Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

To trzeba wiedzieć

Aktualności | 2008-12-03 | Publikujący: Wody PZW

Zarząd Główny PZW informuje, że w związku ze zmianą ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz o zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt oraz o zmianie niektórych innych ustaw (zm. Dz.U. Nr 145, poz. 916) wynikającą z konieczności implementacji dyrektywy 2006/88/WE z dnia 24 października 2006 r. w sprawie wymogów w zakresie zdrowia zwierząt akwakultury i produktów akwakultury oraz zapobiegania niektórym chorobom zwierząt wodnych istnieje konieczność złożenia do 8 grudnia br. wniosku do Powiatowego Lekarza Weterynarii o dokonanie stwierdzenia spełnienia wymagań weterynaryjnych w celu zatwierdzenia prowadzonej działalności lub dokonania zgłoszenia.

Jednocześnie ZG PZW informuje, że w październiku 2008 r. zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 14 października 2008 r. w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenia działalności w zakresie sektora akwakultury (Dz. U. Nr 190, poz. 1167) oraz rozporządzenie MRiRW z dnia 16 października w sprawie sposobu ustalania weterynaryjnego numeru identyfikacyjnego (Dz.U. Nr 193, poz. 1193).

Powyższe Rozporządzenie dotyczy wszystkich podmiotów prowadzących działalność polegającą na chowie, hodowli, utrzymywaniu zwierząt akwakultury, niezależnie od ich przeznaczenia oraz prowadzących łowiska typu „wpuść i złów”.

O aktualnych regulacjach prawnych trzeba wiedzieć, ponieważ podmioty, które nie dokonają we wskazanym terminie zgłoszenia, bądź nie złożą wniosku, stracą prawo do prowadzenia działalności nadzorowanej.

Antoni Kustusz
rzecznik prasowy ZG PZW

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Sonda

Jaką metodę wędkowania preferujesz?
spławikową
gruntową
spinningową
muchową
podlodową
morską
Głosuj wyniki

Na skróty