Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

ZAPROSZENIE PUCHAR TRZECH RZEK (komunikat nr 1)

KOMUNIKAT

 

 

 ,,Puchar Trzech Rzek"

 


 

 

Zarząd Koła PZW Bystrzyca i Klubu.

 

 

 


 

Organizują zawody w dyscyplinie Muchowej z cyklu GPX Okręgu Lubelskiego

 


 

Termin 31.03.2019 r.

 

 

 


 

Miejsce: rzeki Bystrzyca, Kosarzewka i Krężniczanka

 


 

Zawody rozgrywane będą w II turach, każda po 3 h żywą rybą, w kategorii seniorów i juniorów oraz w klasyfikacji drużynowej.

 

 

 


 

Opłata startowa od każdego zawodnika 40 zł, od osoby towarzyszącej 25 zł.

 


 

 

 

Zbiórka zawodników w niedziele 31.03.2019 o godzinie 6:30 na parkingu przy łowisku specjalnym w Prawiednikach.

 


 

Plan minutowy:

 

6:30 - zbiórka

8:00-11:00 - I tura zaworów

 

12:00-15:00 - II tura zawodów

 

16:00 - podsumowanie wyników indywidualnych i drużynowych oraz posiłek na łowisku Krężniczanka.

 

Harmonogram minutowy zawodów może ulec zmianie.

 

 


 

Uwaga !! Obowiązują opłaty i przepisy na Wódach Górskich Okręgu Lubelskiego na 2019 rok.

 

 


 

Zgłoszenia do 29.03.2019 roku pod numerem telefonu 501 385 643 (Sławek).

 

Zawodnicy zgłoszeni po terminie mogą zostać niedopuszczeni do rywalizacji ze względu na ograniczoną ilość miejsc.

 

 

 


 

Całkowity zakaz treningu na rzekach od 23.03.2019 dla zawodników i trenerów pod groźba niedopuszczenia do zawodów.

 

Łowiska treningowe:

 

 • Krężniczanka: 50 metrów poniżej łowiska Krężniczanka do ujścia do rzeki Bystrzycy,
 • Kosarzewka: od źródeł do mostu w Bychawka II Kolonia,
 • Bystrzyca: od Zakrzówka do Mety.

 

 


 

 Dodatkowo Zarząd Koła PZW Bystrzyca Lublin informuje, że zawody zaliczane są do punktacji GPX Mucha - Spining koła PZW BYSTRZYCA LUBLIN

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (8)

 • Leszczyński Jarosław Data dodania: 2 lata temu Oceń: 0 + / -

  jarekmilczuk

  Kamil - zawody rozgrywane w dyscyplinie Muchowej, zaliczane jedynie dodatkowo do GPX Koła Bystrzyca

 • kamil_rosiecki Data dodania: 2 lata temu Oceń: 0 + / -

  Witam. Jaką metodą wędkowania będą rozgrywane zawody ? Jeśli spinning i mucha, to czy drużyna musi wędkować tą samą metodą ?
  Pozdrawiam
  Kamil Rosiecki

 • piotr_zaremba Data dodania: 2 lata temu Oceń: 0 + / -

  Witam zainteresowanych.
  Tak informacyjnie, wschód słońca w dniu 31.03.2019 r. mamy o 6:09 ( letni czas ) więc, będzie już widno.
  Pozdrawiam
  Piotr Zaremba

 • piotr_zieleniak Data dodania: 2 lata temu Oceń: 1 + / -

  Szanowny Jarku pozwolisz że odpowiem na Twoje wątpliwości związane z moim wpisem. Godzina zbiórki nie wpływa na brania ryb a jest moim zdaniem zbyt wczesna. Obawiam się, ze może być jeszcze ciemno a skoro w zawodach biorą udział także juniorzy to wystarczy jak spotkamy się o siódmej. Kolejna kwestia to zamykanie łowiska przed zawodami. Rzeczywiście jest to praktykowane jednak w przypadku zawodów ogólnopolskich, takich na 120 i więcej startujących. W naszym przypadku gdy startuje 15-25 osób jest to zastanawiające, kontrowersyjne a nawet może być uznane za nadużycie. Dodatkowo zamykana jest wyłącznie część łowiska przeznaczona do zawodów. U nas jest zamknięte znacznie więcej np Bystrzyca od Prawiednik do ujścia do Krężniczanki. Przykład o nie zamykaniu łowisk przed zawodami okręgowymi znajduje się w linku poniżej. Nikt nie zgłaszał takich uwag bo też wiele osób zwyczajnie zrezygnowało ze startów.
  http://www.pzw.org.pl/pzwkrosno/wiadomosci/173082/61/komunikat_40_muchowe_mistrzostwa_okregu_1415_lipca_2018_r__zglos
  Kolejna sprawa to czas przejazdu między turami. Tu warto wziąść pod uwagę choćby względy bezpieczeństwa i także to, ze będą startować juniorzy z opiekunami(często z mamą). Myślę, że wydłużenie czasu między turami o pół godziny nie będzie jakimś problemem nie do pokonania. Zamykanie łowisk na czas zawodów powinno być zaznaczone w osobnym komunikacie jak np. tutaj http://www.pzw.org.pl/pzwkrosno/wiadomosci/117665/61/komunikat__zamkniecie_odcinka_rzeki_san_i_zbiornika_myczkowce_14 Jeszcze dwie sprawy. Otóż szukanie równych łowisk to sprawa kluczowa. W innym przypadku można jest to loteria. Zatem czy pomysł Trzech rzek jest dobry przekonamy się po zwodach. Kwestia opłaty hmm tu se wycofam. Jest to i sporo i mało zarazem. Gdyby startowało czterdziestu zawodników jak dawniej kwota mogłaby być niższa. Na koniec Jarku taka koleżeńska rada chcę żebyś to właściwie zrozumiał. Nie dawaj się wciągać w manipulacje. Sławek jak chce napisać komentarz to niech to zrobi sam. Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów

 • piotr_zieleniak Data dodania: 2 lata temu Oceń: 1 + / -

  Piotrze nie judzę a piszę swoje zdanie. Od judzenia mamy lepszych specjalistów. Doskonale pamiętam cierpkie komentarze pod adresem Ryśka jak On organizował zawody. Dobrze, że się wyjaśniło z odcinkami "treningowymi". Co do tej godziny między turami to zdania nie zmieniam bo będzie to gonitwa i tyle. Co do trzech rzek to zwyczajnie wiem, że nie będzie równo ale może rzeczywiście spróbujmy najwyżej będzie sporo zer. Brakuje jeszcze kilku istotnych elementów. Wciąż nie ma regulaminu rozgrywania zawodów muchowych Okręgu PZW Lublin oraz co za tym idzie klasyfikacji. Całość powoduje, że zawodami muchowymi zainteresowanych jest coraz mniej osób.
  Pozdrawiam i do zobaczenia na zawodach.

 • piotr_zaremba Data dodania: 2 lata temu Oceń: 1 + / -

  Witam. Uważam, że będą to ciekawe zawody i w kilku tematach widzę to inaczej niż Piotrek Z.
  Po pierwsze 6,30 jest to bardzo dobra pora na zbiórkę, nawet 31.03. Po drugie Czas między turami jest wystarczający, spokojnie można się wyrobić a z tego co się orientuję czas przejazdu między skrajnymi stanowiskami to 20 min. Czyli zostaje nam 40 min. Po trzecie to organizator decyduje na ile zamyka łowisko, z tego co pamiętam według przepisów na 2019 r. jest to min. 7 dni. więc 9 dni jest zgodne z przepisami.
  Co do czwartego punktu, widzę że zostały poprawione błędy. A ty Piotrek wstydził byś się judzić, bo doskonale wiesz , kto organizuje zawody i jak zauważyłeś błąd (literówkę czy przejęzyczenie) to powinieneś zachować się elegancko i dać znać organizatorowi. Telefon był podany. Po piąte uważam , że to genialny pomysł zorganizować zawody na trzech rzekach. Bez wątpienia będzie to sprawdzian umiejętności i ciekawe doświadczenie, a o to chyba chodzi w naszym sporcie. Jak pewnie się domyślasz, jedna rzeka jeden sektor. W mojej ocenie jest to uczciwe, a losowanie jest jednym z elementów w zawodach i właśnie to zróżnicowanie stanowisk jest najciekawsze. Jak liczę sobie nasze rzeki górskie, to spokojnie zostaje jeszcze kilka rzek dla reszty wędkarzy np. Bystra, Chodelka, Giełczewka, Urzędówka...Startujesz w zawodach od lat, to powinieneś pamiętać, że zamykanie łowisk dla zawodników przed zawodami to normalna procedura. Jeśli ci się to nie podoba, to nie musisz startować, zawody są dobrowolne.
  Kwota 40 pln jest, to standardowa kwota w takich zawodach i nie widzę tu nic dziwnego.
  Do zobaczenia 31.03 o 6,30 , pozdrawiam Piotr Zaremba

