Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

ZARYBIENIE AKWENU FOSY PRZEZ I SEKCJĘ "FOSA" MIERŹWIĄCZKA

Aktualności | 2014-11-11 | Publikujący: Koło PZW Start w Dęblinie

W DNIU 29 PAŹDZIERNIKA 2014 ROKU I SEKCJA "FOSA" MIERŹWIĄCZKA DOKONAŁA ZARYBIENIA AKWENU FOSY W POSTACI KARPIA W ILOŚCI 96 SZTUK O ŁĄCZNEJ WADZE 90KG. 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (18)

 • Dziosa Tomasz Data dodania: 7 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • bogdanw Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  bogdanw

  Tomku i po co się czepiasz kolegów z Dęblina tych co są w ZO . cyt " Obecny sytuacja powoduje jedynie sięganie do kieszeni wędkarzy z obydwu okręgów. Tak właśnie działają nasze władze Okręgu." Powiem ci że Krzysiek P jest zauważany może nie wszędzie ale inni to sory . Co by ktoś nie napisał to wiedz że gdybyśmy z p.Nyczem i Lerbym nie wszczeli alarmu to byśta do dy pory nie widzieli a przy wnoszeniu opłaty byśta podskoczyli. Więc jakieś mini dzięki sie należy .

 • Dziosa Tomasz Data dodania: 7 lat temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • Nycz Krzysztof Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  Opcja druga - okręg musi pozyskać te środki – w przypadku wczesnej pory negocjacji, okręg może podnieść wysokość składki okręgowej o 1 zł, co w całości pokryje koszty porozumienia w opcji zerowej. Takie wnioski powinny zostać przedstawione przez dęblińskich okręgowców. Przede wszystkim wszyscy muszą uświadomić sobie, że kompetentne w sprawie zawierania porozumień międzyokręgowych są jedynie zarządy okręgów i nikt inny. Nie mam zamiaru zarzucania populizmu komukolwiek, ale angażowanie przedstawicieli podmiotów zewnętrznych w wewnątrzzwiązkowe sprawy jest po prostu bezcelowe. W obecnych uwarunkowaniach spotkanie przedstawicieli kół jest na pewno potrzebne, ale po to, by zadbać o własnych wędkarzy w roku 2016. Problem porozumień okręgowych w 2016 powinniśmy rozwiązać sami, a za ich stan w roku 2015, „podziękować” przedstawicielom ZO w Lublinie, szczególnie z kół dęblińskich. Tłumaczenie się pobytem w szpitalu jest mocno infantylne, gdyż proces zawierania porozumień nie był procesem tygodniowym, co przedstawiłem wyżej. Na koniec jeszcze jedno. Obowiązujące porozumienie zostało przesłane do Lublina przez okręg radomski jako projekt jeszcze do uzgodnień (wiem, że radom był przekonany, że Lublin zaproponuje jakieś zmiany, choćby zapis, że połowa składki okręgowej upoważnia do połowów na wszystkich wodach odpowiedniego okręgu) i wróciło bez jakichkolwiek uwag, podpisane w błyskawicznym tempie przez sygnatariuszy lubelskich.

 • Nycz Krzysztof Data dodania: 7 lat temu Oceń: 2 + / -

  O specyficznej sytuacji kół powiatu ryckiego wiemy wszyscy nie od dzisiaj. Ponieważ statut przypisuje kompetencje do zawierania porozumień międzyokręgowych jedynie zarządom okręgów, nie może być mowy, by zawierał je jakikolwiek inny podmiot. Oczywistym jest, że formalne porozumienie podpisywane jest nie przez wszystkich członków zarządu, a jedynie przez osoby upoważnione do takiej czynności w ich imieniu. Nie stanowi to wszakże, że porozumienie zawarł jeden i drugi podpisujący. Jeżeli teraz czytam, że jeden z ojców porozumienia, namawia do jego bojkotowania, to naprawdę nie wiem, co o tym sądzić. A w jaki sposób mamy je bojkotować i po co? Żeby nie było dziwnego przerzucania win za istniejący stan porozumienia z okręgiem radomskim, przedstawię, jak powinny odbywać się dążenia do jego osiągnięcia w sposób najmniej uciążliwy dla wędkarzy i najkorzystniejszy dla okręgu.
  Po pierwsze, ZO na mocy stosownej uchwały powinien wyznaczyć odpowiednie osoby do przygotowania projektów porozumień w jego imieniu. Jest to czas, gdzie nasi (dęblińscy)przedstawiciele, zasiadający we władzach okręgu, powinni wnioskować o doprowadzenie do porozumienia w opcji zerowej z okręgiem radomskim, odpowiednio to motywując. Jeżeli zatem odpowiedzialnymi za wstępne przygotowanie porozumienia zostali jacyś panowie dwaj, to wyniki swych pertraktacji powinni przedstawić ZO do analizy, gdyż tylko ZO zawiera porozumienia, a nie ci panowie dwaj. Jeżeli, dla dobra kilku tysięcy wędkarzy zaistnieje konieczność dopłaty do ZO w Radomiu, to należało w tamtym momencie poddać analizie, skąd wziąć przedmiotowe środki i ewentualnie w jakiej maksymalnie wysokości. Załóżmy, że jest to kwota 16 tys. zł. Opcja pierwsza - okręg stać na poniesienie tych kosztów – wędkarze powiatu ryckiego wpłacają przecież ok. 160 tys. zł do Lublina w ramach składki okręgowej, a łowią w wodach przede wszystkim Radomia. Cd. w kolejnym komentarzu.

 • bogdanw Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  bogdanw

  Krzysiek a czy wystąpiłeś przeciw oficjalnie jakieś pismo albo protest . Ja podejrzewam w tym waszym postępowaniu czyn karalny , ale co tam pożyjemy zobaczymy . A na tym zebraniu to czy mogłeś być czy nie jest nie ważne natomiast członkowie - prezes wasz wiedział więc być powinien . Krzysiu zwierz już zabity a wskrzesić go się nie bardzo da .

 • Krzysztof Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  krzychu88

  Boguś jeżeli bijesz do mnie że nie byłem, nie wiem tego co Ty wiesz z innych źródeł, masz pretensje to wiedz że pomimo że zainteresowałem się sprawą to choćbym chciał to leżąc w szpitalu nie pojawiłbym się na spotkaniu w Stężycy. Jeżeli chcesz podzielić się tą wiedzą to będzie organizowane spotkanie z władzami i okręgi i Dęblina. Natomiast ja nie chcę się opowiadać za sobą czy Tobą tylko za ogółem wędkarzy których to dotyczy. Nie ulega wątpliwości fakt że najbardziej poszkodowana jest Stężyca kolejno Dęblin i Ryki. Jest to sytuacja chora, mam nadzieję że jeszcze w jakiś sposób do zmienienia. Co do wjazdu podzielam Twoją opinię że wspólnota powinna zarządac opłat za wjazd. Kolejnie słać skargi za nieporządek i śmieci jakie pozostają po wędkarzach nad wodą, a na terenie wspólnoty. Dlaczego przy takim porozumieniu chłopaki ze Stężycy mają sprzątać i wyręczać okręg Radom? Przecież jako dzierżawca wody jest również zobowiązany do postawienia śmietników, wywozu śmieci. Dlaczego w takiej sytuacji koło w Stężycy ma ponosić koszty z tym związane. Jeszcze raz bardzo proszę nie mieć do mnie pretensji. Pozdrawiam.

 • bogdanw Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  bogdanw

  Ja nic nie będę pisał , był czas na pisanie w którym to mogłeś lub mogliście wspólnie z nami cos napisać a nie wygadywać pierdoły ze swoimi działączami że wszystko będzie ok. Ja Ty możesz bojkotować lub namawiać do bojkotu kiedy to ty jesteś jednym z decydujących . A na dodatek powiem ci że ja opłacam w wielu okręgach bo jestem czynnym zawodnikiem i mnie tak naprawdę to wali . A szkoda mi tych których Ty reprezentujesz na szerokiej wodzie , wstyd . Moje zaangażowanie Lerbego Krzyśka Nycza i Zarząd Koła w Stężycy pokazało że nam chodziło o resztę. Jeśli Wspólnota zarząda opłat za wjazd od wędkarzy z innych kół poza Kołem ze Stężycy to zobaczysz ilu was będzie w jednym kole czy też drugim .I nie pisz mi o Prezesie i Dyrektorze ZO Radom tego co ci powiedzieli bo nic nie wiesz o tym co ja wiem. Gdybym nic nie wiedział i nie leżałby mi na sercu interes koledzy wędkarz to byśmy nie chcieli dążyć do spotkania . Widać że nie ma z kim działać szkoda to cała nasza Polska. Amen.

 • Krzysztof Data dodania: 7 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Dziosa Tomasz Data dodania: 7 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • Dziosa Tomasz Data dodania: 7 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • arek_55 Data dodania: 7 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • bogdanw Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  bogdanw

  Żenada piszesz Tomku tak to prawda . Jeśli nie jest łowisko PZW to karty wędkarskie nie powinny obowiązywać tylko ewentualne dobrowolne " dorybienie" . Jęsli płacicie karty a nikt z PZW ZOL nie zarybia to dajecie komuś kasę a nic z tego nie macie. Gdy by za 50% karty wędkarskiej na 2015 tj 90zł każdy łowiący za zgoda włąściciela zarybił łowisko to było by to najbardziej rybne łowisko w RP. Więc ci co łowią nie powinni płącić kart albo niech płaca jak chcą tylko dobrowolnie. Lepiej pomyślcie co robić , macie kontakt z wędkarzami więc proponuję działać bo ci wszyscy " kowalscy " mogą nie mieć ochoty z wami rozmawiać.

 • bogdanw Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  bogdanw

  Krzysiek twoje zadowolenie czy też nie zadowolenie mnie lata.
  Jesteś Ty i ten drugi z drugiego w Zarządzie Okręgu koła więc ? Co robiliście jak działaliście i co nas wszystkich spotkało?
  To że byłeś w szpitalu niczego nie tłumaczy bo wasz prezes też rozmawiał ze mną przez telefon , wystarczyło być jako zainteresowany i już jest trzy koła, więc sam widzisz demokratycznie coś chcieliśmy zadziałać a z przedstawicielami ZO było by łatwiej. Ciekawe czy jak wspólnota zechce zbierać opłaty za wjazd to ZO odda kasę . W końcu wspólnota to też wędkarze to dlaczego mają płacić a nie zbierać za przejazd przez ich ziemię .Jak ZG PZW rozwiąże okręgi i zrobi jeden związek POLSKI to skończy się " dobrobyt" A co do straży i kontroli to oczywiście że powinni atakować ile wejdzie to może do kilku pustych głów cos dotrze . Podsumujmy dodatkowe opłaty 25% podnieśliśta a powinniśta zwolnić kilku z biura okręgu i było by dobrze. Wstyd , dziadostwo.

 • Krzysztof Data dodania: 7 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Dziosa Tomasz Data dodania: 7 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • bogdanw Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  bogdanw

  Bardzo dziękuje przedstawicielom ZO z Waszego koła że tylko 25 złotych a nie 100. Szkoda że nie byli na spotkaniu w Stężycy w sprawie planowanych opłat . Cóż raz jeszcze dziękuję . A wydaje mi sie że wjazd na teren Łachy może być również za dodatkową opłatą obym się mylił . Mamy przedstawicieli włądz to niech powiedzą lub napiszą co takiego zrobili w tej jakże nie zbyt radosnej sprawie. Oj będzie pracy dla Społecznej Straży Rybackiej. A mandatów też troszkę będzie.

 • Nycz Krzysztof Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  Intryguje mnie status tego łowiska. Nie jest to łowisko ogólnodostępne, więc musi być łowiskiem specjalnym (inne rodzaje łowisk w PZW nie występują). Jeżeli jest więc łowiskiem specjalnym, to musiało zostać utworzone na podstawie stosownej uchwały ZO (§ 2 uchwały nr 22 prezydium ZG PZW z dnia 1 lipca 2006 r. w sprawie ogólnych zasad funkcjonowania łowisk PZW), określającej m.in. wzór zezwolenia uprawniającego do połowów na nim.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jesteś wedkarzem z Okręgu lubelskiego, masz możliwość wędkowania w innym Okręgu. Wybierasz
Biała Podlaska
Białystok
Chełm
Częstochowa
Kielce
Krosno
Mazowieckie
Piotrków Trybunalski
Radom
Rzeszów
Siedlce
Słupsk
Sieradz
Tarnobrzeg
Zamość
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin