Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Udany debiut zawodnika z Haczyka w Grand Prix Polski!

Aktualności | 2021-06-20 | Publikujący: Koło PZW Lublin Haczyk

Tomasz Laszuk jest pierwszym zawodnikiem z koła Haczyk Lublin, który został stałym uczestnikiem zawodów rangi Grand Prix Polski. W 2021 roku będzie rywalizował w kategorii U25 w metodzie spławikowej. Awans do GPP uzyskał poprzez wygranie eliminacji do GPP w 2019 roku (w 2020 zawody GPP zostały odwołane ze względu na covid-19).

 

Debiut Tomka nastąpił podczas Pucharu Trapera w dniach 11-13 czerwca na rzece Wiśle tuż pod Gdańskiem. Wynik jaki uzyskał należy uznać za bardzo dobry - na 23 startujących zawodników Tomek zajmuje 7 miejsce z 10 punktami sektorowymi (sobota 6 pkt, niedziela 4 pkt). 

 

Poniżej kilka słów naszego zawodnika odnośnie tych wyjątkowych zawodów zarówno dla niego, jak i dla naszego koła:

"Już piątkowy trening pokazał, że Wisła w Sobieszewie jest bardzo trudnym technicznie łowiskiem, a przewidywania sprzed wyjazdu ani trochę się nie sprawdziły. Głębokie na około 6m łowisko, uciąg średnio 20-25g, blat na dnie, niewielka ilość ryb oraz słabe warunki pogodowe, czy coś jeszcze mogło utrudniać wędkowanie? No jasne że tak, foki, krótkie certy i łamiące się topy, ogólnie było na co narzekać. Mimo tylu niedogodności w pierwszej turze udało się odłowić 3 wymiarowe certy, jazia, kilka krąpi i płotkę co dało mi 6pkt. Wiedziałem po wyniku, że pod względem doboru gliny i zanęty nie jest źle, stąd taką samą mieszanką glin wiążących, rzecznych i rozpraszjących w stosunku 4 do 1 z zanęta Gold Pro nęciłem w drugiej turze. Ryb było jeszcze mniej, i łowiąc lekko ponad 1kg zdobyłem 4pkt, łącznie 10pkt dało mi 7 miejsce w całych zawodach! Uważam, że kluczowe było częste donęcanie, dobór mieszanki glin, które musiały być ciężkie, sklejone, a zarazem smużące, no i robactwo, które dozowalem w zależności od poławianych ryb, gdy dominowały certy wtedy trzeba było używać białych robaków, natomiast na krąpie i okonie dobrze działał jokers. Z wyniku jestem zadowolony, chociaż do 3 miejsca zabrakło naprawdę tylko kilku rybek."

 

Więcej zdjęć znajdziecie na naszym profilu facebook

 

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.