Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Wyjazdowe posiedzenie Głównego Sądu Koleżeńskiego w Skwierzynie.

Aktualności | 2017-06-23 | Publikujący: GSK

W dniach 8 - 11.06.2017r. GSK swoje posiedzenie odbył w Skwierzynie. Organizatorem i gospodarzem posiedzenia był Okręg PZW w Gorzowie. W programie posiedzenia oprócz analizy działalności GSK za III kwartały br. przewidziane zostało szkolenie rzeczników dyscyplinarnych i przewodniczących sądów kołowych. O trafności tej decyzji, mając na uwadze nowo przyjęty Statut oraz przygotowywane zmiany do Regulaminu postępowania w sprawach przewinień członków PZW niech zaświadczy rekordowa wręcz frekwencja oraz żywa, merytoryczna dyskusja uczestników. Nie zabrakło oczywiście czasu na zawody koleżeńskie, które dystansując wszystkich wygrał kolega Kaziu Białas. Uczestnicy posiedzenia ta drogą składają serdeczne podziękowanie Zarządowi Okręgu PZW w Gorzowie za stworzenie fantastycznej, koleżeńskiej atmosfery oraz za gościnę.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (1)

 • contrast Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  Informuję władze PZW, że Walne Sprawozdawcze Zebranie członków Koła Nr 2 PZW w Bychawie okręg lubelski, odbyło się w dniu 26 listopada 2017 roku w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bychawie. Uchwalając nowy regulamin na rok 2018 w punkcie 16 tego regulaminu doszło do złamania prawa poprzez nadanie uprawnień Społecznej Straży Rybackiej przeszukiwania samochodów członków tego koła.

  Cytat z regulaminu załączonego na stronie PZW Bychawa:

  16/ Wędkarz wykupując pozwolenie na Łowisko Specjalne PODZAMCZE, wyraża zgodę na kontrolę samochodu w obrębie łowiska.

  Ponadto, uzależniono wstąpienie do koła tylko w przypadku dobrowolnego wyrażenia zgody na przeszukanie samochodu wędkarza. Na temat uprawnień SSR wydano już wiele opinii prawnych, które nie budzą wątpliwości, żę doszło do nadania uprawnień wbrew obowiązującemu prawu. Zarząd lubelskiego Okręgu PZW jako organ nadrzędzny również nie zauważył tego faktu. Sprawa została skierowana do Rzecznika Praw Obywatelskich z uwagi na min. dyskryminację osób nie godzących się z łamaniem prawa i praktyką bezprawnego przeszukania.

  Zapis w p. 16 jest parodią z uwagi na to, że wędkarz przyjeżdzający traktorem, kładem, rowerem, motorowerem lub każdym innym pojazdem nie będącym z definicj prawa samochodem nie może byc przeszukany.

  Apelują o jak najszybszą reakcję w tej sprawie i spowodowanie unieważnienia wszystkich uchwał tego zebrania z powodu złamania prawa.