Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Nowy numer Wiadomości Wędkarskie 02/2021

Aktualności | 2021-01-18 | Publikujący: Wiadomości Wędkarskie

Drodzy Czytelnicy, Koleżanki i Koledzy!

Nasz wydawca, Zarząd Główny PZW, powierzył mi pełnienie obowiązków redaktora naczelnego „Wiadomości Wędkarskich”. To zaszczyt, ale także ogromna odpowiedzialność, zważywszy chociażby na 85 lat uczestnictwa miesięcznika w życiu polskich wędkarzy oraz pamięć o ludziach budujących autorytet tytułu od 1936 r.
Od początku swojego istnienia redakcja skupiała wokół siebie autorów znanych nie tylko w środowisku wędkarskim, naukowców, pisarzy, dziennikarzy, plastyków. I dziś także największą siłą „Wiadomości Wędkarskich” jest zespół pracowników i współpracowników, moim zdaniem jeden z najlepszych merytorycznie zespołów pośród światowej prasy wędkarskiej. To właśnie dzięki pasji tworzących go ludzi „WW” od lat pozostają, jak piszemy na okładce, „numerem 1 w Polsce”.

Chciałbym podziękować Andrzejowi Zielińskiemu za lata przyjaźni i współpracy. W ciężkich dla rynku prasowego czasach pandemii kierował redakcją z zaangażowaniem i dbałością o pracowników. Mam nadzieję, że nadal będzie wspierał miesięcznik zarówno swoim doświadczeniem, jak i piórem…

A co znajdziecie w tym numerze „WW”? Ponieważ nadal wierzymy w zimę z uporem wartym lepszej sprawy, zaczynamy od tekstu Józka „Batmana” Wróblewskiego o łowieniu z lodu na zestawy spławikowe, mormyszki i błystki podlodowe. Nie da się ukryć, że stęskniliśmy się za jeziorami skutymi lodem. Stąd właśnie pomysł, aby zaproponować Wam kompendium podstawowej wiedzy o wędkarstwie podlodowym. Może nadejdzie w końcu biała, mroźna zima, a wtedy sięgnijcie do tekstu pt. „Łowienie pod lodem – gdzie i jak”. Warto, bo Józek łowi z lodu nadzwyczaj skutecznie, co nieraz miałem okazję obserwować.

Jeśli zaś zima uraczy nas tylko szarugą, co ma ostatnimi laty w zwyczaju, proponujemy wybrać się na rzeczne leszcze („Duże leszcze z zimowej rzeki” – „Spławik znad Wisły”), na klenie („Kleń na zimno z… parówkową” Krzysztofa Szymańskiego), na pstrągi („Na pstrągi w lutym” Piotrka Zieleniaka), a nawet na ryby bałtyckie („Najskuteczniejsze przynęty plażowe” Andrzeja Jaworka). Szczególnie jednak chciałbym Was zachęcić do przeczytania tekstu dr. hab. Pawła Oglęckiego pt. „Czy Wilga może być wędkarskim eldorado?”. Tytułowe pytanie pojawiło się w liście, jaki wysłał do redakcji pan Apolinary Rzońca zaniepokojony stanem jednej z piękniejszych, mazowieckich rzeczek. Czy ma ona szanse stać się atrakcyjnym łowiskiem wędkarskim? Przeczytajcie tekst Pawła, a później rozejrzyjcie się wokół siebie. Może nieopodal również znajduje się woda wymagająca szczególnej troski, Waszej troski.

Miłej lektury i do zobaczenia nad wodą!

MAREK KLUCZEK
p.o. redaktora naczelnego

Poleć znajomemu

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Ile masz lat? (dotyczy członków PZW)
< 16
16-17
18-26
27-40
41-65
> 65
Głosuj wyniki

Na skróty