwsza 5 godzinna tura została już rozegrana, obecnie zawodnicy wypłynęli na drugą turę zawodów - 3 godzinną. Po pierwszej turze zawodów POLSKA drużynowo zajmuje 1 miejsce, Drużyna w składzie, Sebastian Mazur, Krzysztof Kacprzak zajmuje 1 miejsce z wagą - 20230g, druzyna w składzie Grzegorz Zarębski, Sławonir Czajkowski zajmuje 4 miejsce z wagą 5980g. Warunki pogodowe w  dniu dzisiejszym bardzo złe, niska temperatura, przelotne opady śniegu i śniegu z deszczem. Zawodnicy po spłynięci przebrali się w suche ubrania i wypłynęli na drugą turę. Nastroje w drużynie bardzo dobre, walczymy!!
 
Miejsca po I turze
 
1. POLSKA - 5pkt
2. ŁOTWA - 8 pkt
3. UKRAINA - 9 pkt
4. LITWA - 19 pkt
5. WĘGRY - 27 pkt
6. BIAŁORUŚ i CZECHY - exeqwo - 28 pkt

 

Kapitan - Tomasz Duer

Załączniki

Zdjęcia