Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Posiedzenie Prezydium ZG PZW – kwiecień 2020

Aktualności | 2020-04-25 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

24 kwietnia 2020 r. w formie wideokonferencji odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego. Obradom przewodniczył Prezes ZG, kol. Teodor Rudnik. W posiedzeniu uczestniczył Przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej – kol. Józef Mazurkiewicz i Rzecznik dyscyplinarny ZG - kol. Henryk Mach.

Zatwierdzono porządek obrad oraz protokoły z dwóch ostatnich posiedzeń Prezydium.

Kol. Zbigniew Mośko – Wiceprezes ZG ds. sportu, przedstawił projekt uchwały w sprawie rozszerzenia składu kadry w wędkarstwie spławikowym seniorów i U25 na rok 2020. Uchwała została podjęta. Skład kadry uzupełnili kol. M. Geisler z Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile i kol. M. Kaja z Okręgu PZW w Kaliszu.

Następnie kol. Z. Mośko zapoznał członków Prezydium ZG z wnioskiem Mazowieckiego Okręgu PZW o zmianę terminu rozegrania Teamowych MŚ w spinningu, które miały się odbyć w październiku na Zbiorniku Zegrzyńskim. Z uwagi na stan epidemiczny, kolejno wszystkie krajowe i międzynarodowe zawody sportowe zostają zawieszone, odwołane lub zmianie ulegają terminy ich rozgrywania. Członkowie Prezydium przychylili się do wniosku organizatora tegorocznych MŚ i postanowili o przesłaniu oficjalnego pisma do międzynarodowych władz FIPS.

Kol. Leszek Orzechowski - Przewodniczący Głównej Komisji odznak przedstawił wnioski oraz projekt uchwały w sprawie przyznania odznak honorowych i okolicznościowych PZW do dyspozycji Prezesa ZG PZW. Uchwała została podjęta.


Kol. Dariusz Dziemianowicz – Wiceprezes ZG PZW ds. mediów i promocji, omówił sprawy związane z zaplanowanymi na czerwiec br. obchodami Jubileuszu 70-lecia Polskiego Związku Wędkarskiego. Zaproponował, przedstawienie Zarządowi Głównemu wniosku wraz z projektem uchwały o zmianie terminu obchodów jubileuszowych. Członkowie Prezydium wyrazili zgodę i skierowali uchwałę na najbliższe posiedzenie ZG.


Kol. Wiesław Heliniak – Wiceprezes ZG ds. ochrony i zagospodarowania wód, przedstawił informację o działaniach Okręgów PZW w zakresie ochrony wód w roku 2019 r.


Kol. Jerzy Leus – Skarbnik ZG PZW, przedstawił wytyczne dla Okręgów PZW, które zostały przygotowane w związku z podjęciem przez Zarząd Główny uchwały nr 233/IV/2020 w sprawie ustanowienia składki członkowskiej, zmieniającej wysokość „wpisowego”. Wytyczne zostały zaakceptowane i zdecydowano o ich przesłaniu do wszystkich Okręgów PZW.

[MM]

Poleć znajomemu

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Sonda

Jaką metodę wędkowania preferujesz?
spławikową
gruntową
spinningową
muchową
podlodową
morską
Głosuj wyniki

Na skróty