SŁAWOMIR JASZCZ SPINNINGOWYM MISTRZEM KOŁA PZW LESZCZ W KOCKU NA 2021 ROK

Aktualności | 2021-10-19 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Na Starorzecza Wieprza Szewczak i Wieprzysko oraz Tyśmienicy walczyli spinningiści o Mistrzostwo Koła w 2021 roku. W zawodach wzięło udział 12 wędkarzy. Było pochmurno ale niezbyt wietrznie i przy takiej pogodzie udało się złowić kilka wymiarowych szczupaków i trochę okoni. Niestety tych ostatnich w porównaniu z poprzednimi latami było bardzo mało. Tytuł Spinningowego Mistrza Koła na 2021 rok wywalczył Sławomir Jaszcz – wynikiem 1420g. Drugie miejsce wywalczył Józef Korolczuk – 1400g. Trzecie zaś Daniel Jurkiewicz 1000g. Poza ...... więcej

MIKOŁAJ SIKORA ZWYCIĘZCĄ KOLEJNEJ EDYCJI O PUCHAR PREZESA RYSZARDA NOWICKIEGO

Aktualności | 2021-10-12 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Zawody spławikowo-gruntowe o Puchar Prezesa Ryszarda Nowickiego odbyły się w tym roku na Rzece Czarnej w Kocku płynącej przez teren miejscowego Gospodarstwa Rybackiego. W zawodach uczestniczyło 15 wędkarzy juniorów i seniorów. Wędkarzy przywitał słoneczny ale zimny poranek z przymrozkiem. Początek zapowiadał się zachęcająco. Niemal wszyscy mieli jakieś brania. Jednak w miarę upływu czasu było ich coraz mniej a przez ostanie dwie godziny łowienia brań było jak na lekarstwo. W takich warunkach najlepiej poradził sobie junior Mikołaj Sikora. 2305 ...... więcej

JAROSŁAW KOWALCZYK ZWYCIĘZCĄ FINAŁU PUCHARU COLMICA - POLANDFISHING COLMIC FEEDER CUP 2021

Aktualności | 2021-10-05 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

2 i 3 października na Dratowie odbył się Finał Pucharu Colmica - PolandFishing Colmic Feeder Cup 2021. Na 52 zawodników startujących w tych prestiżowych zawodach feederowych wygrał kto? Ano wygrał nasz Kolega – Jarek Kowalczyk!!! Jarek w dwudniowej rywalizacji dokonał niezwykłego wyczynu pokonując wielu wybitnych i doświadczonych feederowców m.in. uczestnika Mistrzostw Świata. W obu turach Jarek wygrał sektor (2 pkt.) podobnie jak 2 w ogólnej klasyfikacji Bartłomiej Imieliński (2 pk.). Ale Jarek zwyciężył wagą złowionych ryb. Trzecie miejsce ...... więcej

ZAPRASZAMY KOLEGÓW WEDKARZY DO SPRZATANIA ŁOWISK!

Aktualności | 2021-10-04 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Zarząd Koa PZW "Leszcz" w Kocku zaprasz na coroczne sprzątanie łowisk w dniu 7 listopada br. Zbiórka chętnych przy pomniku Tadeusza Kościuszki w Kocku o godzinie 8.30. Zapraszamy!... więcej

PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIEJSKIEJ W KOCKU DLA DANIELA JURKIEWICZA

Aktualności | 2021-09-20 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Na jeziorze Firlej odbyła się kolejna edycja zawodów o Puchar Przewodniczącego rady Miejskiej w Kocku. Od 3 lat te funkcje pełni Janusz Bilski i to o jego puchar walczyli wędkarze. Zawody trwające 5 godzin odbyły się przy brzydkiej pogodzie. Było pochmurno, zimno, i z przerwami deszczowo. Przy takiej pogodzie najlepiej poradził sobie Daniel Jurkiewicz zwyciężając rywalizację (3340 g). Niewiele mniejszą wagą zajął II miejsce Jarosław Kowalczyk. Trzeci w tych trudnych warunkach był Piotr Barszczewski. W zawodach wzięło udział 11 wędkarzy. Łowiono metoda ...... więcej

NOCNE ZAWODY NA DRATOWIE WYGRYWA JAROSŁAW KOWALCZYK

Aktualności | 2021-08-12 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Z 7 na 8 sierpnia br. Odbyły się na zbiorniku Dratów zawody nocne naszego Koła. Dobra pogoda i ryby też nieźle brały. Najlepszym w nocnym łowieniu okazał się Jarosław Kowalczyk. Kolega Jarosław uzyskał niezły wynik – ponad 18 kg. Drugi w zawodach Zbigniew Józwik też miał wynik niczego sobie – ponad 11 kg. Trzecie miejsce zajął junior Mateusz Sokołowski, który złowił blisko 10 kg. Pełne wyniki w załączniku. ... więcej

BARTEK SOBOLEWSKI 5 NA SPŁAWIKOWYCH MISTRZOSTWACH ŚWIATA JUNIORÓW U25 NA WĘGRZECH

Aktualności | 2021-08-09 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Na Mistrzostwach Świata juniorów U15, U20, U25. na Węgrzech w Nagykunsagi-Alcsi-Holt Tisza członek naszego Koła PZW „Leszcz w Kocku” zajął 5 miejsce. Tego jeszcze nie było zarówno w historii naszego Koła ba w historii Okręgu PZW Lublin. Bartek dzięki bardzo dobrym wynikom w tym roku reprezentował Polskę na Spławikowych Mistrzostwach Świata Juniorów, które w tym roku odbywały się na Węgrzech w dniach 6-8 sierpnia. Bartek zajął 1 i 3 miejsce w swoim sektorze łowiąc łącznie w dwóch turach 31813 g ryb. BRAVO! ...... więcej

PUCHAR PREZESA KOŁA PZW LESZCZ W KOCKU DLA TOMASZA MITURY

Aktualności | 2021-07-21 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Poluzowanie obostrzeń umożliwiły zorganizowanie zawodów wędkarskich o Puchar Prezesa Koła w dniu 18 lipca br. Prezesem Kołą PZW "Leszcz" w Kocku od kilku lat jest lokalny biznesmen Zbigniew Nowicki. Zorganizowaniem zwodów, ufundowaniem pucharów zajął się oczywiście sam Prezes. Zawody w tym roku odbyły się na zbiorniku Dratów. Rozegrano je w formie spławikowo-feederowej. Rywalizację przy pięknej pogodzie i dosyć dobrze żerującej rybie wygrał Tomasz Mitura. Zwycięzca złowił - 6535 g ryb. Drugie miejsce zajął Sławomir Jaszcz, który ...... więcej

DŁUGO OCZEKIWANA RYWALIZACJA SPORTOWA ROZPOCZĘTA ZAWODAMI FEEDEROWYMI O PUCHAR BURMISTRZA KOCKA

Aktualności | 2021-06-16 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

W niedzielę 13 czerwca odbyły się zawody feederowe o Puchar Burmistrza Kocka inaugurujące po długiej przerwie rywalizację sportową w naszym Kole. Zawody przy niezbyt dobrej pogodzie momentami padało odbyły się na Jeziorze Firlej. Zawody wygrał Piotr Barszczewski, drugie miejsce zajął Daniel Jurkiewicz, trzecie zaś Mariusz Pełka. Puchary i dyplomy wręczał osobiście zwycięzcom burmistrz Kocka Tomasz Futera. ... więcej