Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Od 2020 r. zakaz połowu dorszy w Bałtyku

Aktualności | 2019-12-23 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

 

W dniu 30 października 2019 r. ukazało się ROZPORZĄDZENIE RADY (UE) 2019/1838, ustalające uprawnienia do połowów na 2020 rok w odniesieniu do niektórych stad ryb i grup stad ryb w Morzu Bałtyckim oraz zmieniające rozporządzenie (UE) 2019/124 w odniesieniu do uprawnień do połowów w innych wodach.

 

Wprowadzony przez Komisję Europejską zakaz obejmuje wszystkie statki rybackie i ma zastosowane na tych obszarach Morza Bałtyckiego, gdzie występuje największa część tego stada, \"z wyjątkiem pewnych, określonych odstępstw\".

 

Artykuł 7 rozporządzenia zawiera następujące zapisy:

Środki dotyczące połowów rekreacyjnych (wędkarskich) dorsza atlantyckiego w podrejonach ICES 22–26
1.W ramach połowów rekreacyjnych w podrejonach ICES 22 i 23 oraz w podrejonie ICES 24 w odległości do sześciu mil morskich mierzonych od linii podstawowych zatrzymywać można nie więcej niż pięć osobników dorsza atlantyckiego dziennie na rybaka.


2.Na zasadzie odstępstwa od ust. 1 w podrejonach ICES 22 i 23 oraz w podrejonie ICES 24 w odległości do sześciu mil morskich mierzonych od linii podstawowych w okresie od dnia 1 lutego do dnia 31 marca 2020 r. zatrzymywać można nie więcej niż dwa osobniki dorsza atlantyckiego dziennie na rybaka.


3.Rekreacyjne połowy dorsza atlantyckiego są zabronione w podrejonie ICES 24 w odległości powyżej sześciu mil morskich mierzonych od linii podstawowych oraz w podrejonach ICES 25 i 26.


4.Ust. 1, 2 i 3 pozostają bez uszczerbku dla bardziej rygorystycznych środków krajowych.

 

Co to oznacza dla nas wędkarzy? Otóż w 2020 r. wędkarze będą mogli poławiać dorsze w Polsce tylko na zachód od południka 15, przebiegającego między Rewalem i Trzęsaczem (w podrejonie ICES 24). Można będzie łowić tylko w odległości do 6 mil od linii brzegowej, a w okresie ochronnym, tj. luty-marzec: limit wyniesie 2 szt., w pozostałych miesiącach - 5 szt.

Źródło: Główny Inspektorat Rybołówstwa Morskiego - O. Zamiejscowy w Szczecinie - https://www.facebook.com/pg/oirmszczecin/posts/

 

Poleć znajomemu

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin