Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Relacja z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich Wenecja 2020

Aktualności | 2020-09-20 | Publikujący: Młodzież PZW

W dniach 11-13 września 2020 r. Rada ds. Młodzieży ZG PZW zorganizowała Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Wędkarskich Wenecja 2020 w Wenecji k/Żnina.

Udział w Olimpiadzie wzięło 64 zawodników reprezentujących 12 Okręgów i jedno Koło PZW. Impreza odbyła się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Przystań Wenecka" z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Pierwszą konkurencją Olimpiady był test sprawnościowy czyli rzut piłeczką tenisową do tarczy Arenberga. Najlepszy w kat. do 12 lat okazał się Wojciech Pachocki (Okręg PZW w Bydgoszczy) zdobywając 184 pkt. W kat. do 14 lat konkurencję tę z wynikiem 198 pkt wygrał Kacper Bartoszyński (Okręg PZW Opole), zaś w najstarszej kategorii najlepsza była Klaudia Szczerbata z wynikiem 190 pkt reprezentująca Okręg PZW w Zielonej Górze.

Późnym wieczorem młodzi zawodnicy zmierzyli się z testem wiedzy ekologiczno - wędkarskiej. W kategorii do lat 12 pierwsze miejsce zajęła Anna Szufrajda (Okręg PZW w Bydgoszczy), która jako jedyna zdobyła maksymalną ilość punktów. Wśród 14 latków, pięciu zawodników zdobyło najwyższą liczbę punktów lecz najszybsza była Karolina Kolarz (Okręg PZW w Kielcach). Jej siostra Natalia Kolarz (Okręg PZW w Kielcach) zwyciężyła w kat. do lat 16 pokonując ośmiu zawodników z maksymalną liczbą punktów.

W sobotni poranek do zawodów spławikowych przystąpili zawodnicy w kat. do lat 12 - wędkując na jeziorze Weneckim oraz zawodnicy w kat. do lat 16 na łowisku specjalnym.
W tym samym czasie grupa 14 latków rywalizowała w zawodach rzutowych 3-boju spinningowego. Po południu nastąpiła zmiana.

Najlepsi w swoich kategoriach wiekowych byli:

Zawody spławikowe:

kat. do 12 lat - Bartosz Frasunkiewicz (PZW Okręg w Jeleniej Górze) - 2565 pkt

kat. do 14 lat - Konrad Zarzeczny (Okręg PZW w Toruniu) - 5305 pkt

kat. do 16 lat - Filip Świtecki (PZW Okręg w Białymstoku) - 3940 pkt  

Zawody rzutowe - 3bój spinningowy:

kat. do 12 lat - Wojciech Pachocki (Okręg PZW w Bydgoszczy) - 197,980 pkt

kat. do 14 lat - Bartosz Mirek (Okręg PZW w Katowicach) - 261,265 pkt

kat. do 16 lat - Kamil Szołtysik (Okręg PZW w Katowicach) - 260,390 pkt

 

Podczas niedzielnego zakończenia Olimpiady uhonorowano i nagrodzono zwycięzców każdej z konkurencji, w każdej z trzech kategorii wiekowej oraz zwycięzców indywidualnych i drużynowych klasyfikacji końcowej.

Zwycięzcy indywidualni i drużynowi w klasyfikacji końcowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich Wenecja 2020:   Indywidualnie:

kat. do 12 lat - Wojciech Pachocki (Okręg PZW w Bydgoszczy)

kat. do 14 lat - Krzysztof Ksiuk (Okręg PZW w Zielonej Górze)

kat. do 16 lat - Klaudia Szczerbata (Okręg PZW w Zielonej Górze)

W klasyfikacji końcowej drużynowej, po raz drugi w historii OOMwSW zwyciężyła drużyna Okręgu PZW w Bydgoszczy.

 

Rada ds. Młodzieży ZG PZW jako organizator uhonorowała najmłodszą zawodniczkę i najmłodszego zawodnika Olimpiady. Nagrody przypadły Lenie Dwojak z Okręgu PZW w Kielcach oraz Mikołajowi Marciniakowi z Okręgu PZW w Zielonej Górze. Wyróżniony został także „Najlepszy zawodnik Olimpiady" którym został Wojciech Pachocki z Okręgu PZW w Bydgoszczy.

 

Ponieważ Olimpiada w Wenecji była ostatnią tegoroczną imprezą cyklu Olimpiad 2020 wzorem roku ubiegłego podziękowano zawodnikom którzy w tym roku kończą 16 lat przez co po raz ostatni mieli szansę startu na zawodach tego typu. Pamiątkowe dyplomy otrzymali: Martyna Wawrzynowicz, Natalia Kolarz, Dominik Chaber, Filip Świtecki, Kacper Karpiński, Szymon Paradowski i Sebastian Yuseinow.

 

W panujących obecnie „czasach koronawirusa" nie chcąc angażować sił i środków Okręgów, Rada ds. Młodzieży ZG PZW pod przewodnictwem Wiesława Misia po raz pierwszy sama podjęła się organizacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich. Mamy nadzieję że wszyscy uczestnicy wyjechali z Wenecji zadowoleni oraz bogatsi, nie tylko puchary i nagrody, ale także o kolejne doświadczenia które mieli szansę zdobyć w rywalizacji z rówieśnikami.

 

Sponsorami Olimpiady były firma Releks Lures oraz firma Abramis, właściciel marki Mikado.

 

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo za opiekę nad zawodnikami za pomoc w sędziowaniu i do zobaczenia w przyszłym roku, miejmy nadzieję że już w „normalnych" czasach.  

 

Z wynikami  Olimpiady oraz wynikami podsumowującymi Cykl Olimpiad 2020 można zapoznać się TUTAJ          

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Kto zainteresował Cię wędkowaniem?
Możesz dodać komentarz.
rodzice
rodzina (dziadek,wujek,kuzyn)
kolega/koleżanka
nauczyciel
znajomy wędkarz
sam (telewizja,internet,prasa)
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin