Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Porozumienia

Porozumienia o wzajemnym honorowaniu składek okręgowych w 2010 r.

Porozumienia | 2010-01-22 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

UWAGA WĘDKARZE 

1.    Informujemy, że na rok 2010 zostały zawarte  porozumienia  
       o wzajemnym honorowaniu członkowskich składek  okręgowych
       z następującymi Okręgami PZW:

Zgodnie z zawartymi porozumieniami członkowie PZW Okręgu Katowice (którzy opłacili członkowską składkę okręgową) mogą wędkować na wodach ogólnodostępnych w/w okręgów bez dodatkowych opłat.

*  w Okręgu PZW Elbląg chcąc wędkować ze środków pływających należy wnieść składkę uzupełniającą wynoszącą w 2010 roku 30 zł. 

Porozumienie dla członków Okręgu PZW Katowice i Okręgu PZW Opole

 

 Członkowie okręgów Katowice i Opole mogą uprawiać amatorski połów ryb w  obwodach rybackich:

 rz.  Kłodnica nr 2, Psina nr 1, Odra nr 1 , Bierawka nr 1  na następujących warunkach:

- członkowie PZW zrzeszeni w Okręgu PZW Katowice mogą łowić na obwodach rybackich należących do okręgu PZW Opole  tj.:

- obwodzie rybackim rz. Kłodnicy nr 2 – nr ….

 (obejmującym wody  rzeki Kłodnicy na odcinku od osi jazu w Pławniowicach do ujścia do  rzeki Odra wraz z wodami w korycie Kanału Gliwickiego od bramy dolnej śluzy Dzierżno do jego ujścia do rzeki Odry, wodami w korycie Kanału Kędzierzyńskiego i Kanału Kłodnickiego),

oraz obwodzie rybackim rz. Psiny nr 2nr ….

( obejmującym  wody rzeki Psina od jej źródeł do ujścia do rzeki Odra wraz z wodami jej dopływów, starorzeczy        i innych zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie do wód tego odcinka)

po opłaceniu  50% indywidualnej składki rocznej  na ochronę i  zagospodarowanie  wód obowiązującej w   Okręgu  PZW w Opolu tj. 55 zł. ,

- członkowie PZW zrzeszeni w Okręgu PZW Opole  mogą łowić na obwodach rybackich należących do okręgu PZW Katowice  tj.:

- obwodzie  rybackim rzeki Odry nr 1 -  nr 033
    ( obejmującym wody rzeki Odra
na odcinku od granicy Rzeczypospolitej Polskiej m. Chałupki w km 20+000 do granicy regionów wodnych Górna Odra i Środkowa Odra a) w km 98+600 (ujście kanału Gliwickiego) w m. Kędzierzyn Koźle wraz z wodami jej dopływów, starorzeczy i innych zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie do wód tego odcinka z wyłączeniem wód rzeki Opawa, Olza, Psina, Ruda, Bierawka i Kłonica),

-  obwodzie rybackim rzeki Bierawka nr 1 – nr 042
( obejmującym wody rzeki Bierawka  
od jej źródeł do ujścia do  rzeki Odra z lewym brzegiem rzeki Bierawka, wraz z wodami zbiornika Tama i jego dopływów oraz wodami dopływów, starorzeczy i innych zbiorników wodnych               o ciągłym dopływie lub odpływie do wód tego odcinka.

po opłaceniu  50% indywidualnej składki rocznej  na ochronę i  zagospodarowanie  wód obowiązującej w   Okręgu  PZW Katowice  tj. 50 zł. .

Amatorski połów ryb w ww. obwodach rybackich odbywać się będzie na zasadach regulaminowych obowiązujących w poszczególnych okręgach.

 Członkowie Okręgu PZW Bielsko-Biała i Okręgu PZW Katowice, którzy opłacili członkowską składkę okręgową na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystych okręgach mają prawo do wykupienia składki uzupełniającej w wysokości:

- członkowie Okręgu PZW Katowice  - 50 zł
- członkowie Okręgu PZW Bielsko-Biała – 50 zł

Członkowie Okręgu PZW Częstochowa i Okręgu PZW Katowice, którzy opłacili członkowską składkę okręgową na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystych okręgach mają prawo do wykupienia składki uzupełniającej w wysokości:

- członkowie Okręgu PZW Katowice  - 50 zł
- członkowie Okręgu PZW Częstochowa – 50 zł 
 

Dopuszcza się wędkowanie na zbiorniku Potempa przez wędkarzy z koła Kokotek i wędkarzy koła Nadleśnictwo Brynek na zbiorniku Brzeźnica. Rejestracja połowów jest prowadzona na drukach Okręgu uprawnionego do rybactwa danego obwodu. W przypadku nie dokonania zwrotu rejestru połowu ryb po zakończeniu roku wędkarz traci prawo do 50% ulgi.  

Członkowie Mazowieckiego Okręgu PZW oraz Okręgu PZW Katowice, którzy opłacili członkowską składkę okręgową na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystych okręgach mają prawo do wykupienia składki uzupełniającej w wysokości:

- członkowie Okręgu PZW Katowice  - 40 zł,
- członkowie Mazowieckiego Okręgu PZW - 30zł.

 Członkowie Okręgu PZW Lublin i Okręgu PZW Katowice, którzy opłacili członkowską składkę okręgową na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystych okręgach mają prawo do wykupienia składki uzupełniającej w wysokości:

- członkowie Okręgu PZW Katowice  - 40 zł,
- członkowie Okręgu PZW Lublin  - 50 zł.

Porozumienie nie będzie obejmować stosowanych w Okręgach ulg w składkach.

2.      Przypominamy o zawartym porozumieniu międzynarodowym ze związkiem wędkarskim w Brandenburgii  (www.lav-bdg.de)  oraz  ze   związkiem  wędkarskim w Mecklenburgii (www.lav-mv.de).  Bliższe  informacje można również uzyskać na stronie www.pzw.torun.pl Roczną opłatę za wędkowanie na terenach w/w związków wędkarskich można wykupić w kasie ZO PZW Katowice w wysokości równowartości  25 euro.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (12)

 • szymon_2003 Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  Zmiana warunków porozumień jak i samych porozumień w trakcie roku kalendarzowego na który już pobierane są opłaty to tak jak w powiedzeniu - GŁUPOTA JEST JAK MIŁOSIERDZIE I ŁASKA BOSKA - NIEOGRANICZONA

 • Tomasz Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  wago

  A może chociaż ktoś wyjaśni dlaczego zostało te porozumienie zawieszone lub kiedy się coś wyjaśni w tej sprawie?

 • wiking Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  Kalfus3 my w kołach płacimy składki na zarybienie nie po to abyś za darmoche wyławiał nam ryby. Widzicie jaki cwaniak!

 • kalfus3 Data dodania: 12 lat temu Oceń: 1 + / -

  Tak właśnie myślą ci co te porozumienia zawierają i jeżdżą w podruż służbową, na przykład do Warszawy.Za związkową kasę.A po drugie nikt tu nie chce łowić w okręgu Katowickim lecz z niego się wydostać.Czy to do ciebie dociera prezesie z Czeladzi?

 • jasko Data dodania: 12 lat temu Oceń: 0 + / -

  Czy bedąc członkiem Okręgu PZW Opole mogę wędkować na wodach górskich w województwie podkarpackim na rzece San bez dodatkowych opłat.

 • prezes zo Data dodania: 12 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • elpietro Data dodania: 12 lat temu Oceń: 1 + / -

  NIe chciałem odpowiadać na ten link ale wzięło mnie.Powiem ci coś w tamtym roku pojechałem sobie nad zalew pod piotrkowem i wyobraź sobie że tam był wystawiony kontener na śmieci śmieszne nie,ONI mają kontenery na śmieci bardzo się zdziwiłem że coś takiego można nad wodą wystawić a co do śmieciarzy to masz rację nie ma chyba w całej polsce takich syfiarzy jak w katowickim i chociaż wiem że napisałeś to sarkastycznie to masz absolutną rację.O mięsku to mogę ci powiedzieć na przykładzie jak się przekręty robi alenie na forum bo po sądach nie mam zamiaru się szlajać pozdrawiam i życzę dużo udanych holowań

 • kalfus3 Data dodania: 12 lat temu Oceń: 1 + / -

  Powiedz elpietro kto ci robi ten brud i smród w twoim okręgu,jak nie sami sobie.Najlepiej iść tam gdzie czysto prawda.I dalej zostawiać smród innym, jak jeden się skończy to następny okręg stoi przed śmieciarzami otwarty.Wreszcie zamkną wszystkie okręgi w koło bo po co komu śmieciarze i banda mięsiarska.Powodzenia w szukaniu wędkarskiego raju.

 • elpietro Data dodania: 12 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • albert Data dodania: 12 lat temu Oceń: 0 + / -

  brawo dla osób podpisujących porozumienia z innymi związkami tak nagle im się umyśliło zawiesić porozumienie z łódzkim co wystraszyli się ze nie będą mieć żadnych członków i wszyscy tam uciekną jak się wreszcie łaskawie rusza i pozawierają porozumienia z innymi okręgami to nie będzie migracji choć z tego co widać mamy najdrozsze opłaty ze wszystkich związków i pewnie najmniej podpisanych porozumień

 • albert Data dodania: 12 lat temu Oceń: 0 + / -

  brawo dla osób podpisujących porozumienia z innymi związkami tak nagle im się umyśliło zawiesić porozumienie z łódzkim co wystraszyli się ze nie będą mieć żadnych członków i wszyscy tam uciekną jak się wreszcie łaskawie rusza i pozawierają porozumienia z innymi okręgami to nie będzie migracji choć z tego co widać mamy najdrozsze opłaty ze wszystkich związków i pewnie najmniej podpisanych porozumień

 • browareq Data dodania: 12 lat temu Oceń: 4 + / -

  Nic tylko czekać aż będziemy mieć porozumienie z RPA, Australią i Brazylią, a dookoła swoich okręgów łowić dalej nie będziemy mogli... Brawo dla naszych Szanownych Działaczy

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Co sądzisz o stronie koła
Super
Dobra
Taka sobie
Mogła być lepsza
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin