Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Narodowy Dzień Sportu 2022. Polski Związek Wędkarski po raz kolejny na Błoniach PGE Narodowego

Zapraszamy na jubileuszową, 10. edycję Narodowego Dnia Sportu, która odbędzie się 18 września 2022, jak co roku na Błoniach PGE Narodowego w Warszawie.

 

 

 

Wielkie święto aktywności fizycznej

 

Co roku związki sportowe, szkoły, siłownie, orliki i inne organizacje otwierają swoje drzwi, organizują bezpłatne treningi, wspólnie ćwiczą i promują zdrowy tryb życia. To właśnie Narodowy Dzień Sportu, w którym niezmiennie biorą udział dzieci, dorośli i seniorzy. Wielkim finałem wydarzenia jest oczywiście piknik na błoniach PGE Narodowego w Warszawie.Tylko w zeszłym roku podczas 9. edycji NDS można było doliczyć się 3 mln ćwiczących osób, 5 000 wydarzeń i 100 sportowców.

Fundacja Zwalcz Nudę, współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, od 9 lat organizuje nieprzerwanie to święto zdrowia i aktywnego trybu życia. Zaproszeni do udziału w kampanii partnerzy – punkty sportowe z całego kraju – organizują u siebie bezpłatne treningi oraz dołączają do wielkiego pikniku w Warszawie na błoniach PGE Narodowego. W ten sposób powstaje program setek bezpłatnych treningów z dziesiątek dyscyplin sportowych. Całą serię wydarzeń fundacja zbiera pod jednym hasłem i nagłaśnia wielką kampanią: Narodowy Dzień Sportu.

Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, a w tym roku organizatorzy przygotowują niespodzianki z okazji dziesięciolecia.

- To 10. edycja Narodowego Dnia Sportu, czyli już dekadę zarażamy Polaków i Polki sportem. Nasze statystyki potwierdzają, że się nam to udaje – co roku mamy setki treningów i setki tysięcy odwiedzających. Wciąż trzeba jednak zachęcać do ćwiczeń – szczególnie dzieci. Dlatego zapraszamy każdego, kto chce dołączyć do kampanii. Kto wie, być może to właśnie w jego siłowni czy w szkole narodzi się nowy talent, który będzie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich? Narodowy Dzień Sportu to wydarzenie dla wszystkich, bez względu na wiek, stan zdrowia, portfela, poziom aktywności. To impreza dla zarówno dla osób, które nie uprawiają sportu, jak i dla tych, którzy już są aktywne fizycznie – mówi Krystyna Radkowska, Prezes Fundacji Zwalcz Nudę, organizatora Narodowego Dnia Sportu.

 

 

PZW zaprasza do uprawiania sportu wędkarskiego!

 

Podczas wielkiego pikniku rodzinno-sportowego nie może zabraknąć Polskiego Związku Wędkarskiego. Jak w latach ubiegłym zapraszamy do świata wędkarskiej przygody! Na naszym stoisku przekonasz się, że wędkarstwo to nie tylko sposób spędzania wolnego czasu, ale również sport przed duże „S”. Dowiesz się, jak rozpocząć przygodę z wędką, poznasz umiejętności, jakich wymaga sport wędkarski i spróbujesz swoich sił w wybranych dyscyplinach.

Trenerzy PZW udowodnią, że sport wędkarski można uprawiać również bez… wody i wprowadzą odwiedzających w tajniki wędkarstwa rzutowego (tzw. castingsport). Nie zabraknie gier i zabaw dla najmłodszych, a dla najaktywniejszych przewidzieliśmy wędkarskie nagrody.

Wkrótce więcej informacji o stoisku Polskiego Związku Wędkarskiego na PGE Narodowym w Warszawie.

 

 

Ciągle trzeba namawiać do sportu

 

Od stycznia 2018 r. do końca marca 2020 r. Narodowa Izba Kontroli przeprowadzała badania o dostępności profilaktyki i leczenia otyłości dzieci i młodzieży w placówkach Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) i Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej (AOS). Jak pokazują te badania, jedynie wśród kilkunastu procent pacjentów do 18. roku życia doszło do zmniejszenia się masy ciała. Na złym poziomie była również profilaktyka – niektóre z kontrolowanych placówek nie zaplanowały w budżecie na nią wydatków i polegała ona jedynie na rozdawania materiałów informacyjnych czy ustnych pouczeniach. Rodzice dzieci dotkniętych otyłością powinni więc w większości sami zadbać o zdrowie swoich pociech[1]. A jak to zrobić? Najlepiej zarazić ich pasją do sportu!

- Przed nami jubileuszowa, 10. już edycja Narodowego Dnia Sportu - pięknej inicjatywy, którą od początku wspieramy. Cele Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Fundacji Zwalcz Nudę są tożsame – zachęcamy Polaków do tego, aby byli aktywni fizycznie i poznawali nowe dyscypliny sportu.  Aktywizacja społeczeństwa, zwłaszcza upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży, to jeden z naszych priorytetów. Regularna aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na prawidłowy rozwój dzieci, pomaga w nawiązywaniu przyjaźni, podwyższa samoocenę. Sport to najlepsza profilaktyka, poprawia kondycję fizyczną i psychiczną. W regularną aktywność fizyczną dzieci i młodzieży w całej Polsce od 2015 roku zainwestowaliśmy już ponad 1,2 mld zł, wzmacniamy także naszą ofertę kierowaną do osób dorosłych i związaną z budową nowoczesnej oraz bezpiecznej infrastruktury sportowej. Jestem przekonany, że dzięki naszym działaniom i wydarzeniom takim jak Narodowy Dzień Sportu, sport w życiu coraz większej liczby osób będzie zyskiwał na znaczeniu, odczuwalnie wpływając na jego jakość – mówi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Narodowy Dzień Sportu to czas spędzony wspólnie z rodziną, nowe przyjaźnie, zdrowie i przede wszystkim rozbudzenie pasji do sportu. Bezpłatne treningi to okazja do rozpoczęcia całkiem nowej, sportowej przygody, a organizowany po raz 10. Narodowy Dzień Sportu już na stałe wpisał się w kalendarz wielu placówek i organizacji w całym kraju. Również w kalendarz Polskiego Związku Wędkarskiego!

 

 

 

Narodowy Dzień Sportu
Piknik sportowo-rodzinny na błoniach PGE Narodowego
18 września, godz. 12:00-17:00

www.narodowydziensportu.pl

 

Organizatorem kampanii jest Fundacja Zwalcz Nudę. Kampania jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Sonda

Będąc na urlopie wędkujesz ...
sam
z kolegami
z żoną
z dzieckiem
z dalszą rodziną
Głosuj wyniki

Na skróty