 • Leszczyński Jarosław Data dodania: 2 lata temu Oceń: 1 + / -

  jarekmilczuk

  Szanowny Piotrze, dziękuję za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami.
  Co do czasu, zmiana czasu powoduje, że żyjemy według nowego czasu jak reagują na to ryby - nie wiem. Łowisko zamknięte jest jedynie dla zawodników na określony czas, czy budzi kontrowersje nie wiem bo nikt nie zgłosił się że mu to przeszkadza (poza Twoim zdaniem jakie wyrazileś). Jeśli chodzi o łowiska treningowe masz rację dlatego zostało to zmienione przed chwilą, z zaznaczeniem, że PAMIETAC NALEZY aby łowienie rozpoczynać 50 metrów poniżej Krezniczanki zgodnie z zasadami - NIE WCZESNIEJ. Co do samych zawodów jak nazwa wskazuje Puchar Trzech Rzek zawody rozgrywane są na trzech rzekach, więc jeśli w jedną niedzielę będą one dostępne jedynie na zawody to myślę że nic złego się nie dzieje. Organizując zawody na Zakrzówku czy innych mniejszych łowiskach również są one zamykane i nic strasznego się w związku z tym nie wydarzyło.
  Co do kwoty startowej, tą ustala Organizator zawodów, jest ona podana w komunikacie, dlatego uważam że każdy zawodnik jest jej świadomy i tylko od niego zależy czy chce ją przeznaczyć na zawody. Wiele innych zawodów ma kwoty wpisowego dużo wyższe i tutaj też nic złego się nie dzieje. Jeszcze raz dziękuję za Twoje spostrzeżenia i Pozdrawiam. Kapitan Sportowy PZW Bystrzyca Lublin. Jarosław Leszczyński

 • piotr_zieleniak Data dodania: 2 lata temu Oceń: 1 + / -

  Witam. Moim zdaniem komunikat(Zaproszenie) zawiera sporo błędów. Po pierwsze zbiórka jak na porę roku po zmianie czasu jest zbyt wczesna (5,30). Po drugie czas na zmianę stanowisk i sektorów między turami jest zdecydowanie za krótki. Przykładowo przejazd między Górną Bystrzycą a górną Krężniczanką to około 25 kilometrów. Doliczając zejście i dojście na wyznaczone łowisko to ta godzina musiałaby być dwa razy dłuższa. Po trzecie zamknięcie łowiska na tak długi czas budzi kontrowersję. Po czwarte myślę, że wyznaczone odcinki treningowe są błędne bo z treści wynika, że można łowić na całej Krężniczance i Kosarzewce! Po piąte wyznaczanie sektorów na trzech rzekach równocześnie powoduje, że blokowana jest większość rzek górskich okręgu PZW Lublin a pamiętać trzeba, że łowisko jest dla wszystkich. Zresztą pamiętając o zasadach organizacji zawodów które mówią o wyznaczeniu równych stanowisk pod względem możliwości uzyskanego wyniku to te trzy rzeki są skrajnie nierówne. Oznacza to, że kto wylosuje Bystrzycę od razu ma największe szanse osiągnięcia dobrego wyniku. Na zakończenie to uważam, że 40 złotych od zawodnika to dość wygórowana kwota startowego. Pozdrawiam serdecznie Piotr Zieleniak

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jesteś wedkarzem z Okręgu lubelskiego, masz możliwość wędkowania w innym Okręgu. Wybierasz
Biała Podlaska
Białystok
Chełm
Częstochowa
Kielce
Krosno
Mazowieckie
Piotrków Trybunalski
Radom
Rzeszów
Siedlce
Słupsk
Sieradz
Tarnobrzeg
Zamość
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin