Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Dodatkowe posiedzenie Zarządu Głównego PZW – luty 2021

Aktualności | 2021-02-20 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

20 lutego 2021 r. w formie wideokonferencji odbyło się dodatkowe posiedzenie Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego. Obradom przewodniczył Prezes ZG PZW – kol. Teodor Rudnik. W posiedzeniu uczestniczyli Przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej - kol. Józef Mazurkiewicz i Przewodniczący Głównego Sądu Koleżeńskiego – kol. Kazimierz Białas.

 

Po przyjęciu porządku obrad i protokołu z ostatniego posiedzenia, Sekretarz ZG - kol. Beata Olejarz przedstawiła wniosek Głównej Komisji Rewizyjnej w sprawie uzupełnienia składu Komisji Statutowej ZG PZW o przedstawiciela GKR. Wniosek został przyjęty i podjęto uchwałę powołującą do składu komisji kol. Kazimierza Kupriana.

 

Następnie członkowie ZG omawiali zagadnienia związane z wynikami i wnioskami z przeprowadzonej przez Główną Komisję Rewizyjną kontroli w Okręgu Mazowieckim PZW w Warszawie, podjętymi w jej wyniku decyzjami Prezydium ZG, tj. skierowania zespołu kontrolnego do przeprowadzenia audytu finansowego w Okręgu oraz pismami kierowanych do Zarządu Okręgu i udzielanymi odpowiedziami. Po dyskusji, w związku z uniemożliwieniem przez Okręg wykonania czynności leżących w kompetencjach Zarządu Głównego PZW, zgłoszono wniosek, że należy podjąć decyzję o czasowym zawieszeniu Zarządu Okręgu i powołaniu Pełnomocnika ZG PZW. Podjęto uchwałę zawieszająca Zarząd Okręgu Mazowieckiego na okres od dnia 20.02.2021 r. do dnia 27.03.2021 r., tj. do dnia następnego posiedzenia Zarządu Głównego. Do kierowania w tym okresie Okręgiem Mazowieckim PZW w Warszawie powołano Pełnomocnika ZG w osobie kol. Wiesława Heliniaka – Wiceprezesa Zarządu Głównego.

 

Następnie członkowie Zarządu Głównego podejmowali kolejno uchwały, w następujących sprawach:

 

- przeksięgowania przeterminowanych zobowiązań finansowych;

 

- wyrażenia zgody na zbycie przez Polski Związek Wędkarski nieruchomości w Mojtynach na rzecz Okręgu Mazowieckiego Polskiego Związku Wędkarskiego w Warszawie na podstawie umowy darowizny;

 

- wprowadzenia do ewidencji ksiąg rachunkowych ZG PZW nieruchomości „Dom Wędkarza w Łopusznej”;

 

- upoważnienia Prezesa ZO PZW w Nowym Sączu do prowadzenia działań zmierzających do ewentualnego zbycia nieruchomości "Dom Wędkarza w Łopusznej;

 

- wprowadzenie programu Automatycznego Badania Ksiąg Rachunkowych, celem wsparcia prawidłowości sporządzania sprawozdań finansowych na poziomie Okręgów i ZG PZW.

 

 

 

 

 

[MM]

 

 

Poleć znajomemu

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Jaką metodę wędkowania preferujesz?
spławikową
gruntową
spinningową
muchową
podlodową
morską
Głosuj wyniki

Na skróty