Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Nasze wiadomości

"Lwi pazur" starego mistrza

Najlepsza 6 zawodów

 

   W trzecich w historii Podlodowych Mistrzostwach Koła PZW Lublin Haczyk po raz drugi tytuł zdobył Tomasz Michalak, który odzyskuje go po roku przerwy! Podczas rozegranych 12 lutego na j. Krzczeń zawodach udział wzięło 18 członków naszego Koła.

 

   Po wielu dniach mroźnej zimy jednego można było być pewnym - grubego lodu, który tego dnia spokojnie dochodził do 40cm. Na szczęście dla zawodników pogoda dopisała - właściwie zero wiatru i piękne słoneczko, dzięki czemu można było przetrwać 2 tury zawodów bez narzekań. Co innego z rybami, które tego dnia brały bardzo delikatnie i bardzo rzadko. Głównie łowiono drobne płoteczki i jazgarze, ale zdarzyło się też kilka wymiarowych okoni oraz dosłownie pare leszczyków-dłoniaków.

 

   Tytułu bronił Tomasz Matyjasek, który swoje szanse pogrzebał już w 1 turze zawodów, kiedy to z wynikiem 70gr zajął dopiero 9 miejsce. Konkurentów znokautował Tomasz Michalak, który z wynikiem 440gr zwycięża pierwszą odsłonę zawodów mając prawie dwukrotnie większą wagę niż zajmujący drugie miejsce Leszek Hunek - 255gr. Trzecie miejsce - Tomasz Pałka (145gr) - wiadomo, prezesowi Koła nie przystoi wygrywać ;-)

 

   W przerwie między turami wszyscy uczestnicy napełnili brzuchy i tym samym rozgrzewając się od środka przepyszną zupą przygotowaną przez organizatora zawodów. Pora rozpocząć decydującą drugą turę zawodów. Tym razem ciągle aktualny mistrz wygrywa - 395gr daje mu "jedynkę" w finałowej turze, ale czy to wystarczy by chociaż załapać się na podium? Drugi Leszek Hunek tym razem jest dopiero 8, tuż za swoim synem Damianem, który mając 12 lat był uczestnikiem każdych dotychczasowych zawodów podlodowych Koła! Na pewno rośnie nam przyszły mistrz, umiejętności coraz większe, a odporność i wytrzymałość na pewno większa niż u większości seniorów! Tomek Pałka tym razem też słabiej, 6 miejsce i chyba traci szanse na "złoto", czy będzie medal innego koloru? Drugie miejsce zajmuje Artur Kondratowicz, jednak miał za dużą stratę po 1 turze, aby zakończyć zawody w pierszej trójce. Trzecie miejsce dla Tomka Borzęckiego, w pierwszej turze miał 5,5pkt jak na razie jest liderem, ale który jest zwycięzca pierwszej tury? Tomek Michalak spokojnie kontroluje sytuację i 310gr daje mu sektorową 4, w sumie 5 punktów i zdecydowane zwycięstwo! Mistrz z roku 2010 powraca na szczyt w sposób bezdyskusyjny. Był jednym z faworytów i zasłużenie wygrał zawody. Ale kto zajmie 2 i 3 miejsce? Trzeba uważnie podliczyć punkty, okazuje się, że między miejscem 2 a 6 jest różnica tylko 2 punktów. Ostatecznie 2 miejsce zajmuje Tomasz Borzęcki (8,5pkt), a trzecie Tomasz Pałka (9pkt). Tuż za podium są kolejno: Tomasz Matyjasek (10pkt), Leszek Hunek także 10pkt, ale gorsza waga o jedyne 5 gr oraz Sławomir Makowski (10,5pkt).

 

   Po zawodach rozpoczęto biesiadę tym razem przy grillu i kiełbasce. Najlepszej trójce wręczono okazjonalne puchary, a pierwszej szóstce dodatkowo dyplomy. Warto zauważyć, że w zawodach wzięło udział 2 bardzo młodych zawodników i całkiem nieźle sobie radzili, byli też tacy, którzy zamiast pojedynczych rybek kolekcjonowali... pojedyncze brania ;-)

 

   Zawody były równocześnie pierwszą turą cyklu "Najwszechstronniejszy Wędkarz Koła Haczyk 2012". Wielkie podziękowania należą się Marcinowi Palczewskiemu, który poświęcając swój wynik w zawodach wykonał niesamowitą pracę przygotowując chyba najlepsze posiłki jakie do tej pory były na zawodach Koła oraz dodatkowo starał się jak tylko mógł by każdemu dopisywał dobry humor, który był rekompensatą tych kiepskich tego dnia brań.

  Zapraszamy na kolejne zawody Koła! Terminarz zawodów wędkarskich znajdziesz w zakładce po prawej stronie (Kalendarz imprez sportowych Koła Haczyk w 2012). W galerii natomiast znajduje się więcej zdjęć z zawodów.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (1)

  • splaw Data dodania: 9 lat temu Oceń: 1 + / -

    Malak gratuluje.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin