Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Porozumienia

Porozumienia międzyokręgowe na rok 2019 zawarte z Okręgiem PZW Kraków

Porozumienia | 2019-01-10 | Publikujący: Okręg PZW w Krakowie

POROZUMIENIE MIĘDZYOKRĘGOWE

Zawarte pomiędzy Okręgiem PZW Kraków a Okręgiem PZW Tarnów

 

 

1.Celem porozumienia jest bezpłatne udostępnienie w roku 2019 Członkom umawiających się Okręgów po wniesieniu składek w macierzystym Okręgu tj. składki członkowskiej ogólnokrajowej i składki na ochronę i zagospodarowanie wód macierzystego okręgu następujących odcinków rzek:

 1.  
  • Okręg Kraków udostępnia do wędkowania obwód Wisła nr 3, odcinek Wisły od korony stopnia wodnego „Dąbie” do ujścia Raby do Wisły.

  • Okręg Tarnów udostępnia obwód Wisła nr. 4, odcinek od ujścia Raby do Wisły do mostu drogowego „Górka” na trasie Koszyce – Tarnów.

  • Okręg Tarnów udostępnia obwód Raba nr. 5, od ujścia Stradomki do Raby do ujścia do Wisły.

2. Na udostępnionych odcinkach obowiązują przepisy macierzystego okręgu.

3. Wędkarze umawiających się Okręgów muszą posiadać przy sobie rejestr połowu dostępny w Biurze Zarządu Okręgu lub do pobrania na stronie internetowej Okręgu.

 

 

POROZUMIENIE MIĘDZYOKRĘGOWE

Zawarte pomiędzy Okręgiem PZW Kraków a Okręgiem PZW Bielsko Biała na rok 2019

 

 

 1. Członkowie wymienionych Okręgów po wniesieniu składki na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystych Okręgach mają prawo do wykupienia 50% składki na zagospodarowanie i ochronę wód w Okręgu zawierającym porozumienie na podstawie której mają prawo do wędkowania i tak: członkowie okręgu PZW Kraków we wszystkich wodach otwartych (nizinnych i górskich) tj. obwodzie rybackim nr 1,2,3,4,5 rzeki Soły oraz w obwodzie rybackim 1,3 rzeki Skawy z wyłączeniem łowisk specjalnych a członkowie Okręgu PZW Bielsko-Biała wyłącznie w wodach „Niepełnych N-1” Okręgu PZW Kraków, przy czym wprowadza się ograniczenie wydawanych zezwoleń do 200 szt. dla wędkarzy obydwu Okręgów PZW, którzy w macierzystym Okręgu mieli dokonane opłaty za 2018 rok.

 2. Porozumienie będzie dotyczyło tylko i wyłącznie członków PZW zrzeszonych w jednostkach organizacyjnych Okręgu PZW w Krakowie i Okręgu PZW w Bielsku Białej.

 3. Porozumienie nie będzie obejmować stosowanych w Okręgach ulg w składkach.

 4. Ustala się wysokość składki członkowskiej na zagospodarowanie i ochronę wód obowiązującej w Porozumieniu:

- członkowie Okręgu PZW w Bielsku Białej wnoszą opłatę w wysokości 100 zł

- członkowie Okręgu PZW w Krakowie wnoszą opłatę w wysokości 100 zł

 1. Członkowie PZW odznaczeni „Złotą odznaką PZW z wieńcami” są zwolnieni z opłat.

 

 

Porozumienie na obwód rybacki Raba 2

Pan Józef Jeleński w ramach porozumienia dopuszcza do wędkowania w obwodzie nr 2, rzeki Raby członków Okręgu PZW Kraków mających wniesioną opłatę na zagospodarowanie i ochronę wód Pełną lub Niepełną N-2 na wody Okręgu PZW Kraków według następujących zasad:

I.Metoda muchowa NO-KILL w rejonie Tarliska Górnej rzeki Raby na odcinkach:

1.Rzeka Raba od ujścia potoku Lubieńka do wąskiego (górnego) mostu w miejscowości Stróża (około 10 km. koryta rzeki Raba)

2. Rzeka Raba od ujścia potoku Skomielnianka z potokiem Łętówka w miejscowości Tokarnia do ujścia do rzeki Raby ( około 8 km. Potoku, największego dopływu rzeki Raby w obwodzie )

II. Połów Kleni na owoce, w okresie od 15 maja do 15 września na odcinku od wąskiego mostu w miejscowości Stróża do dolnego jazu w miejscowości Myślenice.

III. Wędkarze łowiący metodą muchową NO-KILL - w rejonie Tarliska Górnej Raby nie muszą mieć żadnych dodatkowych zezwoleń, muszą jednakże posiadać rejestr połowów wydany przez użytkownika rybackiego ( dostępny również w Biurze ZO PZW Kraków ). Wędkarze łowiący Klenie na owoce muszą posiadać przy sobie przypięte do ubioru zezwolenie wydane przez użytkownika rybackiego, a rozprowadzane przez Koło PZW Myślenice (10 szt.) oraz Józefa Jeleńskiego (10 szt.).

 

POROZUMIENIE MIĘDZYOKRĘGOWE

Zawarte pomiędzy Okręgiem PZW Kraków a Okręgiem PZW Białystok na 2019 rok

 

 

1. Celem Porozumienia jest stworzenie dogodnych warunków do uprawiania wędkarstwa dla wędkarzy Okręgu PZW w Białymstoku i Okręgu PZW w Krakowie

2. Członkowie wymienionych Okręgów po wniesieniu składki członkowskiej na ochronę i zagospodarowanie wód w macierzystych Okręgach, mają prawo do wykupienia składki ulgowej na ochronę i zagospodarowanie wód w Okręgu zawierającym Porozumienie, na podstawie której mają prawo do wędkowania na wodach Okręgu wyszczególnionych w załączniku (wykaz wód w załączeniu).

3. Porozumienie nie dotyczy zbiorników wyłączonych i łowisk specjalnych.

4. Porozumienie dotyczy tylko i wyłącznie członków PZW zrzeszonych w jednostkach organizacyjnych Okręgu PZW w Białymstoku i Okręgu PZW w Krakowie.

5. Porozumienie nie obejmuje stosowanych w Okręgach ulg w składkach.

6. Wędkarze umawiających się Okręgów są zobowiązani do przestrzegania regulaminów i zasad wędkowania obowiązujących na wodach udostępnionych do wędkowania przez umawiające się strony, zawarte w zezwoleniu oraz przestrzeganie zasad rejestracji połowów.

7. Ustala się wysokość składki członkowskiej na ochronę i zagospodarowanie wód obowiązującej w Porozumieniu:

a) Członkowie Okręgu PZW w Białymstoku wnoszą opłatę:

- niepełną N-1 w wysokości 100 zł.

b) Członkowie Okręgu PZW w Krakowie wnoszą opłatę:

- pełną (wody nizinne i górskie) w wysokości 78 zł

- niepełną (wody nizinne) w wysokości 57 zł

 

 

 

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

 • michcup1 Data dodania: 2 lata temu Oceń: -17 + / -

  Rozwiń
 • Piszczek Bogusław Data dodania: 2 lata temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń