Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Projekt "Czas na odpoczynek - naturalnie!"

Ruszyła kolejna edycja programu sieci sklepów Tesco "Decydujesz, pomagamy". Tym razem grupa nieformalna "Jętka" pod patronatem PZW Okręg Krosno zgłosiła do konkursu projekt pn.  "Czas na odpoczynek - naturalnie!"

 

Celem projektu jest stworzenie ogólnodostępnego miejsca do wypoczynku w miejscowości Jedlicze. Projekt obejmuje zadaszony ławostół o drewnianej konstrukcji służący do wypoczynku i konsumpcji, a także wyznaczone palenisko. Będzie to atrakcyjne miejsce w dolinie Jasiołki, która jest cennym obszarem pod względem przyrodniczym. Będzie służyć mieszkańcom Jedlicza do spędzania czasu na łonie natury oraz do obsługi ruchu związanego z pieszymi, rowerowymi i narciarskimi trasami turystycznymi. 

 

tesco_2.png

 

Zasady konkursu są proste. Wystarczy zrobić zakupy w Tesco (sklep w Jedliczu lub Strzyżowie), a otrzymany żeton wrzucić do urny wybranego projektu. 


Na terenie Jedlicza i sołectw należących do Gminy Jedlicze brakuje wyznaczonego ogólnodostępnego miejsca do rekreacji i odpoczynku. Niewielu mieszkańców Jedlicza odwiedza tereny w dolinie Jasiołki. Jest to miejsce atrakcyjne pod względem przyrodniczym, dlatego warto ułatwić lokalnej społeczności dostęp do niego. Teren nadrzeczny należy do Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000. Teren w dolinie Jasiołki ma potencjał bycia ciekawym miejscem do aktywności, wypoczynku i wędkarstwa.


Przygotowane w dolinie Jasiołki miejsce do rekreacji i odpoczynku będzie służyć całej społeczności lokalnej. Będzie to atrakcyjne miejsce również do aktywności. Dolina Jasiołki jest bardzo cennym obszarem pod względem przyrodniczym i ekologicznym i dzięki projektowi mieszkańcy gminy będą mieli możliwość obcowania z przyrodą w niedalekiej odległości od miejsca zamieszkania. Lokalizacja umożliwi dodatkowo korzystanie z wytyczonych ścieżek do pieszych wędrówek, tras biegowych i rowerowych.

 

Więcej na temat projektu:


"Powitanie lata z Cybą i MUKSem" - promocja projektu

"Czas na odpoczynek - Naturalnie!" podsumowanie działań reklamowych

Projekt "Czas na odpoczynek - Naturalnie!" na I miejscu!

"Czas na odpoczynek - Naturalnie!" I etap – przygotowania w terenie

"Czas na odpoczynek - Naturalnie!" II etap – montowanie ławostołu