Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Uwalniam okazy!

Aktualności | 2015-09-17 | Publikujący: Wiadomości Wędkarskie

Od pewnego czasu staramy się zaskakiwać Was drobniejszymi bądź poważniejszymi zmianami w zawartości oraz wyglądzie „Wiadomości Wędkarskich”. Dostajemy od Was – Czytelników dużo miłych wiadomości i cieszy nas bardzo, że nie tylko zauważacie zmiany w naszym magazynie, ale też odbieracie je pozytywnie. Dziś więc chcieliśmy ogłosić kolejne i... uwaga! Zapnijcie pasy, bo leci prawdziwa kometa!

 

 

Po pierwsze chcemy zachęcić Was do wypuszczania okazów. – Duże ryby – zdaniem Piotra Piskorskiego i części ichtiologów – przenoszą najlepsze geny, są niezwykle cenne w ekosystemie i dają największe szanse na udane tarło i przetrwanie gatunku. To właśnie one dają też wędkarzowi najwięcej emocji i satysfakcji podczas holu, a dzięki ich obecności łowiska stają się atrakcyjniejsze dla moczykijów.

Jeden z naszych redaktorów – Kamil Walicki, przyrównał kiedyś zabicie rekordowej ryby do ścięcia wiekowego dębu i spalenia go w kominku. Zarówno dąb Bartek, jak i wiekowa ryba są pomnikami przyrody i należy o nie dbać! W dzisiejszych czasach jest to wręcz niezbędne! Uwierzcie, że widok odpływającej ryby daje tak samo dużo radości, jak jej podbieranie.

Aby zachęcić Was do wypuszczania okazów, co miesiąc, w każdym numerze „WW”, będziemy przyznawać specjalną nagrodę dla autora najpiękniejszego zdjęcia, na którym łowca uwalnia swoją zdobycz. Dodatkowo zwycięzca otrzyma od nas limitowaną naszywkę „Uwalniam okazy”, której nie będzie można zdobyć w żaden inny sposób!


Postanowiliśmy też zmienić wygląd „Rekordów na plan”. Od tego numeru nie będziemy zamieszczali zdjęć, które zostały zrobione w łazience, w salonie na tle meblościanki czy w garażu. Nie zobaczycie też zdjęć ryb zakrwawionych czy martwych. Będzie nad tym czuwał Sebastian Kowalczyk. Bardzo zależy nam na tym, aby ukazujące się na łamach „WW” zdjęcia cieszyły oko, były etyczne i po prostu ładne. Prosimy zatem, abyście starali się uwieczniać swoje zdobycze nad wodą i aby za Waszymi plecami roztaczał się piękny pejzaż łowiska, a nie glazury i grzejnika ściennego. Tylko takie zdjęcia zobaczycie w dziale „Rekordy na plan”, więc jeśli chcielibyście móc pochwalić się fotką ze swoją zdobyczą na łamach „WW”, koniecznie zabierzcie aparat fotograficzny na wyprawę. Zgłoszenia rekordowych ryb, które zostały sfotografowane w nieetyczny sposób, oczywiście uznamy (do tego zobowiązuje nas regulamin zgłaszania medalowych okazów), jednak nie zamieścimy nieestetycznego zdjęcia w naszym magazynie. Mamy nadzieję, że dodatkowo zmotywuje Was to do zrobienia pięknej fotki, a być może nawet do uwolnienia zdobyczy.

 

Wędkarstwo to nie tylko przysłowiowe „moczenie robala”, ale też umiejętność wtopienia się w Naturę i dostrzeganie piękna, które otacza nas nad wodą. Pamiętajcie, że każdą taką chwilę można zatrzymać w sobie, ale również na zdjęciu. Zakrwawiony, największy nawet filet nie przyniesie wędkarzowi chwały – ale piękna fotka z odpływającą rybą już tak.  

 

Mamy nadzieję, że wprowadzone od tego numeru zmiany przypadną Wam do gustu i spełnią Wasze oczekiwania. Bardzo dziękujemy, że jesteście z nami, dziękujemy za miłe słowa oraz doceniamy gorzkie czasem słowa krytyki. Staramy się, aby nasz magazyn był coraz lepszy, coraz bardziej fachowy i coraz ładniejszy. Po prostu… piszemy z pasją!


Redakcja Wiadomości Wędkarskie

Poleć znajomemu

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Ile masz lat? (dotyczy członków PZW)
< 16
16-17
18-26
27-40
41-65
> 65
Głosuj wyniki

Na skróty