Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

ŁOWIECTWO PODWODNE

Zarząd Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp. informuje, że udostępnia w 2017 r. do amatorskiego połowu ryb kuszą następujące jeziora:

 1. jezioro Chycina Duża w gminie Bledzew
 2. jezioro Lubikowskie w gminie Przytoczna
 3. jezioro Bierzwnik w gminie Bierzwnik
 4. jezioro Trzebuń w gminie Drawno
 5. jezioro Szarcz Duży w gminie Pszczew

 

 

W załączniku poniżej znajdują się również Szczegółowe Zasady Uprawiania Amatorskiego Połowu Ryb kuszą na 2017 r.

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (15)

 • pawelw23 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 3 + / -

  Ten Pan nie należy do Stowarzyszenia Spearfishing Poland.

 • Ciernik Bogdan Data dodania: 4 lata temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • segitarius Data dodania: 5 lat temu Oceń: 1 + / -

  Szanowni Państwo,

  Uprzejmie proszę o udostępnienie wykazu akwenów dopuszczonych do uprawiania łowiectwa podwodnego w województwie Lubuskim. Jeżeli to możliwe proszę o zawarciu informacji o wysokości opłat za połów na poszczególnych zbiornikach.

  Dziękuję

 • segitarius Data dodania: 5 lat temu Oceń: 2 + / -

  Szanowni Państwo,

  Uprzejmie proszę o udostępnienie wykazu akwenów dopuszczonych do uprawiania łowiectwa podwodnego w województwie Lubuskim. Jeżeli to możliwe proszę o zawarciu informacji o wysokości opłat za połów na poszczególnych zbiornikach.

  Dziękuję

 • Sz. Tomasz Data dodania: 5 lat temu Oceń: -9 + / -

  Rozwiń
 • brunofoto Data dodania: 6 lat temu Oceń: 4 + / -

  Bardzo się cieszę z tej decyzji i zapraszam na https://www.facebook.com/spearfishingpogoria4

 • rex_ddr Data dodania: 8 lat temu Oceń: 4 + / -

  ŁaAŁ!
  Gratuluje Zarządowi odwagi i trafnej decyzjii!
  Wreszcie podwodni łowcy którzy i tak od dawna polują w naszych wodach ujawnią się, i dołożą składkami do dzierżawy i zarybiania zbiorników!
  Sam łowię z kuszą, dotychczas na ryby jeździłem do Powidza - Gospodarstwo rybackie Barakuda, gdyż w moim przypadku wpadka na nielegalnym połowie zkończyłaby się wyrzuceniem z pracy - pracuję jako leśnik.
  Za dwa tygodnie z kuszą + wedki płaciłem 80zł.
  Z rozmów z właścicielem dowiedziałem się że w tej chwili poluje na ryby z kuszą mniej osób niż przed wprowadzeniem zezwoleń na taki połów.
  Legalni łowcy wyparli KŁUSOLI, ponadto za każdy znaleziony w wodzie sprzęt typu skrzydlak, wonton, itp. Nurek otrzymuje od właściciela darmowe zezwolenie na połów, bądz tak jak ja porządną porcję wędzonych sielaw.
  Z czasem sami się przekonacie że zalegalizowanie łowiectwa podwodnego to same korzyści.

 • marek_sz Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  Na bezdechu to wcale nie jest takie proste. Zupełnie inaczej sprawa wygląda kiedy śmiałek ma na sobie cały zestaw do nurkowania ale takie łowy są zabronione! Oczywistą sprawą jest to, że ryba tak jak i każde inne zwierze w konfrontacji z człowiekiem ma mare szanse na przeżycie ale tego, że sprawa ma wiele aspektów pozostawiłbym te rozważania filozofom :)!

 • lechsulim Data dodania: 8 lat temu Oceń: -7 + / -

  Rozwiń
 • marek_sz Data dodania: 8 lat temu Oceń: 6 + / -

  Ustalająć regulaminy nie można się kierować tym, że wszyscy będem mieli je w nosie. Wręcz odwrotnie. Jeśli ktoś szanuje siebie i swoje hobby, to na pewno będzie postępował etycznie kolego adptak. To prawda, że wśród płetwonurków znajdą się tacy, którzy mają wszelkie nakazy i zakazy w nosie ale prawdą jest, to że w każdym środowisku znajdą się czarne owce. Pozdrawiam wszystkich miłośników podwodnych łowów. Sam kiedyś chciałbym spróbować tej metody niestety zdrowie nie pazwala. Zawsze zostaje stare poczciwe moczenie kija :)!

 • Kotarski Tomasz Data dodania: 9 lat temu Oceń: 4 + / -

  Proponuje spróbować zanurkować na bezdechu i podpłynąć do ryby , po pierwsze nie jest to łatwe po drugie łowiectwo podwodne jest uprawiane przez ludzi ,których pasją jest nurkowanie na wstrzymanym oddechu i również z tego czerpiemy przyjemność to czy możemy przy okazji upolować jakąś rybkę na obiad jest to dodatkowy plus .Plusem przebywania w środowisku ryby jest to że legalni łowcy nie wyjdą z wody z rybą ,która nie spełnia wymogów regulaminu .

  Użytkowniku Adptak , kusza to nie bron miotająca granatami i niszcząca wszystko w promieniu 40m ...

 • B M Data dodania: 9 lat temu Oceń: 4 + / -

  Należę do stowarzyszenia SSP. Może kolega być pewien, że akurat członkowie naszego stowarzyszenia w przeważającej większości respektują prawo. Co więcej włożyliśmy tyle wysiłku w akcję uświadamiania osób podobnych koledze adptak, że jeśli zobaczę gościa kłusującego z kuszą przy użyciu np. aparatu do oddychania pod wodą, to akurat władze PZW w Gorzowie i odpowiednie służby na Waszym terenie powiadomię natychmiast.

  Logicznie myśląc, jeśli PZW Gorzów zezwoliło na łowiectwo podwodne, to zezwoleń nie będą raczej wykupować ci którzy chcą łamać prawo tylko ci, którzy akurat je respektują. Czyli reasumując - argumenty kolegi niezbyt trafione...

  W każdym razie pozdrawiam i być może do zobaczenia na Lubikowskim. Na to jezioro zamierzam wykupić zezwolenie. Znak rozpoznawczy: będę w wodzie ;)

  Naprawdę nie ma powodu żeby na siebie krzywo patrzeć. Ryba pod wodą nie siedzi i nie czeka aż się do niej podpłynie i ją trafi. Trzeba się naprawdę napocić, żeby coś strzelić... No i trzeba uważać, żeby się nie pokaleczyć o potłuczone flaszki po alkoholu i blaszane puszki pod wodą w okolicach wszystkich stanowisk wędkarskich.

  Pozdrawiam
  Maciej Białek

 • adptak Data dodania: 9 lat temu Oceń: -5 + / -

  Rozwiń
 • B M Data dodania: 9 lat temu Oceń: 6 + / -

  Witam.
  Jest to pierwszy krok do normalności oraz dowód na to, że we władzach okręgu w Gorzowie Wielkopolskim zasiadają właściwi ludzie. Niestety tacy jak "adptak" nie mają jak widać zielonego pojęcia o sprawie. brak słów...
  Pozdrawiam Władze Okręgu Gorzów Wlkp !!!

 • adptak Data dodania: 9 lat temu Oceń: -6 + / -

  Rozwiń

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin