Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Nasze wiadomości

Powrót króla - Spławikowe Mistrzostwa Koła 2012

wszyscy  razem

 

   W niedzielę 22 kwietnia odbyły się Spławikowe Mistrzostwa Koła PZW Lublin Haczyk. Nad Zalewem Zemborzyckim, tegorocznym miejscem zmagań, pojawiło się w sumie 19 członków Koła oraz 2 zaproszonych gości, których wynik nie był brany do łącznej klasyfikacji.

   W zawodach wzięło udział aż 4 juniorów Koła, u których widać ciągły postęp w stosunku do zawodów młodzieżowych i treningów z poprzedniego roku.

   Sektor juniorów wygrał Jakub Zalewski z wynikiem 820 pkt, a tuż za nim uplasowali się bracia Patryk (625 pkt) i Damian Opas (560 pkt). Na wielkie słowa uznania zasługuje startujący gościnnie (reprezentujący klub Sensas-Haczyk w Spławikowym Grand Prix Okręgu) Michał Rubaj, który podczas 3 godzinnych zmagań uzyskał wynik aż 3200 pkt! Wielu seniorów z dodatkową godziną zawodów nie potrafiła nawet przekroczyć tej granicy.

   Wśród seniorów jeszcze przed pierwszym sygnałem zawodów było jasne, że Mistrz z roku 2011 nie obroni tytułu - Piotr Magnuszewski niestety nie mógł się stawić na starcie, jednak pojawił się pod koniec zawodów by dopingować swoich kolegów. Było kilku faworytów, ale tak na prawdę każdy mógł zwyciężyć. Tym razem niespodzianki nie było - z ogromną przewagą wygrał Marcin Cękalski (sympatycy sportów walki określili by to jako nokaut w pierwszej rundzie!). "Suchy" jako jedyny miał rybę od samego początku i łapał ją systematycznie bez żadnych przestojów. To był klucz do końcowego sukcesu. Rewelacyjny wynik 5 700 pkt daje "jedynkę" sektorową i tytuł mistrza po roku przerwy (poprzednio Marcin wygrał Mistrzostwa Koła w 2010 roku). W drugim sektorze, gdzie były nieco niższe wyniki wagowe najlepszy okazał się Tomasz Michalak z wynikiem 3620 i tym samym 2 miejsce było jego. Drugie miejsce w sektorze A z wynikiem 4110 zajął Dariusz Schulz i tym samym uzupełnił podium najlepszych spławikowców Koła w roku 2012.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.