Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Wyniki zawodów

Pierwsze zawody w tym roku - wyniki spławikowych Mistrzostw Koła

Paweł Sobczak po roku przerwy ponownie zostaje spławikowym Mistrzem Koła PZW Haczyk Lublin. Jak na 3-letnią historię z naszym Kołem, to dwa "złota" są znakomitym wynikiem! 

 

Gdy obostrzenia związane z COVID-19 pozwoliły na rozgrywanie zawodów, od razu Zarząd Koła postanowił zaplanować nowy kalendarz imprez sportowych w 2020 roku. Na pierwszy "ogień" poszli spławikowcy, którzy 20 czerwca na Krzczeniu rywalizowali o tytuł najlepszego zawodnika metodą spławikową.

 

Wybór łowiska nie był przypadkowy, dla niewielkiej ilości osób Krzczeń jest obecnie idealną areną zmagań. W miarę równe warunki brzegowe oraz rybostan sprawiają, że z każdego polosownego stanowiska można było powalczyć o zwycięstwo, o którym w dużej mierze decydował kunszt wędkarza oraz obrana strategia łowienia. Zawodnicy łowili zarówno na krótkie baty, tyczki jak i odległościówki. Przeważnie łowiono ryby drobne z zakresu 20-80 punktów, rzadko zdarzały się leszczyki po 100 czy 200 punktów. Były też ryby "przeszkadzajki" jak niewymiarowe wzdręgi, które nie liczyły się do wyniku i bardzo małe, kilkucentymetrowe, a żarłoczne, sumiki karłowate.

 

Należy również zaznaczyć, że zawody odbyły się z przestrzeganiem obowiązujących zasad sanitarnych. Jeśli się bawimy, to tylko bezpiecznie i z szacunkiem do naszego wspólnego zdrowia. Trzeba przyznać, że każdy z uczestników ten trudny egzamin w "dziwnych" czasach zdał wzorowo. Pod względem organizacyjnym słowa uznania należą się naszemu v-ce prezesowi ds. sportu - Andrzejowi Wasilowi, który wszystko przygotował z wzorową precyzją.

 

Wrócmy jednak do samych zawodów. Najlepszy okazał się Paweł Sobczak, który batem osiągnął wynik 8 510 punktów. Miejsce drugie przypadło debiutantowi w barwach Koła Haczyk - Tomaszowi Laszukowi, który wygrał sektor B z wynikiem 7 490 punktów. Miejsce trzecie przypadło Danielowi Florowi (6 780 punktów), który co prawda stracił wywalczony rok temu tytuł mistrzowski, jednak utrzymał się na podium.

 

Na koniec kilka słów od Tomka Laszuka, który będzie reprezentował nasze Koło w Mistrzostwach Okręgu U25:Łowiłem głównie tyczką 13m, rybki średnio po 40g. Moja taktyka polegała na tym, żeby odlawiac wszystko co pojawi się w łowisku, niestety do wygrania zabrakło większych ryb. Łowiłem na 1 albo 2 ochotki, z taką przynęta na haczyku nie czekałem dłużej na branie jak 30 sekund. Na start wrzuciłem 9 średnich kul pod tyczkę mieszanki gliny z zanętą w stosunku 4 do 1 (dodałem do tego 150 joka) i podałem z kubka 5 kulek gliny wiążącej z jokersem (300 joka). Donęcałem mniej więcej co 20 minut dwiema kuleczkami gliny z jokiem, nie używałem żadnych innych przynęt zanętowych. Jakbym miał wystartować jeszcze raz na tych zawodach to z pewnością dałbym topionej pinki i więcej zanęty, myślę że wtedy mógłbym odławiać ryby na pinkę batem i wynik byłby o około 2kg wyższy.

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin