Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Delegacja PZW w Sejmie

Aktualności | 2022-03-25 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

W dniu 22 marca 2022 roku w Sejmie RP Delegacja Zarządu Głównego PZW w składzie kol. Teodor Rudnik – Prezes ZG PZW, kol. Wiesław Heliniak- Wiceprezes ZG PZW i kol. Dariusz Dziemianowicz – Wiceprezes ZG PZW oraz kol. Jacek Kolendowicz – Redaktor naczelny „Wiadomości Wędkarskich” wzięła udział we wspólnym posiedzeniu Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Obradom przewodniczył poseł Marek Sawicki (PSL).


Porządek dzienny obrad obejmował m.in. rozpatrzenie informacji na temat zarządzania obwodami rybackimi przez Skarb Państwa oraz planów dotyczących gospodarki rybackiej prowadzonej na wodach śródlądowych przedstawionej przez Ministera Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie .

Nasi przedstawiciele przedstawili kluczową rolę Polskiego Związku Wędkarskiego w gospodarowaniu obwodami rybackimi w Polsce i w organizowaniu rekreacyjnego i sportowego wędkarstwa w Polsce. Zaprezentowali również sceptyczne stanowisko PZW w sprawie kierunku działań nowego departamentu rybactwa w PGW Wody Polskie, polegającego m.in. na przejmowaniu roli użytkownika rybackiego na coraz większej liczbie obwodów rybackich w Polsce. W uzasadnieniu takiego stanowiska podkreśliliśmy, że kluczowymi czynnikami decydującymi o jakości wędkarskich łowisk jest stan ekologiczny środowiska naturalnego naszych rzek i jezior, na co w znacznej mierze mają wpływ działania PGW Wody Polskie, jak również pilnowanie poszczególnych łowisk, a tu kluczową rolę odgrywa opieka działających społecznie grup pasjonatów, głównie członków kół wędkarskich PZW – a tego nowy Departament Rybactwa nie jest i nie będzie w stanie zapewnić na wodach bezpośrednio użytkowanych rybacko przez Wody Polskie.

Uczestniczący w posiedzeniu posłowie – członkowie obu komisji sejmowych w większości podzielili opinię przedstawicieli ZG PZW, czego wyrazem było odrzucenie w głosowaniu informacji rozpatrywanej informacji.

Więcej informacji na temat posiedzenia obu komisji sejmowych i opinii uczestników dyskusji można znaleźć w kolejnym wydaniu 5/2022 Wiadomości Wędkarskich, które ukaże się w sprzedaży w połowie kwietnia 2022 roku.


Zamieszczamy link, pod którym można obejrzeć relację z obrad 
https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/PlanPosKom.xsp?view=2&unid=E220CFF8A4BADE96C125880800461487

 

[JK/MM]

Poleć znajomemu

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Sonda

Będąc na urlopie wędkujesz ...
sam
z kolegami
z żoną
z dzieckiem
z dalszą rodziną
Głosuj wyniki

Na skróty