Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Starosta Koszaliński wsparł finansowo naszą straż

Aktualności | 2021-06-10 | Publikujący: Okręg PZW w Koszalinie

Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Koszalinie informuje, że Starosta Koszaliński  Pan Marian Hermanowicz udzielił wsparcia finansowego dla Społecznej Straży Rybackiej, działającej przy Okręgu PZW w Koszalinie.  Wsparcie to jest przejawem akceptacji i docenienia dotychczasowych działań Społecznej Straży Rybackiej.

Uzyskane fundusze zostały przeznaczone na zakup wyposażenia i umundurowania strażników. Podniosło to znacznie prestiż tej formacji i jeszcze bardzie zmobilizowało strażników do działania.  Społeczna Straż Rybacka  realizuje wiele celów w zakresie ochrony środowiska, ale także podejmuje wszelkie czynności związane z uprawianiem amatorskiego połowu ryb, czyli dokonuje kontroli dokumentów uprawniających do połowu ryb, weryfikuje i sprawdza pochodzenie ryb u osób   przetwarzających lub wprowadzających ryby do obrotu, kontroluje sprzęt wędkarski, zabezpieczenia porzucone ryby i sprzęt. Rola strażników  nie ogranicza się do działań kontrolnych, gdyż strażnicy zajmują się także szeroko pojętą edukacją  poprzez dzielenie się wiedzą i doświadczeniem o potrzebie dbałości nie tylko o wędkowanie zgodnie z przepisami, ale także o ochronę miejsca wędkowania i o ochronę środowiska.

Przekazane środki finansowe stworzyły  lepsze warunki dla Społecznej Straży Rybackiej do wykonywania zadań, do których Straż została powołana.

 

Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Koszalinie serdecznie dziękuje Staroście Koszalińskiemu Panu Marianowi Hermanowiczowi za życzliwość z jaką się spotkaliśmy.   

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Sonda

Jaką metodę wędkowania preferujesz?
spławikową
gruntową
spinningową
muchową
podlodową
morską
Głosuj wyniki

Na skróty