Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Wędkarskie mistrzostwa świata w Polsce! Już tej jesieni na Mazurach

Polski Związek Wędkarski został organizatorem Spinningowych Mistrzostw Świata z łodzi. Najlepsi wędkarze-spinningiści zawitają w październiku do mazurskiego Orzysza, by zawalczyć o najważniejszy tytuł w swojej dyscyplinie.

Polski Związek Wędkarski zorganizuje najbliższe 13. Spinningowe Mistrzostwa Świata z łodzi. Zawody odbędą się 3-9 października 2022 i rozegrane zostaną w niesamowitej mazurskiej scenerii – na jeziorze Orzysz.

 

Jezioro Orzysz nie bez powodu nazywane jest Wędkarskim Sercem Mazur. Liczy 1070 ha, ma wyjątkowo urozmaiconą linię brzegową – są tu zarówno wysokie, jak i płaskie brzegi, a ponadto 10 wysp o łącznej powierzchni ponad 70 ha! Dzięki ograniczeniu połowów rybackich woda w Orzyszu obfituje w największe okazy tak pożądanych przez wędkarzy gatunków ryb, jak szczupaki i okonie. Znajdą się tu również sandacze, leszcze, płocie czy liny. 

 

„Szczęśliwa trzynastka”

Mistrzostwa Świata w spinningu z łodzi odbywają się na zlecenie Międzynarodowej Federacji Wędkarstwa Sportowego (FIPS), której członkiem jest Polski Związek Wędkarski. Lista poprzednich organizatorów robi wrażenie. Wcześniejsze starcia odbyły się w RPA, poprzednie we Francji, a jeszcze wcześniejsze w Rosji. 

 

- To wielki zaszczyt i przyjemność gościć najlepszych spinningistów na świecie. Takie zawody jak Mistrzostwa Świata to wielkie wyzwanie, a zarazem wielkie możliwości. Od nas zależy, jak z nich skorzystamy – mówi Zbigniew Bielawski, przewodniczący Głównego Kapitanatu Sportowego Polskiego Związku Wędkarskiego.

 

Choć przypadła nam organizacja trzynastych z kolei mistrzostw świata w spinningu z łodzi, wierzymy, że będzie to szczęśliwa trzynastka.

 

- Po dwóch latach problemów z pandemią i wynikających z niej ograniczeń w organizacji zawodów na tym poziomie, mam nadzieję, że nic już nie stanie na przeszkodzie, abyśmy je zorganizowali. Jesteśmy  na to przygotowani, a rejon w którym się one odbędą, daje wielkie możliwości. Głęboko wierzę również, że reprezentacja Polskiego Związku Wędkarskiego odegra w nich znaczącą rolę – dodaje Bielawski.

 

Przewidujemy, że w zawodach wezmą udział reprezentacje ok. 16 państw – po dwie dwuosobowe drużyny z każdego kraju. Biorąc pod uwagę zawodników, rezerwowych, cały sztab trenerski, sędziów oraz obsługę techniczną spodziewamy się około 240 uczestników.

 

Zobowiązanie i okazja

Organizacja imprezy sportowej o międzynarodowym zasięgu to też ogromne zobowiązanie, tym bardziej, że wędkarstwo w Polsce cieszy się długą tradycją. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że to nasze narodowe hobby - szacuje się bowiem, że wędkuje ponad 2 mln Polaków! Do tego wędkujących cały czas przybywa – ze statystyk PZW wynika, że liczba członków stowarzyszenia w 2021 roku wzrosła średnio o 6% w stosunku do roku poprzedniego.

 

Zdajemy sobie sprawę, że będąc gospodarzem mistrzostw świata, zyskujemy doskonałą okazję do promocji naszego kraju. Powodem do dumy jest z pewnością samo miejsce akcji. Cieszymy się, że  będziemy mogli pochwalić się naszym narodowym naturalnym skarbem, jakim bez wątpienia są Mazury. Dołożymy wszelkich starań, by wypaść jak najlepiej w oczach zagranicznych gości.

 

Więcej: https://fishingchampionship.orzysz.pl/

Poleć znajomemu

Załączniki

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Sonda

Czy byłeś na wędkarskiej wyprawie za granicą?
Tak
Nie
Wybieram się w tym roku
Głosuj wyniki

Na skróty