Wyniki zawodów

Dublet ojca i syna w spławikowych Mistrzostwach Koła

Niecodziennym wynikiem zakończyly się rozegrane w ostatnią sobotę spławikowe Mistrzostwa Koła. Najwyższe stopnie na podium zajęli ojciec i syn, czyli Tomek oraz Przemek Niećko.  Podium uzupełnił Marcin Alter.

W zawodach, które odbyły się 12 czerwca, wzięło udział 16 zawodników, stąd też nastąpił podzial na dwa sektory po 8 osób. Bardzo dobre, skrajne stanowiska wylosowali wspomniani we wstępie Przemek (A1) oraz Tomek (B16). Jak się później okazało, w pełni wykorzystali oni faworyzowane stanowiska i szczęście w losowaniu. Przemek z wynikiem 8 635 pkt do ostatnich minut rywalizował głównie z siedzącym po prawej Kamilem Filipkiem (A2), który zawody zakończył z wynikiem 8 325 pkt.

W drugim sektorze Tomek Niećko uzyskał najwyższy wynik zawodów 10 290 pkt, ale zwyciężył "o wagę łuski" z otwierającym sektor (B9) Marcinem Alterem, który jedynie o 40 gram przegral zwycięstwo w sektorze, a tym samym w całych zawodach.

Do siatek trafiały głównie leszczyki z zakresu 100-250 punktów, ale trafiały się również takie ryby jak drobne krąpiki, jazgarze, długie jak dłoń ukleje czy sumiki karłowate. Zdarzały się również niewymiarowe karpie, które nie mogły się liczyć do końcowego wyniku wagowego. Najskuteczniejszą techniką łowienia był bat, pod warunkiem "ustawienia" sobie tam ryb, które zresztą notorycznie, co kilka minut uciekały z pola nęcenia.

Mimo dość dobrych wyników wagowych, koniecznie trzeba wspomnieć o wielkim minusie łowiska. Jeszcze kilka lat temu, na tzw. Łowisku nr1 cały brzeg był przystosowany do zawodów. Obecnie przybrzeżna trzcina rozrasta się tak, że bez odpowiedniej reakcji człowieka, ta strona Krzczenia nie będzie się nadawała nawet na małe zawody kołowe. Powoli tracimy kolejne sportowe łowisko...