Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Komunikaty

Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Koła PZW HTS

Komunikaty | 2015-02-04 | Publikujący: Koło PZW HTS


Walne Zgromadzenie odbyło się 18.01.2015 roku w Krakowie na osiedlu Złotej Jesieni 2 w Zespole Kształcenia i Szkolenia Spółka z O.O. 

Z powodu niskiej frekwencji zgromadzenie rozpoczęło się w drugim terminie tj. o godz 9:15. 


Zgromadzenie otworzył Prezes Koła Marian Winiarski, witając przybyłych członków koła oraz delegata Zarządu Okręgu, Wiceprezesa ds. Zagospodarowania i Ochrony Wód kol. Marcina Pucułka.


Na przewodniczącego Zgromadzenia został wybrany kol. Jerzy Łąka, sekretarza kol. Jan  Lackosz. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych kolegów, członków naszego Koła.
Następnie przewodnictwo zgromadzenia objął kol. Jerzy Łąka i przedstawił porządek obrad oraz Regulamin Walnego Zgromadzenia.
Porządek obrad oraz regulamin zostały w głosowaniu przyjęte jednogłośnie.
Przewodniczący Zgromadzenia zaproponował do Komisji Mandatowej kol. A. Balickiego, A Oramusa, W. Błaszkiewicza; do Komisji Uchwał i Wniosków kol. W. Jachnę, P. Konieczkę, Z. Polanowskiego. Obydwie komisje w tych składach zostały powołane jednogłośnie przez uczestników Zgromadzenia.
Komisja Mandatowa potwierdziła ważność Zgromadzenia i podejmowanych na nim uchwał.


Delegat Zarządu Okręgu PZW w Krakowie  Wiceprezesa ds. Zagospodarowania i Ochrony Wód kol. Marcin Pucułek wręczył kol. Adamowi Wilkowiczowi medal „Za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa”  oraz Janowi Lackoszowi  „Złotą Odznakę PZW”  i  Przechodni  Puchar Koła HTS dla Wędkarza Roku 2014.
Kolejne miejsca w tej rywalizacji zajęli i nagrodzeni zostali pucharami:  za II miejsce kol. Andrzej Oramus, za III miejsce kol. Krzysztof Bąk.


Prezes Koła M. Winiarski omówił wnioski które wpłynęły na poprzednim Walnym Zgromadzeniu, następnie zabrał głos delegat Zarządu Okręgu kol. Marcin Pucułek.
Omówił on ogólnie sprawy budżetowe Okręgu, gospodarkę w ośrodku zarybieniowym w Czatkowicach, współpracę z Urzędem Miasta przy remoncie dróg i tworzeniu parkingów w Przylasku Rusieckim, zagospodarowanie i ochronę ryb na wodach otwartych Okręgu, oraz porozumienia z ościennymi i innymi Okręgami PZW.

Po wystąpieniu delegata okręgu głos zabierali m.in. kol. A. Smagur, E. Hirschmann – w sprawie właściwego parkowania samochodów między zbiornikami i w ich pobliżu w Przylasku Rusieckim.
Kol. Z. Pawlik, B. Nowak, S. Kucabiński – w sprawie zakazu wjazdu samochodami na cyple zbiorników 2,3 i 9 w Przylasku Rusieckim.
Kol. R. Iwanowicz, Z. Pawlik, S. Kucabiński, W. Błaszkiewicz – w sprawie utrzymania czystości oraz zainstalowania w okresie letnim przenośnych toalet.
Kol. R. Salamon, H. Koziński,  B. Wieczorek – w sprawie połowów ze sprzętu pływającego, oraz wywożenia zanęt i przynęt na wodach zamkniętych Okręgu.
W/w tematy są również poruszane we wnioskach, które zostały przyjęte przez Zgromadzenie i skierowane do Zarządu Okręgu i Zarządu Koła i są załącznikami do protokołu.

Następnie przystąpiono do odczytywania sprawozdań za 2014 rok:

1.    Zarządu Koła
2.    Skarbnika Koła
3.    Komisji sportowej
4.    Komisji Rewizyjnej
5.    Społecznej Straży Rybackiej
6.    Rzecznika Koła

Prezes M. Winiarski omówił gospodarowanie na Łowisku Specjalnym „Ósemka” w Przylasku Rusieckim, które jest prowadzone przez nasze Koło.
W dyskusji nad sprawozdaniem głos zabierali m.in. koledzy: Ryszard Iwanowicz, Zbigniew Ślęczek – w sprawie zarybiania i ochrony łowiska „ósemka”; kol. Zbigniew Pawlik – w sprawie informowania o wysokości kwot przeznaczanych na wyróżnienia zawodników w czasie zawodów; kol. R. Iwanowicz i Z. Polanowski – w sprawie ochrony łowisk przed kormoranami i ich odstrzału.
Zgromadzeni Członkowie Koła po dyskusji podjęli uchwałę zatwierdzającą sprawozdanie z działalności Zarządu Koła za 2014 rok.
Następnie został odczytany plan pracy Koła, preliminarz budżetowy Koła, oraz plan imprez sportowo – wędkarskich na 2015 rok.
W sprawach w/w zostały podjęte stosowne uchwały.
Komisja Wniosków i Uchwał przedstawiła wnioski, które do niej wpłynęły w czasie Zgromadzenia, po czym odbyła się dyskusja i głosowanie.
Do w/w Komisji wpłynęło 13 wniosków z czego 3 zostały odrzucone przez głosujących.
Po odczytaniu przez sekretarza Komisji wniosków, które zostały przyjęte, Przewodniczący Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego podziękował uczestnikom i zakończył obrady.

 

Tekst Jan Lackosz

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (15)

 • personal Data dodania: 6 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • darkos1976 Data dodania: 6 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • robs Data dodania: 6 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • robs Data dodania: 6 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • krzysztof_bak Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  wniosek (projekt przedstawiony do rozważenia i decyzji, prośba dotycząca załatwienia jakiejś sprawy, formalna prośba o podjęcie określonych działań lub wykonanie określonej czynności ) , czy Uchwała ?pozostańmy robs przy Swoich racjach. Może niebawem ktoś z zarządu rozwieje Nasze wątpliwości i skończy się ta dyskusja.
  Cytat ze sprawozdania"..Komisja Mandatowa potwierdziła ważność Zgromadzenia i podejmowanych na nim uchwał .
  Następny cytat "....Następnie został odczytany plan pracy Koła, preliminarz budżetowy Koła, oraz plan imprez sportowo – wędkarskich na 2015 rok.W sprawach w/w zostały podjęte stosowne uchwały", który powinien brzmieć "zarząd koła wystąpił z WNIOSKIEM ( bo co to znaczy odczytany?) o przyjęcie uchwał.........I Walne Uchwały większością głosów przyjęło. Bo Walne to najwyższa Władz Koła.
  Z wnioskiem to se może przyjść do Koła Krzysiek w ciągu roku, złożyć u Sekretarza i zarząd na swoim posiedzeniu powinien rozpatrzyć go pozytywnie lub negatywnie. I gitara. Bo zarząd między Walnymi to władza Koła. A Koło ty My. HTS jest Naszym Kołem. Obecny na Walnym członek zarządu miał prawo ustosunkować się do każdego wniosku (jego prawo być za lub przeciw).To teraz nie wyobrażam Sobie, by na posiedzeniu zarządu przyjęte wnioski ( a niechże Ci robs będzie, że wnioski)były jeszcze raz głosowane w wąskim gronie.
  I to już nie chodzi robs o te 30 ryb limitowanych, o tą łódkę zanętową..........taka jest wola wędkarzy, wola Naszego Koła, to szacunek dla decyzji większości.
  A WNIOSKI ? Cóż, myślę że Zarząd wyciągnie Wnioski i niebawem okaże się ,że Nasza dyskusja była przedwczesna i niepotrzebna.
  Pozdrawiam Krzysiek.

 • kerkhof Data dodania: 6 lat temu Oceń: 3 + / -

  Przyjęty przez Walne wniosek brzmiał - wprowadzić limit.....jeszcze w tym roku (2015)... - patrz jak najszybciej.
  Walne jest suwerenem zarządu, więc nie widzę tutaj możliwości dowolności postępowania zarządu.

  Dziwne powiadasz. A czy nie jest dziwne to że zarząd porozdawał sobie darmowe "8", tzw. gospodarcze, jeszcze przed uruchomieniem faktycznej ich sprzedaży ?

  Nie dość że darmoszka to jeszcze bez limitu !

 • robs Data dodania: 6 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • kerkhof Data dodania: 6 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • robs Data dodania: 6 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • krzysztof_bak Data dodania: 6 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • robs Data dodania: 6 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • krzysztof_bak Data dodania: 6 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • robs Data dodania: 6 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • kerkhof Data dodania: 6 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • krzysztof_bak Data dodania: 6 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin