Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

IV Centralny Młodzieżowy Obóz Wędkarski PZW w Oćwiece – 23.07-04.08.2021 r.

Aktualności | 2021-08-06 | Publikujący: Młodzież PZW

W dniach 23.07-04.08.2021 r. odbyła się II tura tegorocznego Centralnego Młodzieżowego Obozu Wędkarskiego PZW w Oćwiece koło Żnina (województwo kujawsko-pomorskie), w której brało udział 48 uczestników z 13 Okręgów PZW (Biała Podlaska, Białystok, Bydgoszcz, Jelenia Góra, Katowice, Koszalin, Kraków, Poznań, Rzeszów, Toruń, Wrocław, Zamość i Zielona Góra).

 

Podobnie jak podczas I tury wśród pierwszych gości na obozie pojawił się pan Paweł Czuba – właściciel marki Piscari, który przeprowadził instruktaż przygotowywania zanęt wędkarskich. Oprócz tego dostarczył masę wyprodukowanych przez siebie zanęt i ziem do wykorzystania na czas trwania obozu, a także obdarował każdego uczestnika okolicznościową koszulką i wiadrem wędkarskim.

 

Obozowicze mieli zaszczyt gościć także prezesa Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego pana Teodora Rudnika. Podczas spotkania pan Teodor podzielił się swoimi historiami wędkarskimi oraz odpowiadał na zadane pytania, a następnie obdarował wszystkich uczestników upominkami i gadżetami. Po spotkaniu odbyły się zawody spławikowe, w których rywalizowały trzy drużyny pięcioosobowe – dwie wylosowane spośród obozowiczów oraz instruktorzy (wraz z naszym gościem).

 

Nie zabrakło na obozie także wycieczek turystyczno-krajoznawczych. Najpierw uczestnicy obozu wybrali się na wycieczkę do legendarnej, pierwszej stolicy Polski – Gniezna, gdzie zwiedzili Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Katedrę Gnieźnieńską, Drzwi Gnieźnieńskie i pomnik Bolesława Chrobrego. Kolejnego dnia odwiedzili Muzeum Archeologicznego w Biskupinie, gdzie zwiedzili m.in. rezerwaty archeologiczne, czyli rekonstrukcje obozowiska łowców i zbieraczy (wizualizacja), osady pierwszych rolników, osady obronnej na półwyspie Jeziora Biskupińskiego, grobów skrzynkowych, wioski piastowskiej, a także kilka wystaw. Następnie udali się na przejażdżkę kolejką wąskotorową o rozstawie torów 600 mm z Biskupina do Żnina.

 

W kolejnych dniach obozu uczestników tradycyjnie odwiedził Dariusz „Dziadek” Ciechański. Dziadek przeprowadził zajęcia z produkcji spławików, a dzięki otrzymanym odpowiednim elementom, każdy mógł sam złożyć swój pierwszy wyczynowy sygnalizator brań. Podobnie jak podczas I tury obozu odbyły się mini-zawody wędkarskie. Jedynym warunkiem uczestnictwa było wędkowanie na nowoskonstruowanym zestawie z własnoręcznie złożonym dzień wcześniej spławikiem. Spośród rywalizujących, w każdej grupie wyłonionych przez Dziadka zostało kilku najlepszych zawodników, którzy wykazali się nie tylko sprawnym, ale i przemyślanym wędkowaniem. W finale Dziadek wraz z panią Mariolą oceniali zestawy finalistów pod względem precyzji wywarzenia, jakości wykonania spławika, odpowiedniego umieszczenia oczka i jego wklejenia.

 

Po zajęciach z produkcji spławików odbył się także wykład z przyrządzania domowej zanęty. Uczestnicy zgodnie ze wskazówkami Dziadka przyrządzili zanętę z wybranych produktów i przypraw. Następnego dnia odbyły się wykłady dotyczące poprawnego obciążenia zestawów oraz tworzenia ciasta wędkarskiego. Pod koniec zajęć Dziadek przeprowadził konkurs, który polegał na odgadywaniu nazw zwierząt (gadów, płazów i owadów).

 

Zawodniczki i zawodnicy w ramach olimpiady obozowej rywalizowali w pięciu konkurencjach – teście wiedzy ekologiczno-wędkarskiej, teście sprawnościowym (rzut piłeczką do celu), dwuboju spinningowym (skisz i arenberg), wędkarstwie spławikowym oraz spinningowym, a także poza olimpiadą w rozgrywkach sportowych – w piłce nożnej, siatkówce i badmintonie.

 

Na uroczystej ceremonii wręczenia nagród, która miała miejsce bezpośrednio przed zakończeniem obozy wyłonieni zostali najlepsi zawodnicy i zawodniczki, zarówno
w klasyfikacji generalnej, jak i w poszczególnych konkurencjach.

 

W klasyfikacji generalnej olimpiady obozowej zwyciężyli:

kat. dziewcząt – Anna Szufrajda (Okręg PZW Bydgoszcz)

kat. U12 – Dominik Dercz (Okręg PZW Katowice)

kat. U14 – Krzysztof Markulak (Okręg PZW Zielona Góra)

kat. U16 – Oliwier Szymończyk (Okręg PZW Katowice)

 

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich organizatorów, sponsorów, tj. w stronę firm – MIKADO, PISCARI, SIEK, MAVER, RELAX i VERMIS BAITS. Dziękujemy także instruktorom PZW z Panem Ulanowskim na czele, a wśród nich wiceprezesowi ZG PZW Panu Wiesławowi Misiowi, kadrze wychowawców oraz wszystkim uczestnikom obozu za udane 12 dni.

 

Zarówno pełne wyniki klasyfikacji końcowej, jak i fotorelację z całego obozu można zobaczyć na Facebooku, na stronie Centralne Młodzieżowe Obozy Wędkarskie PZW - Berdo & Oćwieka.

 

Tekst i fotografie: Patrycja Korczewska

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Kto zainteresował Cię wędkowaniem?
Możesz dodać komentarz.
rodzice
rodzina (dziadek,wujek,kuzyn)
kolega/koleżanka
nauczyciel
znajomy wędkarz
sam (telewizja,internet,prasa)
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin