Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Nowy numer Wiadomosci Wędkarskie 12/2020

Aktualności | 2020-11-16 | Publikujący: Wiadomości Wędkarskie

Drodzy Czytelnicy!

 

Niedługo dopadnie nas magia Świąt Bożego Narodzenia i chcemy wierzyć, że również w tym roku będzie to czas wyjątkowy, który pozwoli, choćby na chwilę, zapomnieć o troskach życia codziennego. Potrzebujemy głębokiego oddechu, refleksji, aby z Nowym Rokiem śmielej patrzeć w przyszłość…

 

Kochani, grudzień zawsze przyciąga nas, wędkarzy, nad wodę, mimo że dzień krótki, chłodny i mnóstwo spraw do załatwienia. Na początku miesiąca dobrze biorą szczupaki, okonie i sandacze. Przy kamienistych rzecznych opaskach czatują rosłe klenie. Na ochotkę i pinkę nadal mamy szansę przechytrzyć grube płocie, leszcze i jazie. Woda jest zimna, spokojna, a wędkowanie kameralne. Jak okiem sięgnąć, niewielu kolegów po kiju.

 

Na przedświąteczne spinningowanie najlepiej wyprawić się nad duże jezioro lub zbiornik zaporowy. Łowić głęboko i stosować przynęty do 20 cm. Jak radzić sobie w takich łowiskach i gdzie szukać grudniowych okazów, opowiadają: przewodnik wędkarski Sebastian Kalkowski w tekście pt. „Szczupak z głębokiej wody” i nasz redakcyjny pogromca wszelkich drapieżników słodkowodnych i morskich Kamil „Łysy Wąż” Walicki w materiale pt. „Przyłowy chciane i niechciane”.

 

Polecam wywiad ze spinningowym mistrzem Polski, Józefem Zaborowskim. Jest wytrawnym i wszechstronnym wędkarzem. Wiele jego cennych rad i podpowiedzi z pewnością warto przemyśleć.
W końcu od wielu lat utrzymuje się w czołówce polskiego spinningu. Po prostu wie, jak to robić. Szczegóły w materiale pt. „Łowimy z Józefem Zaborowskim” na str. 32.

 

Ostatni miesiąc roku, od lat stosunkowo ciepły, zachęca też do wędkarskich wypraw ze spławikiem i finezyjną gruntówką. Trzeba wyszukać jednak odpowiednie łowisko i mądrze dozować zanętę. Gdzie najlepiej zarzucić przynętę na grudniowy białoryb, w tym na okazałe jesiotry, piszą nasze najlepsze autorki i autorzy. Zachęcam także do skosztowania wigilijnego smażonego śledzia na kwaśno. Jak go przygotować? To proste, gdy recepturę podaje mistrz wędkarskiej kuchni, Wojtek Charewicz.

 

Wszystkim Czytelnikom życzę zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, a w roku 2021 wspaniałych połowów!               

 

Redaktor Naczelny
ANDRZEJ ZIELIŃSKI

 

Poleć znajomemu

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Będąc na urlopie wędkujesz ...
sam
z kolegami
z żoną
z dzieckiem
z dalszą rodziną
Głosuj wyniki

Na skróty