Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Komunikaty

Prawomocny wyrok w sprawie Ośrodka Zarybieniowego w Siedliszczkach

Komunikaty | 2021-08-10 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

 

Zarząd Okręgu PZW w Lublinie informuje, że zgodnie z prawomocnym wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Lublinie z dnia 24 czerwca 2021 r. grunt, na którym znajduje się Ośrodek Zarybieniowy w Siedliszczkach nadal pozostaje w użytkowaniu wieczystym PZW ZO w Lublinie a roszczenia Gminy Piaski o rozwiązanie umowy oddania tego gruntu w użytkowanie wieczyste zostały uznane za bezpodstawne.

W czerwcu 2019 r. Gmina Piaski złożyła do Sądu Okręgowego w Lublinie pozew o rozwiązanie umowy oddania gruntu, na którym znajduje się Ośrodek Zarybieniowy w Siedliszczkach w użytkowanie wieczyste PZW ZO w Lublinie podnosząc, że PZW ZO w Lublinie nie wykorzystuje oddanej mu w użytkowanie wieczyste nieruchomości zgodnie z celem określonym w umowie oddania w użytkowanie wieczyste, w związku z czym umowę należy rozwiązać a grunt powinien zostać zwrócony Gminie Piaski. Wyrokiem z dnia 27 lipca 2020 r. Sąd Okręgowy w Lublinie oddalił powództwo Gminy Piaski uznając za słuszne argumenty przedstawione przez pełnomocników PZW ZO w Lublinie, tj. adwokata Janusza Łomżę i adwokat Ewelinę Łagowską – Wach i zasądził od Gminy Piaski na rzecz PZW ZO w Lublinie zwrot kosztów procesu.

Gmina Piaski złożyła apelację od w/w wyroku Sądu Okręgowego w Lublinie. Sąd Apelacyjny w Lublinie w dniu 24 czerwca 2021 r. oddalił w całości apelację Gminy Piaski ponownie uznając, że PZW ZO w Lublinie wykorzystuje oddany mu w użytkowanie wieczyste grunt w Siedliszczkach zgodnie z celem określonym w umowie oddania w użytkowanie wieczyste i zasądzając od Gminy Piaski na rzecz PZW ZO w Lublinie zwrot kosztów postępowania apelacyjnego. Wyrok jest prawomocny.

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

 • Samoń Tomasz Data dodania: 2 miesiące temu Oceń: 0 + / -

  tomaszsamon

  Panie Andrzeju, albo Pan nie wie, albo udaje...

  Może v-ce prezesa ds.młodzieży Ciechańskiego i jego poprzednika Krysteckiego należy poprosić o podsumowanie PODSTAWOWEJ działalności sportowej i wychowawczej na Ośrodku Zarybieniowym Siedliszczki w ostatnich latach?

  https://zapodaj.net/c125754cf75d5.jpg.html

 • Skibiński Andrzej Data dodania: 2 miesiące temu Oceń: 0 + / -

  selekt

  Super niby dlaczego mielibyśmy to oddać Gminie

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jesteś wedkarzem z Okręgu lubelskiego, masz możliwość wędkowania w innym Okręgu. Wybierasz
Biała Podlaska
Białystok
Chełm
Częstochowa
Kielce
Krosno
Mazowieckie
Piotrków Trybunalski
Radom
Rzeszów
Siedlce
Słupsk
Sieradz
Tarnobrzeg
Zamość
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin