Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

ŁOWISKO -ŚMIETNISKO

 

          Nowa ustawa śmieciowa to jedno , ale drugie to etyka wędkarska i obowiązek każdego wędkarza do utrzymywania porządku na swoim stanowisku-Regulamin  Amatorskiego Połowu  Ryb III.Obowiązki wędkującego  w wodach PZW. pkt.6 „Wędkarz zobowiązany jest utrzymać w czystości stanowisko wędkarskie w promieniu minimum 5 m. bez względu na stan, jaki zastał przed rozpoczęciem połowu"

        Zbiornik retencyjny Krzczeń odwiedza wielu lubelskich wędkarzy  i nie tylko. Łowisko całkiem przyjemne i atrakcyjne pod kątem wędkarskim .Niestety widok  „wędkarskich" śmieci zalegających dookoła zbiornika jest już mniej pocieszający . Po przeprowadzonej akcji sprzątania  jez. Krzczeń jednorazowo zostało zebranych  78szt./120 litrowych worków śmieci. Butelki, puszki po wszelkiego rodzaju degustacjach, opakowania po zanętach ,robakach itp.

Jak widać są to głównie śmieci pozostawione przez wędkarzy. Niestety zbiornik Krzczeń nie posiada opiekuna (koła wędkarskiego)który systematycznie utrzymywał by porządek na łowisku. Tak jak to dzieje się  np. na zbiorniku Dratów lub Uściwierz.

Firma wykonująca usługi  sprzątania   w gminie Ludwin może zabrać tylko śmieci przygotowane w workach lub pojemnikach. Pozostawione  nad wodą worki najczęściej znikają lub zostają porwane przez okoliczną zwierzynę. Wędkarze  rozrzucają przywiezione opakowania gdzie popadnie, lub wsypują śmieci do wirtualnych śmietników .Stąd apel do wszystkich wędkarzy przebywających nad zbiornikiem Krzczeń  i nie tylko -NIECH KAŻDY SZANUJĄCY SIĘ WĘDKARZ ZOSTAWI PO SOBIE PORZĄDEK STOSUJĄC  SIĘ DO REGULAMINU AMATORSKIEGO POŁOWU RYB.

Na pewno wędkowanie i przebywanie nad wodą będzie przyjemniejsze bez towarzystwa hałd śmieci za plecami. Zabranie ze sobą przywiezionych śmieci nie wiele kosztuje, wystarczy tylko chcieć!!!!!!!!!!!!!!!!

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • Szlachta Mariusz Data dodania: 8 lat temu Oceń: 272 + / -

  Byłem dzisiaj na Krzczeniu, niestety to co zauważyłem woła o pomstę do nieba, niestety wędkarze nie nie szanują waszej ciężkiej pracy i śmiecą dalej, w kilku miejscach widać na nowo opakowania po zanętach, przynętach i inne śmieci, a już miałem n dzieje ze pójdą po rozum do głowy i przestaną śmiecić.

 • Szlachta Mariusz Data dodania: 8 lat temu Oceń: 259 + / -

  Kontrole, kontrole i jeszcze raz kontrole, kilkunastu wędkarzy ukaranych za śmietnik wokół siebie da do myślenia innym wędkarzom.
  Dziwie się osobom które nie mają siły po skończony wędkowaniu zabrać ze sobą tych wszystkich opakowań które mieli siłę dźwigać na łowisko, te kilogramy zanęt, te pudełka z robakami nad wodę dali radę, ale z powrotem już nie bo i po co jak inni mogą za nich posprzątać.
  WSTYD KOLEDZY WĘDKARZE, WIEKI WSTYD.

 • Krzysztof Data dodania: 8 lat temu Oceń: 265 + / -

  krzychu88

  Na widok ilości zebranych śmieci nasuwają mi się dwa pomysły: 1 za wędkowanie na jeziorze Krzczeń dopłata 15zł. za wędkowanie z przeznaczeniem na pokrycie kosztów sprzątania. 2 pomysł - wędkarz który podczas kontroli przez Straż Rybacką nie będzie miał w obrębie swojego stanowiska utrzymanego porządku powinien trafić przed sąd koleżeński i mieć orzeczoną karę 10x4godziny sprzątania. Wyrok wykonać po "znalezieniu" 5-ciu chętnych bałaganiarzy! Myślę że łowisko świeciłoby przykładem czystości!!!

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jesteś wedkarzem z Okręgu lubelskiego, masz możliwość wędkowania w innym Okręgu. Wybierasz
Biała Podlaska
Białystok
Chełm
Częstochowa
Kielce
Krosno
Mazowieckie
Piotrków Trybunalski
Radom
Rzeszów
Siedlce
Słupsk
Sieradz
Tarnobrzeg
Zamość
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin