Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Komunikaty

Walne zgromadzenie sprawozdawczo - wyborcze Koła PZW HTS 2021r

Komunikaty | 2021-10-12 | Publikujący: Koło PZW HTS

 

„Nim powstanie protokół” ……czyli spostrzeżenia i przemyślenia ze Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo – Wyborczego członków Koła PZW HTS.

 

 

 

 

10.10.2021 roku korzystamy z uprzejmości kolegów z koła PZW Piast stawiając się gromadnie w świetlicy  MDK im. A. Bursy na osiedlu Tysiąclecia 15.

Rolę gospodarza pełni dziś Władysław Makuła, członek Komisji Rewizyjnej Okręgu, witając przychodzących uśmiechem zaprasza do środka. Takie mamy dziwne czasy, że zebranie odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym. DDM.

Zarząd koła solidnie przygotował to zgromadzenie, tak że o 9.15 w drugim terminie ruszyło „ jak z kopyta”. Bo był rzecz jasna  Regulamin, uchwalony  porządek  obrad  i prowadzący punkt po punkcie realizował powierzone Mu zadanie. Wszystko szło jak zwykle pięknie – ładnie, aż do momentu gdy na zaproszenie Andrzeja Jamki przed stół prezydialny podeszło trzech kolegów. Skronie przyprószone siwizną, lekko przerzedzone czupryny, na twarzy niejedna zmarszczka. Władku, Adamie, Gustawie, jakże przyjemnie było na Was patrzeć. Taki zwyczajny, a jakże przyjemny gest Zarządu koła by zauważyć i docenić lata społecznej pracy na rzecz koła. Gdy tak staliście odbierając pamiątkowy album i statuetkę coś ścisnęło za gardło, pojawiła się suchość w gardle i taka „gula” której nie sposób przełknąć. A błyszczące radosne oczy zrobiły się jakby bardziej szkliste( czyż nie mam racji Władysławie?).Z tą zwyczajną statuetką odbieracie od Nas podziw i uznanie, szacunek i podziękowania za lata bezinteresownej pracy. Za to jacy byliście.

Czy Ci Trzej skromni koledzy gdzieś odchodzą? Ha, ha, ha , dobre sobie.

Postanowili tylko, że nadszedł już najwyższy czas by przekazać dotychczas pełnione funkcje w  zarządzie i organach koła w młodsze ręce. Będą służyć doświadczeniem i wiedzą z nadzieją na kontynuację, ale już z „tylnego siedzenia”.

Moje dolary przeciwko orzechom, że już za tydzień któryś z nich nie wytrzyma i zawita na spławikowych zawodach końca sezonu nawet mimo pluchy targając pod pazuchą atraktor z derenia. Że niebawem zajdzie który do siedziby koła na herbatkę i wędkarskie pogaduchy. Bo takie jest koło HTS, dobre koło dobrych ludzi.

Ufff. Wracając na ziemię w pewnym momencie zrobił się mały zator, bo jedni chcieli być wybierani, inni chcieli wybierać, ale nie było  chętnych popracować. Tu szybko do pracy w Komisji Skrutacyjnej pospieszyli z pomocą Jerzy Łąka i Włodzimierz Gębala służąc wiedzą i doświadczeniem. Widać od razu było, że nie tylko ryby umieją chytać.

Ruszyło sprawnie jak dobrze naoliwiony kołowrotek.

Już niebawem gromkimi oklaskami gratulujemy wybranemu Prezesowi Koła nowej kadencji, już za chwilę Przewodniczący odczytuje wyniki głosowania i skład nowego Zarządu Koła. Po chwili poznajemy członków Komisji Rewizyjnej.

Kolega Andrzej Jamka stanowisko delegata  przekazuje w młodsze ręce.

9 lat pracy wystarczy. Dziękujemy za godne reprezentowanie koła HTS.

Panie Prezesie widać jak na dłoni, że idzie ku dobremu. Są w zarządzie nowi ludzie z zapałem, z nowymi pomysłami na koło, z inicjatywą. Twórczy i kreatywni. Wykorzystaj to. Bądź mądry mądrością zarządu, pokaż że zgoda i kompromis góry potrafi przenosić.

Pojawiały się na zebraniu różne wnioski. Mniej lub bardziej trafione. Nie zawsze wszystko wychodzi gdy pojawiają się emocje. Nie każdy jest erudytą. Niejaki Klaudiusz cesarz Rzymu podobno mówił nieskładnie, jąkał się, a ile mądrości potrafił przekazać. Mam pewność, że te wszystkie pomysły i podpowiedzi zrodziły się li tylko by koło silniejsze było, by bardziej atrakcyjny był Nasz zbiornik „Ósemeczka”.

Chcemy usłyszeć „zobaczymy co da się w tej materii zrobić”, „zarząd pochyli się nad zagadnieniem”, „przeanalizujemy problem i damy odpowiedź”, „ tak to dobry pomysł, ale do przedyskutowania” …..itp.

Dużo Przyjemności i Szczęścia w kierowaniu Zarządem Koła HTS. Czego Panu, Wszystkim wędkarzom koła HTS  i Sobie szczerze życzę.

Prawie każde zgromadzenie wyborcze przynosi mniejsze lub większe zmiany. Taka jest kolej rzeczy i należy się z tym godzić. Ale nadal przy wejściu „do koła” przywita Was uśmiechnięty Jan. Składkę ochoczo przyjmie skarbnik Mirosław. Prezes Marian może zaprosi na łyk herbatki, a na wędkarskie zawody zapisze Janusz.

Tak że zachodźcie śmiało. Zapraszamy.

 

A Moje tradycyjne 3 grosze?

Pierwszy - Gustaw, nie wiem czy zatęsknię za ciepłą kiełbasą na gorąco, ale za Tobą na pewno.

Drugi -  Dziękuję bardzo Wszystkim obecnym na zebraniu . Tak, Wy dobrze wiecie za co.

Trzeci –być w HTS brzmi dumnie.

 

                             Krzysztof Bąk – delegat.

 

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (1)

  • lotnisko Data dodania: 1 miesiąc temu Oceń: 0 + / -

    odeszlo paru rycerzy

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin