Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Kronika Koła

 

 

 Cisza na wodzie nieruchomej . Gładkim zwierciadłem błękitnieje.Staw jest od błękitu niewidomy oślepł. I nic się już nie dzieje.Nagle rozpęka wody szyba. I w kropel wytrysk się przemienia.To wystrzeliła z głębi ryba. Wykrzyknik własnego milczenia.

 

 Kronikarz. Władysław Balcerkowski

 

 

19 listopada 2000 roku w miejscowości Odra odbyło się spotkanie wędkarzy w celu  założenia Koła PZW . W trakcie zebrania powołano grupę inicjatywną w składzie:

Krakowczyk Marian, Łukaszek Henryk, Mrozek Jan, Margiciok Stanisław, Kukla Marian. Zieleżnik Krystian, Tomala Rafał do reprezentowania 56 członków PZW przed

Zarządem Okręgu PZW w Katowicach celem założenia nowego koła o nazwie ODRA.

 

Zarząd Okręg PZW w Katowicach postanowił w dniu 28.12.2000 roku uchwałą nr 44/2000 utworzyć Koło PZW Odra nadając mu numer 126.

6 stycznia 2001 roku odbyło się poraz pierwszy Zebranie Walne Koła nr 126 Odra  , w obecności przedstawicieli Zarządu Okręgu Katowice Polskiego Związku Wędkarskiego wybrano pierwszy Zarząd Koła oraz organy statutowe Komisję Rewizyjną, Sąd Koleżeński,

 

W trakcje pierwszych prac Zarząd Koła powołał Komisję Egzaminacyjną oraz Społeczną Straż Rybacką.

 

 

 

 

Zarząd Koła nr 126 Odra

 

 nr_2.jpg

 

Komisja Rewizyjna Koła  

 nr_3.jpg

 

Sąd Koleżeński Koła  

nr_5.jpg

 

 

Komisja Egzaminacyjna Koła  

nr_4.jpg

 

 

 

 

Koło Odra 126 otrzymało w gospodarowanie zbiornik 10 hektarowy  o nazwie „ŁĘGOŃ‘ nr wody 624 leżący w sołectwie Odra powiat Wodzisław Śl.

Zbiornik jest corocznie zarybiany Karpiem i Szczupakiem pozostałe gatunki ryb występujące w zbiorniku Karaś ,Leszcz, Amur,  Jaz,  Sum, Węgorz, Sandacz.

 

 

 nr_6.jpg

 

 

 

Drugim zbiornikiem na którym Koło PZW Odra współgospodarzy z Kołem PZW Krzyżanowice jest zbiornik pożwirowym o nazwie „ Roszków ” nr  wody 627 o powierzchni 100 hektarów. Ryby wstępujące w zbiorniku  Karp ,Leszcz, Płoć, Sandacz, Szczupak Kleń, Jaz. Koło  Odra odpowiedzialne jest też za prawy brzeg  rzeki Odra od zbiegu rzeki Olza-Odra  do początku  kanału „ Ulga” w mieście  Racibórz.

Liczba członków 140 seniorów  w tym 40 młodych adeptów

Zarząd Koła kładzie szczególny nacisk na nabór młodych organizując szkolenia w rybaczówce Koła i nad wodą .Uruchomiono program o nazwie „Wakacje z wędką” dla młodzieży nigdzie nie wyjeżdżającej  w przedziale wiekowym od 0-do 5. lat  oraz 6-do 14 lat . Organizuje się również wyjazdy dzieci jako obserwatorzy na różne zawody wędkarskie


 

 

 nr_7.jpg nr_8.jpg

 

 


Koło Odra jest uczestnikiem w zawodach wędkarskich międzynarodowych o nazwie „Śląska Liga” organizowanej na terytorium Polski i Czech .     


 

 

 

nr_9.jpg

 

 

nr_10.jpg

 

 

Zdjęcia z lat 2001 - 2005

 

nr_13.jpg

 

 

 

W roku 2006 nastąpił przełom w działalności Koła – na wniosek członków Zarządu Koło wystąpiło z porozumienia współgospodarza na zbiorniku Roszków po przystąpieniu do wspólnego gospodarowania przez Koło nr 18 Jastrzębie  Miasto.

Zarząd Koła poczynił starania o uzyskanie dzierżawy od RZGW na dalszą część zbiornika Łęgoń :0: , którą otrzymał. Obecnie zbiornik Łęgoń jako woda otwarta ma powierzchnię 15,21 ha ,

Również wystąpił Zarząd Koła do Urzędu Gminy Gorzyce o wydzierżawienie zbiornika Odra 1 poza Polderem na którym utworzono zbiornik licencyjny cieszący się do dnia dzisiejszego dużą popularnością gdzie można złowić dużą rybę. Nadal Zarząd Koła czyni starania o pozyskanie nowych zbiorników w gospodarowanie co ukaże się na stronie intrnetowej w późniejszym terminie

 

 

Zdjęcia z lat 2006 – 2009

 


 

 

W roku 2008 dzięki Zarządowi Okręgu PZW Katowice pozyskaliśmy na własność działkę wraz z budynkiem na siedzibę Koła . Po zaadaptowaniu pomieszczeń obecnie członkowie są przyjmowani w tej siedzibie gdzie zapraszamy członków Koła oraz wszystkich chcący wstąpić do Naszego Koła. Obecnie Nasze Koło liczy 220 członków.

 

 

 

 

 

 

 

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Co sądzisz o stronie koła
Super
Dobra
Taka sobie
Mogła być lepsza
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin