Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Wyniki Towarzyskich zawodów spławikowo-gruntowych na J. Tuczno 20.05.2018

Dnia 20.05.2018r na j.Tuczno odbyły się już 4 w tym sezonie zawody z cyklu GP koła w kategorii spławikowo-gruntowej. Wystartowało w nich 28 zawodników (w tym 3 juniorów). Łowisko położone jest na pograniczu gminy Czerwonak i Pobiedziska przy miejscowości Tuczno. Dzierżawcą i opiekunem wody jest koło PZW nr 70 Łożyska. Te malowniczo położone jeziorko słynie z bardzo dużej populacji małej i średniej płoci oraz pięknych karasi, które nierzadko stanowią bonusy podczas zawodów wędkarskich. 
Do czterogodzinnego wędkowania przystąpiliśmy o godzinie 8:10. Ryby od samego rana brały dość intensywnie, lecz z biegiem czasu stawały się coraz bardziej chimeryczne i zdarzały się dłuższe przestoje, gdzie nie pomagało nawet donęcanie małymi porcjami zanęty, tworzenie tzw "smugi" czy strzelanie robaczkami. Po prostu trzeba było cierpliwie przeczekać te momenty ciesząc oczy pięknymi widokami. Jednak dość niespodziewanie w ostatniej godzinie łowienia ryby zdecydowanie się ożywiły i znów można było skutecznie budować wyniki, aż do końcowego sygnału. 
Kluczem do odniesienia sukcesu było nastawienie się na odławianie płoci i towarzyszących im wzdręg oraz krąpi, przy użyciu batów uzbrojonych koniecznie w bardzo czułe zestawy i odpowiednio małe haczyki - cała pierwsza czwórka tych zawodów obrała właśnie taką strategię łowienia. Wysoko uplasowali się także koledzy nastawieni na troszkę większe ryby, posługujący się metodami gruntowymi - tutaj kluczowe było znęcenie karasi i pojedynczych leszczy nie zapominając przy tym o odławianiu w między czasie drobniejszego białorybu. 
Po zakończeniu wędkowania i zważeniu ryb przez sędziego udaliśmy się na miejsce zbiórki, gdzie na każdego z uczestników czekała pyszną kiełbaska prosto grilla i oczywiście rozchwytywany w tym roku chleb ze smalcem. 
Następnie po posiłku przystąpiliśmy do odczytania wyników i wręczenia upominków.
W kat. senior podium wyglądało następująco:
1 miejsce zajął Damian Betz z wynikiem 4130g łowiąc batami 5m i 6m.
2 miejsce zajął Piotr Stankiewicz - 3750g łowił batem i feederem.
3 miejsce zajął Łukasz Łożewicz - 3085g łowiąc 6m batami.
W kat. junior U20:
1 miejsce zajął Przemysław Kamasa z wynikiem 300g
Pozostałym juniorom niestety nie udało się zapunktować, gdyż wyciągnęli jedynie po niemiarowym okonku, lecz tradycyjnie jako nagrodę pocieszenia otrzymali po drobnym gadżecie wędkarskim.
Nagrodę za największą rybę zawodów zdobył Szczepan Głowacki - złowił na klasycznego feedera karasia o wadze 470g. Trzeba wspomnieć, że niewiele mniejszą rybę - leszcza 460g złowił na 7m bata Robert Gątarczyk.

Pełne wyniki oraz zdjęcia z zawodów, umieszczamy w galerii poniżej.
Dziękujemy serdecznie za liczne przybycie i przemiłą atmosferę, a korzystając z okazji zapraszamy do udziału w kolejnych zawodach Naszego Koła.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.