Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Mistrzostwa Polski Kobiet i Młodzieży U25 w Wędkarstwie Spławikowym - Relacja

Aktualności | 2021-09-19 | Publikujący: Koło PZW Zwierzyn nr1

 

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w dyscyplinie spławikowej w kategoriach kobiet i mężczyzn  U-25 rozegrane zostały w dniach 17-19.09.2021 r. w Hermanowice i Stary San – Hurko. Nasze koło reprezentowane było przez Malwinę Antczak -  aktualną Mistrzynię Okręgu Gorzowskiego kobiet w dyscyplinie spławikowej oraz Rafał Sobiś- aktualny Mistrz Okręgu PZW Gorzów Wielkopolski w dyscyplinie spławikowej w kategorii U25.

Malwina na trenera wybrał sobie mnie Roberta Wcisło.

Woda całkowicie nieznana - komercyjna, mieliśmy tylko niepotwierdzone informacje od znajomych dotyczące rybostanu, dna, możliwych uciągów jak i zestawów, na które najczęściej się łowi. W pierwszym dniu podczas oficjalnego treningu skupiliśmy się na wyważeniu zestawów, gruntowaniu oraz uzbrojeniu wędzisk we właściwe gumy i obserwacji pozostałych zawodników.

 W drugim dniu zostaliśmy przydzieleni do sektora A – nr stanowiska 7, gdzie po ciężkim boju z karasiami, które nie są małe na tym zbiorniku i nie wyholowaniu 6 ryb, na wadze podczas ważenia pojawia się 8515pkt. co dało nam 6 lokatę w sektorze.

W trzecim dniu sektor C najbardziej łowny podczas losowania Malwina wylosowuje nr 9 co się okazuje, że mamy zamknięcie sektora. Warunki jakie mieliśmy nad wodą były mega trudne, wiało, padało, padało to mało powiedziane lało jak z cebra, a do tego temperatura powietrza 6 stopni. Taktyka ta sama co w drugi dzień, zestawy te same, zanęta ta sama, małe zmiany w robactwie. Po gruntowaniu okazuje się, że mamy sporą różnicę w gruncie na plus ok 80cm. Sektor mocny mamy czołowe zawodniczki GPP jak i aktualną wice mistrzynię Świata w kategorii kobiet w dyscyplinie spławikowej, ale nie poddajemy się i po 4 ciężkich godzinach walki po zważeniu okazuje się, że daleko nie odstajemy z wagą 9245 zajmujemy 7 lokatę.

W sumie mamy 13 pkt sektorowych i w klasyfikacji generalnej zajmujemy 28 miejsce w Polsce.

Jeśli chodzi o Rafała na samym początku nie układało się dobrze, jego trener na samym początku skapitulował i po prostu nie przyjechał. Łowisko miał mega trudne (typowy zbiornik komercyjny), żeby wygrać trzeba łowić same duże ryby takie jak karpie, jesiotry, to one dawały punkty. W pierwszym dniu Mistrzostw Polski Młodzieży U25 zajmuje dobre 7 miejsce z wynikiem 4040pkt., natomiast drugiego dnia 11 miejsce z wagą 1110 pkt co łącznie daje 18 pkt sektorowych i w klasyfikacji generalnej zajmuje 31 miejsce w Polsce.

 

Serdeczne podziękowania dla Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego Gorzów Wlkp. za sfinansowanie naszego wyjazdu na Mistrzostwa Polski Kobiet i Młodzieży U25 oraz Gminnego Koła PZW Zwierzyn za wsparcie finansowe.

Podziękowania należą się również naszej zawodniczce i zawodnikowi za godne reprezentowanie naszego Koła.

Wyniki z zawodów:

MP Kobiet:

https://drive.google.com/file/d/1L1oZNOlCxaqkUiRw9l16zjmhhdk4kis2/view?usp=sharing

 

MP U25:

https://drive.google.com/file/d/1wDDyMc_ETRhkIjaIrnB3_XsTWLpSG55N/view?usp=sharing

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Sonda

Ile masz lat? (dotyczy członków PZW)
< 16
16-17
18-26
27-40
41-65
> 65
Głosuj wyniki

Na skróty