Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Zarząd Główny PZW, Popowo, 12.12.2008

Aktualności | 2008-12-17 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

stanowisko w sprawie zmian w Ustawie, fundusz remontowy, kampania sprawozdawczo-wyborcza...

W Popowie gm. Somianka, 12 września odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego PZW z udziałem prezesów zarządów okręgów, którzy nie są członkami ZG. W pierwszej części obrad prowadzonych pod przewodnictwem prezesa ZG PZW, kol. Eugeniusza Grabowskiego, dyskutowano nad treścią stanowiska PZW wobec zmian w Ustawie o rybactwie śródlądowym. Wprowadzenie do dyskusji dokonał kol. Janusz Nyk, wiceprezes ds. zagospodarowania i ochrony wód. W dyskusji dominowało przekonanie, iż zmiana Ustawy jest niezbędna, ale nie wszystkie propozycje MRiRW mogą być zaakceptowane. Dotyczy to przede wszystkim proponowanego systemu rejestracji połowów, osłabienia karalności za kłusownictwo i naruszenia przepisów dot. rybactwa, braku ochrony rybostanów w ujściach rzek przymorskich i w ujściach ich dopływów, udziału rybackich użytkowników wód w postępowaniach administracyjnych przy inwestycjach wodnych. Po dyskusji przyjęto stanowisko, w którym zebrano wyniki konsultacji przeprowadzonej w okręgach PZW, w internecie oraz wśród współpracujących z PZW naukowców, zobowiązując  wiceprezesa J. Nyka do przedstawienia tych ustaleń w MRiRW.

 

Następnie podjęto dyskusję nad założeniami do kampanii sprawozdawczo-wyborczej w kołach i okręgach PZW przed XXIX Krajowym Zjazdem Delegatów PZW, Jak podkreślił prezes E. Grabowski zebrania i zjazdy sprawozdawczo-wyborcze powinny skupić się na ocenie dokonań PZW w życiu lokalnych samorządów i na rzecz promocji wędkarstwa wśród dzieci i młodzieży, przede wszystkim poprzez szkoły, kluby sportowe i internet. Zebrania mogą stanowić forum dla upowszechnienia wiedzy o proponowanych zmianach do Ustawy o rybactwie śródlądowym i roli PZW jako gospodarza i użytkownika wód.

 

Z kolei wywiązała się kontrowersyjna dyskusja o założeniach uchwały dot. utworzenia Funduszu na rzecz remontów nieruchomości PZW. Po wymianie poglądów na temat form gromadzenia środków na tym funduszu oraz ich redystrybucji do okręgów użytkujących składniki majątku PZW, przyjęto zaproponowaną przez Waldemara Gozdka, skarbnika PZW, uchwałę uwzględniającą wnioski z dyskusji.

 

Więcej niż się spodziewano emocji wywołało zatwierdzenie ,,Informatora wód krainy pstrąga i lipienia’’ na lata 2009-2011. Jak się okazało kilka okręgów użytkujących takie wody zgłosiło swoje propozycje dotyczące wprowadzenia na tych wodach łowienia na haczyki bezzadziorowe, a także inne ustalenia specjalne. Uznając zapis par. 6 pkt. 1 RAPR za obowiązujący i nadrzędny przyjęto Informator z uwzględnieniem zaproponowanych rozwiązań szczegółowych.

 

W dalszej części obrad zaakceptowano uchwały podjęte przez Prezydium ZG PZW w okresie od poprzedniego posiedzenia ZG PZW, a także dokonano poprawek w załącznikach do uchwały o składkach PZW na 2009 r. oraz zapoznano się z informacją o funkcjonowaniu związkowego portalu www.pzw.org.pl i udziału okręgów oraz kół PZW w jego współtworzeniu, a także o zasięgu kampanii promocyjnych PZW, którą przedstawił Antoni Kustusz, rzecznik prasowy ZG PZW.

 

Następnie Zarząd Główny PZW, na wniosek Rady ds. Młodzieży, przyjął uchwałę w sprawie rozszerzenia edukacji wędkarskiej i ekologicznej poprzez internet i utworzeniu portalu www.szkolkawedkarska.pl, którego przygotowanie i prowadzenie powierzył spółce Polski Portal Wędkarski Rybobranie.pl.

 

Na zakończenie wiceprezes Adam Zwarycz przedstawił do zatwierdzenia Kalendarz imprez krajowych i międzynarodowych w 2009 roku, a także poinformował o dokonaniach polskiego sportu wędkarskiego w 2008 roku.

 

Po części związanej z realizacją porządku obrad zebrani w Popowie członkowie ZG PZW oraz reprezentanci okręgów PZW podzielili się opłatkiem.

 

- Wszystkim członkom i działaczom PZW, ich rodzinom i współpracownikom, a także wszystkim sojusznikom i sympatykom PZW, pracownikom biur i zakładów PZW przekazuję w imieniu ZG PZW życzenia wszelkiej wędkarskiej pomyślności w 2009 roku, zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia, a także Nowego Roku. Za nami kolejny, ciężki rok wytężonej pracy i społecznej działalności, ale przed nami wcale nie mniejsze wyzwania, więc zdrowie, szczęście i spokój we wszystkich przedsięwzięciach bardzo się przyda – powiedział prezes Eugeniusz Grabowski, kończąc obrady wyjazdowego posiedzenia Zarządu Głównego PZW w Popowie.

Antoni Kustusz
Rzecznik prasowy ZG PZW

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Sonda

Jaką metodę wędkowania preferujesz?
spławikową
gruntową
spinningową
muchową
podlodową
morską
Głosuj wyniki

Na skróty