Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Elektryczna wędka....

Aktualności | 2008-11-21 | Publikujący: SSRyb. Powiat Leżajsk

na gorącym uczynku

Witam,

informuję, że w sobotę 8 listopada wspólny patrol PSR i Policji leżajskiej, w którym uczestniczył też członek Zarządu naszego Koła ujawnił przypadek kłusownictwa rybackiego na rzece San. Oto co o tym można przeczytać na stronie Podkarpackiej Policji:

 

 

"2008-11-10 | Poniedziałek  

 

  

Policjant  i funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się nielegalnym połowem ryb.

 

W sobotę w południe na rzece San w Starym Mieście, podczas kontrolowania zbiorników wodnych, strażnicy Państwowej Straży Rybackiej wraz z Policjantami Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku ujawnili dwóch mężczyzn, którzy przy użyciu łodzi, urządzenia  elektrycznego oraz sprzętu wędkarskiego łowili ryby w rzece San. Po wylegitymowaniu okazało się, że mężczyźni nie posiadali kart wędkarskich. Właściciel łodzi i sprzętu nie miał przy sobie dokumentów rejestracyjnych łodzi. Mężczyźni do chwili zatrzymania złowili 13 sztuk ryb różnych gatunków w tym okonie, miętusy, klenie.

Zatrzymanych doprowadzono do Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku, gdzie złożyli wyjaśnienia. Zabezpieczony sprzęt będzie dowodem w prowadzonym dochodzeniu. Obu podejrzewanym o kłusownictwo rybne  -mieszkańcom podleżajskich wsi -31 letniemu Wiesławowi G. oraz 24 letniemu Stanisławowi S. postawiony zostanie zarzut naruszenia przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym. Grozi im kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat."

 

*

Ze swej strony zapewniam, że sprawy nie pozostawimy samej sobie. Mam zapewnienie z Okręgu, że nie dopuścimy do sytuacji w której osoby te dobrowolnie poddadzą się karze, która same sobie wybiorą - pisząc w znacznym skrócie.

Tu możecie przeczytać co robić by tak się nie stało:

http://www.ww.media.pl/?page=Structure&id=38

 

*

Przestrzegam wszystkich potencjalnych nabywców tzw. "elektrycznej wędki" przed jej używaniem na naszych wodach. Uda Wam sie raz czy kilka razy.  Wydacie 1.000 złoty na ten sprzęt (sprawdzałem w internecie tyle kosztuje). To prawie 100 kg karpia lub 50 kg np. filetów ze szczupaka w sklepie. Statystycznie jemy kilka kilogramow ryb słodkowodnych rocznie - czyli za te pieniądze można kupić ryb na 10 lat!  A gdzie łódka i inny sprzęt? Po co się tyle męczyć? W przypadku gdy zostaniecie złapani konsekwencje mogą być poważne.  Przepadek sprzętu, grzywna, nawiązka - kara pozbawienia wolności... warto ryzykować?

 

 Stanisław Mączka

Komendant Powiatowy SSRyb.

Powiatu Leżajsk

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • Szymkowiak Piotr Data dodania: 12 lat temu Oceń: 0 + / -

  dyrekto

  wielkie brawa,naprawdę ja już nic nie dodam,brawo!

 • Mączka Stanisław Data dodania: 13 lat temu Oceń: 0 + / -

  Witam,
  zapominam o tym (podpisywnaiu się), ponieważ "piszę": na strony swojego koła, ssryb okręgu i ssryb koła oraz naszego klubu. Przez skromność nie chcę się tak "promować" ;-), a kto chce może sprawdzić w danych kontaktowych.
  Choć spotkaliśmy się raz, (wspólna z prezesem R. Depowskim kawa w Złotych Tarasach po NKZD w sprawie statutu)miło wspominam to spotkanie.
  Potwierdzam była to "elektryczna wędka" z internetu.
  Serdecznie pozdrawiam.
  Stanisław Mączka

 • Kowalski Jerzy Data dodania: 13 lat temu Oceń: 0 + / -

  Przede wszystkim - gratulacje. Proszę się tak nie obawiać instytucji "dobrowolnego poddania się karze". Niechże kłusownicy poddają się dobrowolnie karze, oszczędzając pracy sądom, byle ta kara była zgodna z oczekiwaniami poszkodowanego. Najważniejsze, żeby okręg zgłosił swój udział w procesie w charakterze oskarżyciela posiłkowego i poszkodowanego, oraz był reprezentowany przez fachowego pełnomocnika, który zna procedurę występowania przed sądem. Wtedy będzie mogł składac wnioski procesowe, oraz podejmowac decyzje choćby w sprawie dobrowolnego poddania się karze przez kłusowników. Powodzenia!!!

  Czy ten uzywany sprzęt kłusowniczy to była osławiona "elektryczna wędka"? Jeżeli tak, to przez sądzenie jej posiadaczy (wykroczenie) i użytkowników (przestępstwo) jest droga do ograniczania procederu dystrybucji tych urządzeń.

  Na marginesie - takie informacje warto podpisywać.

  Pozdrawiam serdecznie

  Jerzy Kowalski

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Sonda

Czy byłeś na wędkarskiej wyprawie za granicą?
Tak
Nie
Wybieram się w tym roku
Głosuj wyniki

Na skróty