Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Nowy numer Wiadomości Wędkarskie 11/2020

Aktualności | 2020-10-09 | Publikujący: Wiadomości Wędkarskie

Drodzy Czytelnicy! Jesień w pełni. Nad jeziorami chłodny powiew wiatru zrywa z olch ostatnie liście. Szeleści wyblakłymi z zieleni trzcinami. Chwilami ruch powietrza ustaje, zapada cisza i tylko woda, na powierzchni z pozoru spokojna, w toni tętni życiem. Za rybią drobnicą uganiają się szczupaki, sandacze i okonie. Mają wilczy apetyt, zwłaszcza przed przymrozkami, i chętnie zatrzasną szczęki na smakowicie wyglądającej przynęcie. Jeśli w swoim wędkarskim arsenale znajdziecie taki wabik, a wiem, że macie niejednego pewniaka, to wypróbujcie go właśnie teraz!
Z przynętami zawsze warto eksperymentować. To opinia wytrawnych spinningistów. Na grube jesienne szczupaki stosują duże bezsterowe woblery, nazywane gliderami lub ślizgaczami. Są stosunkowo ciężkie i przy zarzucaniu do wody wymagają wytrzymałego sprzętu. Równie skuteczne bywają superwielkie gumy á la węgorz, mierzące 30 cm i więcej. Inni polecają klasyczną metodę muchową. Tyle że z zastosowaniem specjalistycznych much – dużych streamerów. Jak prezentować te przynęty rybom oraz jak dobrać wędki i kołowrotki do jesiennych metod łowienia, piszemy na kolejnych stronach „WW”. Przypominamy też, na co i gdzie brały ostatnio wielkie szczupaki, które nasi Czytelnicy zgłaszają do „Rekordów na plan”. Wiele miejsca poświęcamy miłośnikom sandaczy. Nasi doświadczeni autorzy radzą, jak przechytrzyć te ryby na naturalne i sztuczne przynęty. Nie zapominamy też o miłośnikach spławika i gruntówki. Gorąco polecam wywiad z Marcinem Stańczykiem, spławikowym mistrzem Polski. Jego cenne podpowiedzi i rady z pewnością się przydadzą nad wodą.

 

Gdy oddajemy do druku listopadowe „WW”, liczba potwierdzonych testami zachorowań na koronawirusa wciąż rośnie. To już ponad 1500 przypadków na dobę. Nie wiadomo, jakie kroki podejmie rząd. Czy restrykcje powrócą? W każdym razie uważajcie na siebie.

 

Wszystkim Czytelnikom życzę wielu udanych wypraw i wymarzonych okazów!

 

Redaktor Naczelny ANDRZEJ ZIELIŃSKI

Poleć znajomemu

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Czy byłeś na wędkarskiej wyprawie za granicą?
Tak
Nie
Wybieram się w tym roku
Głosuj wyniki

Na skróty