Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Mistrzostwa świata w castingu Estonia 2022 - obroniony tytuł mistrzyni świata kobiet i rekord świata w odległości multiplikatorowej!

Aktualności | 2022-09-05 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy

4 września 2022 zakończyły się w Tallinie mistrzostwa świata kobiet i mężczyzn w wędkarstwie rzutowym. Reprezentacja PZW zdobyła na nich 11 medali (3 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe).
Największy sukces odniosła 19-letnia gwiazda polskiego i światowego castingu Kamila Stankiewicz z okręgu PZW w Białymstoku. Obroniła ona bowiem zdobyty przed rokiem w Budapeszcie tytuł Mistrzyni Świata kobiet w łącznej klasyfikacji 5-boju (472,63 pkt). Polska drużyna kobieca (Kamila Stankiewicz, Natalia Makaruk z okręgu PZW w Lublinie) zdobyła srebrny medal.
Zdobytego przed rokiem w Budapeszcie tytułu Mistrza Świata nie udało się obronić Jackowi Kuzie z okręgu PZW w Kielcach. Jacek wywalczył brązowy medal w końcowej klasyfikacji 9-boju.
Mistrzami świata w skishu muchowym i w odległości spinningowej jednoręcznej zostali Tomasz Kościelniak (100 pkt w kwalifikacjach i 100 pkt w finale w najlepszym czasie) oraz Karol Sapigórski (75,32 m w finale).
Srebrne medale zdobyli Donata Żelazowska i Jan Kita (oboje okręg Kielce i koło PZW w Brodach) w odległości multiplikatorowej (90,52 i 109,34 m w finałach), 16-letnia debiutantka Karolina Kolarz z okręgu PZW w Kielcach w odległości spinningowej (64,55 m w finale) oraz mistrzyni Kamila Stankiewicz w skishu muchowym (100 pkt w finale w drugim czasie).
Z "brązami" wracają do kraju Maciej Kuza (98 pkt w kwalifikacjach i 96 pkt w finale) oraz ponownie Kamila Stankiewicz w odległości muchowej (49,29 m w finale).
W klasyfikacji medalowej mistrzostw Polska zajęła II miejsce za niesamowitymi Czechami, a przed Słowacją, Hiszpanią i Niemcami.
Wydarzeniem mistrzostw było poprawienie przez naszego reprezentanta Jana Kitę rekordu świata w rzucie na odległość ciężarkiem 18 gram oburącz sprzętem multiplikatorowym (116,44 m), co jest wynikiem lepszym o 12 cm od dotychczasowego rekordu Anglika Colina Howletta! (Kraków, 2008 r. - 116,43 m). Wielki gratulacje!

Trenerem reprezentacji był Jacek Kuza z okręgu PZW w Kielcach, a kierownikiem Piotr Sapigórski z okręgu Mazowieckiego PZW. Sędziami międzynarodowymi byli Renata Kuza i Urszula Włodarska.

Gratulacje dla całej naszej reprezentacji rzutowej PZW!


Na zakończenie mistrzostw Prezydent ICSF Niemiec Kurt Klamet ogłosił, że kolejne mistrzostwa świata odbędą się w Lublinie we wrześniu 2023 r.

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Sonda

Ile masz lat? (dotyczy członków PZW)
< 16
16-17
18-26
27-40
41-65
> 65
Głosuj wyniki

Na skróty