Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich

Aktualności | 2016-06-22 | Publikujący: Koło PZW-Brody

W dniach 26-29 maja w Łukowie, mieście okręgu lubelskiego odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich 2016. Okręg Kielce wystawił jedną trzyosobową drużynę

w następującym składzie: Sebastian Yusejnow w kategorii do lat 12 i dwie zawodniczki z naszego koła, Magdalena Serafin w kategorii do lat 14 oraz Aleksandra Serafin w kategorii do lat 16. Razem z młodzieżą pojechało trzech opiekunów: Robert Tutalak, Paweł Kita i Jacek Serafin, którzy
z wielką cierpliwością służyli pomocą i radą. Podczas tych czterodniowych zawodów uczestnicy
z wielu kół i okręgów rywalizowali ze sobą w czterech konkurencjach: łowienie, trójbój spiningowy (skish, arenberg i odległość spiningowa), test sprawnościowy (rzut piłeczką tenisową do tarczy arenberga) oraz test z wiedzy ekologiczno-wędkarskiej. Konkurencja była naprawdę duża, ale trud jakiego podjęli się nasi zawodnicy nie poszedł na marne. Każdy z tej trójki wrócił z pucharem, a Magda Serafin zdobyła ich nawet dwa. I miejsce ex aequo (czyt. egzekwo) z wynikiem 190/200 w teście sprawnościowym oraz III miejsce w trójboju spiningowym (230,4 pkt.- rekord życiowy) to zasługi 14-latki Magdy. Sebastian Yusejnow, najmłodszy z drużyny spisał się fenomenalnie w trójboju spiningowym, zajmując I miejsce z bezkonkurencyjnym wynikiem 200 pkt. Ola wywalczyła sobie III miejsce w teście ekologiczno-wędkarskim z maksymalną liczbą pkt. 39/39. Pierwsze miejsce przegrała tylko czasowo z kolegami z Poznania i Katowic. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz nagrody, do tego nikt nie odjechał bez upominku. Jeśli chodzi o sukcesy drużynowe to też się taki pojawił. Kielce weszły na podium, by odebrać dyplom za II miejsce w trójboju spiningowym. W klasyfikacji ogólnej, zliczającej punkty ze wszystkich konkurencji zajęliśmy 8 miejsce na 16 możliwych.
   Były to ciężkie zmagania, w słońcu, które dopisywało przez cały czas, jednak dla tych ludzi to pasja i czysta przyjemność. Na pewno będą długo i miło wspominać wrażenia olimpiady z Łukowa.
Powyższy artykuł napisany przez Olę Serafin.