Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Mapa porozumień między Okręgami - 2016 rok

Zarząd Okręgu PZW w Legnicy informuje, że w celu stworzenia wędkarzom naszego Okręgu dogodnych warunków do wędkowania w 2016 r. zawarł z innymi okręgami następujące porozumienia:

 

zobacz: zestawienie porozumień zawartych na 2016 rok


I. Porozumienia strefowe oraz dwustronne, w ramach których Okręgi wyraziły zgodę i udzieliły pełnomocnictwa do wydawania zezwoleń w ich imieniu:

Okręgi PZW: Bydgoszcz, Jelenia Góra, Kalisz, Kielce, Koszalin, Legnica, Nadnotecki (Piła), Sieradz, Słupsk, Wałbrzych i Zielona Góra.

Na wodach udostępnionych do wędkowania na terenie tych Okręgów PZW członkowie naszego Okręgu mogą dokonywać amatorskiego połowu ryb na podstawie uiszczonej składki członkowskiej ogólnozwiązkowej i składki członkowskiej okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód oraz naszego zezwolenia "ZR-1".

Zgodnie z ustaleniami pomiędzy Okręgami PZW Strefy I osoby wędkujące na terenie Okręgów: Jelenia Góra, Koszalin, Nadnotecki (Piła), Słupsk, Wałbrzych i Zielona Góra, na których obowiązuje rejestracja połowów, powinny dokonywać wpisów Zezwoleniu "ZR-1" w części "B" Rejestru połowów.

Rejestr amatorskiego połowu ryb jest integralną częścią "Zezwolenia na amatorski połów ryb wędką".

 

II. Porozumienia dwustronne z Okręgami PZW, w których obowiązuje dopłata:

Okręgi PZW: Bielsko Biała, Elbląg, Gdańsk, Katowice, Kraków*, Łódź, Olsztyn, Piotrków Trybunalski, Radom, Szczecin, Tarnów i Wrocław.

Członkowie Okręgu PZW Legnica, którzy planują wędkować na wodach w/w Okręgów mogą skorzystać z zawartego "Porozumienia" i wykupić składkę ulgową całoroczną w wysokości ustalonej przez dany Okręg PZW. Aby skorzystać z "Porozumienia" członkowie Okręgu PZW Legnica muszą posiadać aktualnie wykupioną składkę członkowską i roczną składkę okręgową w Okręgu PZW Legnica oraz wykupić ulgową roczną składkę okręgową w Okręgu PZW, w którym będą wędkować.

Informujemy, że pomimo kilku spotkań i rozpoczęcia rozmów z Okręgami Dolnego Śląska już w miesiącu czerwcu br. w sprawie reaktywowania tzw. Porozumienia Dolnośląskiego nie doszło do jego zawarcia. Okręg PZW we Wrocławiu wyraził zgodę tylko i wyłącznie na zawarcie porozumień dwustronnych w opcji tzw. 50 %.

*) porozumienie z ograniczoną ilością zezwoleń (200 szt.). Porozumienie z Okręgiem PZW Kraków dotyczy tylko wędkarzy, którzy byli członkami Okręgu PZW Legnica w roku 2015.

 

III. Porozumienia dwustronne z Okręgami PZW, z którymi będziemy wymieniać się zezwoleniami:

Okręgi PZW: Białystok*, Biała Podlaska, Chełm, Ciechanów, Częstochowa, Lublin, Poznań**, Rzeszów, Siedlce, Tarnobrzeg i Zamość.

Dla członków naszego Okręgu "Zezwolenia" w/w Okręgów PZW obowiązujące na ich wodach, rozprowadzane będą bezpłatnie w wyznaczonych kołach PZW na terenie naszego Okręgu, po wcześniejszym uiszczeniu składki członkowskiej ogólnozwiązkowej i składki członkowskiej okręgowej Okręgu PZW Legnica.

*) porozumienie z ograniczoną ilością zezwoleń (50 szt.).

**) "Zezwolenia" wydają koła PZW Okręgu PZW Poznań.


We wszystkich Okręgach PZW, z którymi zawarto Porozumienia (za wyjątkiem Okręgów: 
Bydgoszcz, Kalisz, Kielce i Sieradz) wędkarzy dokonujących amatorskiego połowu ryb wędką obowiązuje rejestracja połowów wędkarskich.

"Zezwolenia" wraz z "Rejestrem amatorskiego połowu ryb" Okręgów PZW, z którymi dokonujemy wymiany "Zezwoleń", są do pobrania w Biurze ZO PZW w Legnicy oraz u skarbników Kół PZW: Głogów "Famaba", Głogów "Kleń", Głogów Miasto i Huta, Jawor,  Lubin Miasto, Legnica "Kotwica", Legnica Miasto, Polkowice Miasto, Prochowice i Ścinawa oraz w Biurach ZO i wyznaczonych kołach PZW innych Okręgów.


Z wędkowania na wodach wszystkich Okręgów ujętych w naszych porozumieniach wyłączone są łowiska: licencyjne, specjalne oraz wody dzierżawione od Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa, za które należy uiścić dodatkową opłatę w Okręgu użytkującym tego rodzaju wodę

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • ghost Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

    Słuchaj ghosthunter !
    Kij ma dwa końce, w czasie użycia jeden jest do bicia !
    Obyś nie cieszył się za wcześnie !

  • ghosthunter Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

    Świetnie, że Wrocław wypiął się na pozostałe okręgi z dolnego śląska.... BRWAO! :[

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Najbardziej lubię łowić metodą:
Spinningową
Muchową
Podlodową
Spławikowo-gruntową
Inną
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin