Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Nieprawidłowości w ogólnopolskich zawodach eliminacyjnych do Gpx Polski na 2010 rok w dyscyplinie spinningowej

Aktualności | 2009-12-22 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy

Informacja dla uczestników Ogólnopolskich zawodów eliminacyjnych do Gpx Polski na 2010 rok w dyscyplinie spinningowej zorganizowanych w dniach 25-27.09. 2009 r. przez Okręg PZW w Krakowie.

Biuro ZG PZW uprzejmie informuje, że Główny Kapitanat Sportowy PZW dokonał analizy wniosków przedstawionych przez Komisję Dyscyplinarną Sportu Kwalifikowanego i  postanowił, na podstawie załącznika nr 5 do Uchwały Nr 84 ZG PZW z dnia 18.10.2004 roku (ZOWSK cz. 1):

1. Dokonać weryfikacji wyników zawodów ze względu na błędne wyliczenie wyników I  tury w sektorze A i B. Powyższe błędy wpłynęły na wyniki końcowe zawodów w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Poprawiono również końcowe wyniki klasyfikacji z eliminacji do GPx w dyscyplinie spinningowej na 2010 rok. (poprawione wyniki wprowadzono na portal www.pzw.org.pl.)

 

2. Postanowił zawiesić uprawnienia następującym sędziom:
    - Sędziemu Głównemu zawodów na okres 2 lat,
    - Z-cy Sędziego Głównego na okres 1 roku,
    - Sędziemu Sekretarzowi na okres 1 roku,
    - dwom sędziom sektorowym na okres 1 roku

 

3. Dokonać zwrotu wadium wpłaconego za złożenie protestu zawodnikowi z Okręg PZW Zielona Góra.

 

4. Organizator został  zobowiązany do zwrotu pełnych kosztów poniesionych przez  zawodników
    niesłusznie i nieprawnie zdyskwalifikowanych.

Wszystkich uczestników eliminacyjnych  Ogólnopolskich Zawodów Spinningowych „Puchar Lajkonika” serdecznie przepraszamy.

Zespół Sportu i Młodzieży ZG PZW

 


 

Główny Kapitanat Sportowy uprzejmie informuje, że w związku z informacjami dotyczącymi nieprawidłowości, które wystąpiły w trakcie eliminacyjnych zawodów spinningowych , postanowił, zgodnie z Cz. II  Z,O.W.S.K. Rozdz. 6 „Ogólne Zasady Organizacji Zawodów” punkt 5.23, dokonać analizy wyników I i II tury oraz w przypadku stwierdzenia błędów dokonać na koszt organizatora weryfikacji wyników i oceny organizacji tych zawodów.

 

Informacja o wynikach i ewentualnych niedociągnięciach zostanie opublikowana na portalu PZW i w zakładce GKS.

 

Mirosław Cichy

Zespół Sportu Biura ZG PZW

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (16)

 • jarekk Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  @aras_as, nie ma potrzeby "gdybać" i snuć domysły. Pełna relacja i przyczyny niesłusznej dyskwalifikacji są opisane w relacji na stronie www.grodzkie.pl
  @ Maciej Wojtecki, nazwisk nie zobaczymy, bo zwyczajowo wszelkie działania, a szczególnie wpadki i potknięcia tych panów ukrywane są za zasłoną kolektywu. To taki związkowy zwyczaj. Mimo to, trzeba pozytywnie ocenić fakt przyznania się do błędu (całej serii błędów). To jest po prostu NIESPOTYKANE w PZW! :) Mniejszym optymizmem napawają za to zmiany jakie wprowadzono w organizacji zawodów spinningowych, ale to już odrębny temat :) Pozdrawiam kolegów ze spinningowego GPx.

 • aras_as Data dodania: 11 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • malutka87 Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  M.Wojtecki- żebyś wiedział komu trzeba patrzeć na ręce, to takich rzeczy byś nie pisał. bo na ręce trzeba patrzeć działaczom a nie sędziom!

 • aquarius Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  aquarius

  Maciej Wojtecki - i może jeszcze zamieścić zdjęcia z biczowania ich?
  "...a powinno sie im patrzeć na ręce szczególnie po upływie nałożonych kar..." - to znaczy, że kara nie wystarczy, po upływie kary piętnować należy???
  Super poglądy, pogratulować!

 • Wojtecki Maciej Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  Witam, dobrze że takie info dociera do wędkarzy, ale mam jedno pytanie - dlaczego nie ma nazwisk ludzi ktorzy zostali ukarani?. Przeciez to chyba nie tajemnica?Tak to dla wiekszości nadal pozostaja anonimowi a powinno sie im patrzeć na ręce szczególnie po upływie nałożonych kar.

 • Łaboński Jerzy Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  Bob55 - zanim się wypowiesz - zapoznaj się z tematem. Po pierwsze takie zawody przeprowadzane są nażywej rybie - więc nie wiem o co chodzi Ci z tym wybijaniem ryb, po drugie na takich zawodach okręgi i kluby najczęściej zarabiają sporą kasę (około 250 zł startowe od zawodnika). Problem w tym, że "Krakusy" chciały za dużo zarobić (brak transportu na łowisko), a uczynni sędziowie chcieli pomóc swoim zawodnikom. Natomiast wracając do weryfikacji wyników - to (nie znam na tyle regulaminu) wydaje mi się że sprawiedliwe byłoby przydzielenie np. "średnich wyników" zdyskwalifikowanym niesłusznie zawodnikom. W ten sposób zostali stratni w klasyfikacji ogólnej.

 • bob55 Data dodania: 12 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • serir Data dodania: 12 lat temu Oceń: 1 + / -

  No....przeczytałem informacje i z zdumienia opadła mi szczęka. Takiej reakcji nie spodziewałem się po PZW. Ale do rzeczywistości przywróciły mnie komentarze kolegów - znaczy się, wszystko jest jak zwykle bywało. Mauzoleum nie zawiodło.

 • pierrbar Data dodania: 12 lat temu Oceń: 1 + / -

  Ja mysle ze to i tak nic nie zmieni to jest taki sam beton jak w PZPN albo nawet wiekszy kibice potrafia sie zjednoczyc a wedkarze niestety nie to jest towarzystwo kolesiow odznaczenia wience wodeczka i tak dalej a nieprawidlowosci na zawodach byly juz na zawodach okregowych polecam Wedkarski Swiat 9/2008 artykul pod tyt WSTYD do dzisiaj nikt nie odpowiedzial za te nieprawidlowosci

 • kato Data dodania: 12 lat temu Oceń: 2 + / -

  No właśnie, jak tam Panowie z GKS-u, coś długo wam te analizy zajmują. Czy to dla Was jest aż tak bardzo skomplikowane. Jezeli nie dajecie sobie rady to zrezygnujcie ze Swoich funkcji i zróbcie miejsce dla tych którym nie sprawi kłopotu zajęcie się tą sprawą. A może nie interesuje Was nic poza stołkami na które sie załapaliście?
  Półtora miesiąca na analizę tego co da się policzyć w godzinę to troczę sporo.
  Jeśli ten komunikat o analizie miał tylko wszystkich uspokoić i nic miałao z tego więcej nie wyniknąć to informuję że nie uspokoił a wręcz przeciwnie.

 • okoniasty Data dodania: 12 lat temu Oceń: 4 + / -

  Brawo, brawo ! Wszyscy się cieszymy jaki fajny jest GKS, patrzymy w tę zakładkę w oczekiwaniu na konkrety i ...jakby kicha :)))

 • Makara Jerzy Data dodania: 12 lat temu Oceń: 2 + / -

  jerzymakara

  Potwierdzam opinię kol. WASERMANA. Program firmy SIMEXIM z Wilkowic (Leszna) jest naprawdę bardzo dobry i niezawodny. Dwukrotnie byłem organizatorem Klubowym Spinningowych Mistrzostw Polski (2006 i 2009 rok) i polecam proponowany system służący nie tylko do obliczania wyników zawodów, lecz także wprowadzający wiele rozwiązań, bardzo praktycznych rozwiązań, przydatnych dla każdego organizatora. Trzydniowe mistrzostwa zostały podsumowane w ciągu 30 minut, z wyszczególnieniem zwycięzców indywidualnych, drużynowych, klasyfikacji na różne gatunki ryb 0raz wydruku dyplomów. Polecam uwadze ZG PZW i GKS. Pozdrawiam - Jerzy Makara

 • maciek88 Data dodania: 12 lat temu Oceń: 1 + / -

  To ja mogę podpowiedzieć, że drużyna, która zajęła pierwsze miejsce(Esox Gdańsk 2) ma źle podliczone punkty, bo zamiast 32 ma 34.
  Pozdrawiam Maciek z Esoxa.

 • waserman Data dodania: 12 lat temu Oceń: 1 + / -

  Od kilku lat podczas większości dużych zawodów do obliczania wyników stosowany jest program z Leszna który załatwia ich podliczanie w kilkanaście minut. W tym roku był stosowany w Słubicach, Lesznie, KMP w Koszalinie i wielu innych impreazch - trzeba jednak zapłacić za licencję a Kraków wolał liczyć kalkulatorem co nie wyszło najlepiej ;-)

 • jarekk Data dodania: 12 lat temu Oceń: 1 + / -

  Przyznam, że jestem zaskoczony. Wszyscy spodziewaliśmy się raczej przemilczenia tematu. Czekamy zatem na efekty analizy i bacznie obserwujemy zakładkę GKS-u :)

 • dionizy Data dodania: 12 lat temu Oceń: 3 + / -

  dionizy

  brawo!!! okazuje się ze nasze głosy sa słuchane w ZG !!!

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin