Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Nasze wiadomości

"III karpiowa integracja" - największe zawody karpiowe w okręgu

Aktualności | 2012-04-07 | Publikujący: Koło PZW Lublin Haczyk

Plakat  III integracja karpiowa

 

Zapraszamy wszystkich miłośników karpiarstwa na zawody: „III Integracja Karpiowa”, odbędą się one nad Jeziorem Krzczeń (ok.50 km od Lublina) w dniach 21-24 czerwca 2012 roku. Organizatorem imprezy jest Haczyk Carp Team Lublin. Sponsorem generalnym zawodów jest firma Prologic.

Ponadto sponsorami „III Integracji Karpiowej” są Daiwa-Cormoran, Marcin Lisiak - KarpKam CTL, Aller Aqua, Bandit Carp, Carp-World.pl, CarpCity.pl, Fish Food i Elektrostatyk. Patronat medialny na zawodami objął kwartalnik Karp Max oraz portale Karpmax.pl, Carpteamsport.pl i Forum-karpiowe.pl.

Łowca największej ryby zawodów otrzyma wartą ok. 1000zł kamerę podwodną KarpKam CTL Basic. Czołowych sześć ekip otrzyma nagrody ufundowane przez sponsorów. Dodatkowo zwycięski zespół za darmo będzie mógł wystartować w kolejnej edycji zawodów w 2013 roku. Wszystkie drużyny otrzymają drobne upominki.

W zawodach wystartuje 17 dwuosobowych drużyn. Koszt uczestnictwa w zawodach wynosi 300zł od drużyny plus 50 zł pomocnik. Organizator zapewnia trzy gorące posiłki. Opłatę startową należy uiścić maksymalnie 14 dni od daty zgłoszenia (wszystkie dane do wpłaty zostaną wysłane w mailu zwrotnym). Zapisy na „III Integracje Karpiową” przyjmujemy do 25 maja lub do wyczerpania miejsc. Zawody zostaną zorganizowane przy współpracy Okręgu PZW Lublin oraz Koła PZW Lublin Haczyk.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: marcin595@op.pl. Informacje można uzyskać również telefonicznie: 609 024 340. W zgłoszeniu prosimy o podanie następujących informacji: nazwa drużyny, imię i nazwisko każdego zawodnika i ewentualnego pomocnika, adres zamieszkania zawodników, numery telefonów.

Jezioro Krzczeń (gmina Ludwin) znajduje się na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim i jest oddalone od Lublina o ok. 50km. Zbiornik zajmuje ok. 175 ha powierzchni. Linia brzegowa prosta. Większa część brzegu jest bez krzaków i umocniona płytami betonowymi. Dno ciemne z niewielką ilością mułu. Dojazd na łowisko: Jadąc od strony Lublina kierujemy się na Łęczną, gdzie na skrzyżowaniu pod stadionem klubu piłkarskiego Górnik Łęczna skręcamy w lewo i jedziemy w kierunku Ludwina. W Ludwinie na jedynym rondzie jakie znajduje się w tej miejscowości jedziemy prosto w kierunku miejscowości Krzczeń. Jezioro otoczone jest dużą ilością drzew, w pobliżu drogi polnej Krzczeń - Krasne Krzywe kol.


Plan zawodów:


21.06 (czwartek)

13:00 - Rejestracja drużyn

14:30 - Losowanie stanowisk

15:00 - Wjazd na stanowiska, sondowanie dna, nęcenie

18:00 - Rozpoczęcie łowienia

19:30 - Kolacja dostarczona na stanowiska

22.06 (piątek)
Czas trwania zawodów

14:00 - Obiad dostarczony na stanowiska

23.06 (sobota)

Czas trwania zawodów

14:00 - Obiad dostarczony na stanowiska

24.06 (niedziela)

10:00 - Zakończenie łowienia

11:30 - Podsumowanie zawodów, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród


Regulamin zawodów „III Integracja Karpiowa”

1. Organizatorem zawodów jest Haczyk Carp Team Lublin oraz Koło PZW Haczyk-Lublin. Zawody będą rozgrywane systemem drużynowym. Skład dwuosobowych drużyn ustalają sami startujący. Każda drużyna może zgłosić pomocnika.

2. Każdy z zawodników łowi na dwie wędki metodą gruntową.

3. Zawody odbywają się na żywej rybie. Do klasyfikacji punktowej liczy się ryby: karp i amur o masie od 2 kg wzwyż.

4. Odhaczanie ryby musi odbywać się na matach karpiowych.

5. Wyholowaną rybę trzeba niezwłocznie zgłosić sędziemu. Sędzia rybę waży

i wpisuje do karty połowów.

6. Złowione ryby zaraz po zważeniu są wypuszczane do wody.

7. Do czasu przybycia sędziego ryba ma być przechowywana w worku karpiowym.

8. Każda z drużyn musi mieć w swoim wyposażeniu: matę karpiową, worek karpiowy, duży karpiowy podbierak oraz kapok lub kamizelkę ratunkową przy nęceniu i sondowaniu dna ze środka pływającego.

9. Dozwolona jest wywózka zestawów ze środków pływających, od wschodu do zachodu słońca. Zakaz pływania w nocy.

10. Dozwolone jest korzystanie z łódek zdalnie sterowanych.

11. Podczas podbierania i odhaczania ryby, należy zachować szczególną ostrożność aby nie pokaleczyć ryby.

12. Hol ryby musi być przeprowadzony w obrębie swojego łowiska. Jeśli ryba zahaczy o żyłki drużyny sąsiedniej może (ale nie musi) zgłosić protest. W przypadku protestu ryba nie zostaje uznana.

13. Ryba holowana przed sygnałem kończącym zawody musi trafić na matę karpiową przed upływem 15 minut od sygnału kończącego zawody.

14. W momencie opuszczenia przez drużynę stanowiska należy wyjąć zestawy z wody.

15. Zakaz używania przynęt i zanęt zwierzęcych!.

16. Zawody wygrywa drużyna która uzyska największą wagę złowionych ryb (wagę zaokrąglamy do 10dkg). W przypadku uzyskania przez drużyny identycznego wyniku zadecyduje ilość złowionych ryb, a jeśli i to nie zadecyduje o wyniku brana będzie pod uwagę największa ryba złowiona przez drużynę.

17. Zakaz rozpalania ognisk.

18. Każda z drużyn po zakończeniu zawodów i opuszczeniem łowiska zobowiązana jest do posprzątania swojego stanowiska.

19. Organizator nie odpowiada za sprzęt pozostawiony bez nadzoru.

20. W razie niesprzyjających warunków pogodowych lub innych nagłych zdarzeń, organizatorzy mogą wcześniej zakończyć zawody.

21. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany regulaminu tuż przed zawodami lub w trakcie ich trwania.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.