Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Porozumienie z Okręgiem PZW w Jeleniej Górze - wyjaśnienie

Aktualności | 2022-12-30 | Publikujący: Okręg PZW w Legnicy

 

W związku z ukazaniem się niepełnej informacji na stronie internetowej Okręgu PZW Jelenia Góra, dotyczącej  prowadzonych  rozmów pomiędzy Okręgami PZW Jelenia Góra i PZW Legnica w sprawie zawarcia na 2023 rok Porozumienia międzyokręgowego na wybrane wody tych Okręgów, pragniemy ją uzupełnić ponieważ osoba pisząca w/w informację nie otrzymała z Biura ZO PZW w Jeleniej Górze pełnej informacji na temat  prowadzonych rozmów i propozycji, które złożył Okręg Legnicki.

W uzupełnieniu przedmiotowej  informacji nie przekazano, że pierwszą propozycją ,która została złożona i odrzucona przez Zarząd Okręgu w  Jeleniej Górze było zawarcie porozumienia: ze strony legnickiej zaproponowano  obwód rybacki rzeki Kaczawy nr 2 + zbiornik zaporowy Mściwojów w zamian za obwód rybacki rzeki Kaczawy nr 1 + żwirownie Rakowice ze strony jeleniogórskiej. Następna propozycja ze strony jeleniogórskiej była: obwód rybacki rzeki Kaczawy nr 1 + zbiornik Pilchowice (powierzchnia 160 ha) w zamian za obwód rybacki rzeki Kaczawy nr 2 + zbiornik Słup (powierzchnia 290 ha) z uwagi na różnice w powierzchniach zbiorników zaporowych propozycja została odrzucona przez stronę legnicką.

W związku z powyższym Okręg PZW Legnica zaproponował aby do wcześniejszej propozycji, tj. obwód rybacki rzeki Kaczawy nr 1 +  zbiornik Pilchowice w zamian za obwód rybacki rzeki Kaczawy nr 2 + zbiornik Słup, Okręg PZW Jelenia Góra dołożył do porozumienia jeden z n/w obwodów: obwód rybacki rzeki Kwisa w okolicach autostrada A4 – Świętoszów lub jeden obwód rybacki rzeki Bóbr w skład którego wchodzi  zbiornik Pilchowice - propozycja odrzucona przez Okręg Jelenia Góra.

Kolejna propozycja ze strony legnickiej: obwód rybacki rzeki Kaczawy nr 2 + zbiornik Słup w zamian za obwód rybacki rzeki Kaczawy nr 1 +  zbiornik Pilchowice  + jeden z akwenów: jezioro Złotnickie lub zbiornik Leśna – niestety i ta propozycja nie została zaakceptowana przez Zarząd Okręgu PZW Jelenia Góra.

W związku z powyższym Okręg  PZW Legnica zaproponował zawarcie małego Porozumienia pomiędzy sąsiadującymi Okręgami, które wstępnie zostało uzgodnione, czyli ze strony legnickiej: obwód rybacki rzeki Kaczawy nr 2 w zamian za obwód rybacki rzeki Kaczawy nr 1,  za taką samą dopłatą  roczną z obu stron, tj. 50 zł.  Niestety i ta propozycja została w głosowaniu elektronicznym odrzucona przez Zarząd Okręgu PZW w Jeleniej Górze.

Zarząd Okręgu PZW w Legnicy wyraża ubolewanie, że pomimo wieloletniej współpracy pomiędzy naszymi dwoma Okręgami zarówno w Porozumieniu Dolnośląskim,  a następnie w Porozumieniu Strefy I, do  którego to Okręg Legnicki wprowadzał Okręg Jeleniogórski,  brak jest chęci do współpracy ze strony nowo wybranego Zarządu Okręgu w Jeleniej Górze  w celu  stworzenia wędkarzom obu Okręgów  korzystniejszych warunków do uprawiania wędkarstwa. Mamy nadzieje, że  pstrągi i inne ryby w rzece Kaczawie nie będą zwracać uwagi na brak Porozumienia pomiędzy sąsiadującymi ze sobą Okręgami PZW i będą swobodnie migrować w w/w  obwodach rybackich rzeki Kaczawy.

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • Szuksztul Roman Data dodania: 13 dni temu Oceń: 0 + / -

  PZW Legnica „my” akurat mamy tyle wód do wędkowania, że możemy szachować nawet okręgiem Zielona Góra i Poznań jak bywało wcześniej.
  Płaciłem w legnickim składki od 1984 i czas na migrację.
  Panie SUKTA Andrzej. Pan raczy żartować z połączenia w okręg dolnośląski?
  To nie idzie w parze z interesem wędkarzy

 • odra_ Data dodania: 1 miesiąc temu Oceń: 0 + / -

  Ryby nie mają granic . Ale dla czego my mamy granicę . Ludzie co wy robicie chcecie aby wszyscy odeszli i co wtedy PZW zakończy działalność . Schowajcie dumę w buty i pozwólcie nam dzielić się pasją bo nikt z nas siedzących nad wodą nie zarabia na tym a płacimy aby cieszyć się dobrem przyrody . Jedna opłata na rejon Dolnego Śląska brak rozumu siedzi w tych gabinetach albo nienawiść do sąsiadów żeby nie porozumieć się to tylko chyba nasza polska przypadłość . Ludzie odchodzą z PZW zastanówcie się co robicie bo możecie za niedługo przestać istnieć .

 • SUKTA Andrzej Data dodania: 1 miesiąc temu Oceń: 0 + / -

  asukta

  Panie prezesie Sadowski a co dzieje się z wnioskiem nr 26. Utworzyć Okręg Dolnośląski z połączenia Okręgów: Legnickiego, Wałbrzyskiego, Jeleniogórskiego i Wrocławskiego, zapisanego w uchwale ostatniego zjazdu delegatów okręgu legnickiego?