Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

SUROWY WYROK ZA KŁUSOWNICTWO NA WODACH OKRĘGU PZW W GORZOWIE WLKP.

Szczegóły znajdują się w załączonym poniżej wyroku.

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (5)

 • Wojnowski Ryszard Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

  aquarius_43

  O kim tu mowa?

 • axel Data dodania: 6 lat temu Oceń: 1 + / -

  Sam wyrok Sądu to jeszcze nie koniec sprawy niestety (ten był rzeczywiście bardzo ostry, prawie maksymalny w tego typu przestępstwie). Często nie ma możliwości wyegzekwowania przyznanej nawiązki na rzecz uprawnionego do rybactwa, co tylko zwiększa koszty tego ostatniego o dodatkowe koszty komornicze. Dobrze zatem, ze chociaż to zawieszenie kary pozbawienia wolności działa na sprawców odstraszająco (bo jeśli już tam trafi to stanowi tylko dodatkowy ciężar dla ogółu podatników a resocjalizacyjnie to raczej nie zadziała) i na jakiś czas nie wracają na wodę "aby odrobić straty". Okręg niestety nie mógł podać personaliów sprawców, bo Sąd określił jednoznacznie formę upublicznienia sentencji wyroku, a publikacja w intenecie byłaby przekroczeniem sentencji zapisu (dura leks ... ). Sąd może też orzec obowiązek upublicznienia wyroku w poczytnej gazecie, a nawet w tv (lokalnej, regionalnej, krajowej) na koszt sprawcy, a to jest niekiedy i spory koszt, i popularność na miarę czynu !!! Szkoda, że tak mało popularna jest ta forma kary w naszych Sądach. Można byłoby tworzyć w okręgach i kołach fajne kłusownicze księgi pamiątkowe :)

 • Skólmowski Wiesław Data dodania: 6 lat temu Oceń: 3 + / -

  Według mnie Sąd nie zasądził najniższej nawiązki ponieważ wartość szkody wynosiła około 1000 zł a nawiązka po 5000 na każdego z trzech oskarżonych, a więc daje to piętnastokrotność kwoty strat poniesionych przez PZW.
  Mam jednak pytanie dotyczące wymazania danych personalnych. Czy pomimo prawomocnego wyroku pokrzywdzony (w tym wypadku Okręg PZW) nie może podać informacji kto tego dokonał?

 • Sadłowski Artur Data dodania: 6 lat temu Oceń: 2 + / -

  okonopstrag

  wcale tak mocno nie ukarał sąd jak mógł. Nawiązkę się zasądza od 5 do 20 krotności wyrządzonej szkody. A dał tą najniższą. Tyle że, widać nauczyli się wnioskować o tą nawiązkę. Bo inaczej sąd tego nie rozpatrzy.

 • Krystosiak Dariusz Data dodania: 6 lat temu Oceń: 2 + / -

  Pięknie sąd potraktował sprawców, jak sądze dzieki dzialaczom okręgu w Gorzowie.
  Jest to kolejny wyrok z okręgu gorzowskiego idący w tysiące złotych. Nieśmiało więc zapytam
  -czy w innych okręgach nie ma kłusownictwa ?
  -czy może na sprawach nie pojawia się nikt z okręgu by żądać wyższych kar?

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin