Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Posiedzenie Prezydium ZG PZW – listopad 2020

Aktualności | 2020-11-27 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

27 listopada 2020 r. w formie wideokonferencji odbyło się posiedzenie Prezydium ZG z udziałem Przewodniczącego Głównej Komisji Rewizyjnej - kol. Józefa Mazurkiewicza i Przewodniczącego Głównego Sądu Koleżeńskiego - kol. Kazimierza Białasa oraz członków ZG kol. Edwarda Fornalika i kol. Jerzego Wiatera.

Obradom przewodniczył Prezes ZG – kol. Teodor Rudnik.


Po przyjęciu porządku posiedzenia i zatwierdzeniu protokołu z ostatniego posiedzenia, przystąpiono do podjęcia uchwał.


Kol. Jerzy Leus – Skarbnik ZG, przedstawił stanowisko Komisji finansowej ZG oraz projekt uchwały w sprawie zmiany wysokości diet za grudzień br. dla członków Polskiego Związku Wędkarskiego pełniących funkcje społeczne we władzach i organach statutowych szczebla naczelnego oraz obniżenia czynszu najemcy lokalu użytkowego  w budynku „Dom Wędkarza” w Warszawie.

Uchwały zostały podjęte.


Wiceprezes ZG ds. sportu – kol. Zbigniew Mośko przedstawił przygotowany i zatwierdzony przez Główny Kapitanat Sportowy – „Terminarz imprez międzynarodowych i krajowych w dyscyplinach wędkarskich i dyscyplinie rzutowej PZW na 2021 r.”. Projekt przyjęto i zatwierdzono podjętą uchwałą w tej sprawie.


Kol. Wiesław Miś – Wiceprezes ds. młodzieży wystąpił z wnioskiem o nadanie tytułu Inspektora Szkolenia Młodzieży Wędkarskiej dla kolegów z Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile i Okręgu PZW w Gorzowie Wielkopolskim. Wniosek zatwierdzono, a Prezydium ZG podjęło uchwałę w tej sprawie.

Następnie kol. W.Miś przedstawił projekt Terminarza imprez PZW dotyczący Ogólnopolskich imprez dla młodzieży wędkarskiej, które planowane są w 2021 roku.


Kol. Leszek Orzechowski –przedstawił przygotowane przez Główną Komisję Odznak projekty uchwał w sprawie:

- nadania odznak honorowych i okolicznościowych PZW dla Okręgu PZW we Wrocławiu i Opolu ;

- przyznania odznak honorowych i okolicznościowych PZW z puli Prezesa ZG. 

Uchwały zostały podjęte. 


Wiceprezes ZG ds. ochrony i zagospodarowania wód – kol. Wiesław Heliniak przedstawił przygotowaną na podstawie uchwał podjętych przez poszczególne Zarządy Okręgów PZW, analizę składek członkowskich na ochronę i zagospodarowanie wód oraz opłat dla niezrzeszonych na rok 2021, w kontekście zgodności z Uchwałami ZG, m.in w sprawie struktury składek i równego traktowania członków PZW. 

 

Kol. Jerzy Wiater – Przewodniczący Komisji ds. Statutowych poinformował o przyjętym harmonogramie prac komisji nad opracowaniem projektu nowego Statutu Polskiego Związku Wędkarskiego oraz piśmie w sprawie nadsyłania propozycji zmian, które rozpoczyna pierwszy etap konsultacji w tej sprawie.

 

[MM]


Poleć znajomemu

Załączniki

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Jaką metodę wędkowania preferujesz?
spławikową
gruntową
spinningową
muchową
podlodową
morską
Głosuj wyniki

Na skróty