Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Działania wędkarzy uhonorowane Nagrodą im. Norberta Barlickiego

Aktualności | 2022-11-30 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

Stowarzyszenie Rzeczpospolitej Obywatelskiej przyznało 25 listopada br., główną nagrodę dla Polskiego Zwiazku Wędkarskiego w kategorii Organizacja Pozarządowa. Na uroczystym spotkaniu wręczył ją Prezydent Krakowa, Prezes Stowarzyszenia Rzeczpospolitej Obywatelskiej, Jacek Majchrowski.

W uroczystosci uczestniczyła kol. Beata Olejarz, Prezes ZG PZW i kol. Edward Fornalik - członek Zarządu Głównego PZW.


Nagroda Samorządowa im. Norberta Barlickiego jest wręczana od 2011 roku. Przyznawana jest w kilku kategoriach: Samorząd Miejski, Samorząd Powiatowy, Samorząd Województwa, Jednostka Samorządu  Terytorialnego, Organizacja Pozarządowa, Całokształt Działań na rzecz Samorządu Terytorialnego oraz Firma Przyjazna Samorządowi.


W tym roku w związku z aktywnymi działaniami ratowania Odry przez wędkarzy - członków PZW, pracowników Okręgów „Nadodrzańskich” oraz członków Społecznej Straży Rybackiej,  Kapituła postanowiła przyznać to odznaczenie w kategorii Organizacja Pozarządowa. 


- Ta nagroda to ogromne wyróżnienie. Przyjmuję ją w imieniu prawie 700 000 tysięcy członków Polskiego Związku Wędkarskiego. Współpraca między Polskim Związkiem Wędkarskim, a samorządami była bardzo efektywna w trakcie kataklizmu na Odrze. Chce dla wszystkich zaangażowanych w ratowanie rzeki wrazić duży szacunek i wdzięczność. Jestem przekonana, że tylko lokalne społeczności wiedzą jak najlepiej zadbać o nasze ziemie, o nasze wody, o nasze powietrze. Mamy już ponad 8 000 000 000 mld ludzi na ziemi, ale pamiętajmy planetę mamy tylko jedną. – powiedziała kol. Beata Olejarz, Prezes Polskiego Związku Wędkarskiego. 

[PB/MM]


Poleć znajomemu

Zdjęcia

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Sonda

Jaką metodę wędkowania preferujesz?
spławikową
gruntową
spinningową
muchową
podlodową
morską
Głosuj wyniki

Na skróty