Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Finał akcji ratowania ryb na śluzie w Dobrzeniu Wielkim .

Aktualności | 2016-03-25 | Publikujący: Koło PZW Opole Elektrownia

Dziękuje !!!

 

  W dniu 24.03.2016 w godzinach wieczornych została zakończona akcja odłowu ryb uwięzionych w śluzie Dobrzeń Wielki. Obiekt ten jest przygotowywany do gruntownego remontu. Na potrzebę interwencji zwrócił nam uwagę pan Wiktor Schreiber, który zgłosił całą sytuację Komendantowi PSR. Po potwierdzeniu zdarzenia przez przedstawiciela PZW w Opolu, w ciągu kilkudziesięciu minut ruszyła na pomoc Społeczna Straż Rybacka powiatu opolskiego. W ciągu kilku godzin udało się zmobilizować prężnie działającą grupę zapaleńców, gotowych ratować  uwięzione ryby. W kolejnych dniach przyłączyło się wiele osób ze środowiska wędkarskiego. W sumie 20 osób poświęciło dużo energii i czasu, by wyłowić wiele gatunków ryb, wśród których były : płocie, jazie, klenie,  okonie, sandacze, świnki, leszcze oraz 3 sumy. Okręg PZW Opole wspierał nas ekipą rybacką z Ośrodka Zarybieniowego Poliwoda. Sześć dni pracy i ogromne zaangażowanie  pasjonatów wędkarstwa  okręgu opolskiego  pozwoliło uratować około 7000 kg żywych ryb (ilość szacowana). Cała akcja nie tylko pozwoliła na materialne ocalenie rybostanu, ale też pokazała ,że są grupy wędkarzy którym się chce , którym zależy na  bogactwie naszych wód, którzy są skłonni przejechać wiele kilometrów oraz poświęcić swój czas i energię, by ratować nasze wspólne zasoby. Osobiście ,jako pasjonat wędkarstwa , Dziękuję  wszystkim zaangażowanym w tę akcję .                                                                                                 Tomasz Idzikowski    

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (7)

 • Wasilewski Bogdan Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  wbwb1

  Bo w swoim przekonaniu wyłapali już wszystko co było
  warte ich uwagi a chcieli by więcej kilogramów ?

 • eryk1950 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  Panie Tadeuszu to dlaczego niektórzy twierdzą, że w naszych wodach bezrybie?

 • wydra.pl Data dodania: 5 lat temu Oceń: 6 + / -

  sardynka

  Po tej olbrzymiej ilości ryb w małej śluzie nasuwa się prosty i logiczny wniosek.
  Na każdej odrzańskiej śluzie jest wspaniałe zimowisko dla ryb, w związku z czym należy ustanowić okres ochronny od 1 grudnia do 30 kwietnia każdego roku na całej długości redy dolnej i górnej.
  Nie 50 metrów od śluzy lecz (powtórzę) na całej długości wspomnianej redy dolnej i górnej.
  Skoro w małej śluzie było tak dużo ryb, to nie wyobrażam sobie ile ich może być w śluzie dużej.
  Gdybym wówczas z Wami nie był, nigdy bym nie uwierzył że ~~ 7 ton to oczywista oczywistość.
  Cieszę się, że brałem udział w tej akcji, w tak doborowym towarzystwie, w tak wspaniałej niezapomnianej atmosferze!!! Że poznałem ludzi oddanych do końca sprawom wyższym od zwykłego "łapania ryb".

  WARTO BYŁO PRZYJECHAĆ I BYĆ RAZEM Z WAMI KOLEDZY!!!...WESOŁYCH ŚWIĄT!!!...SUCHEGO DYNGUSA,BO MOKRY JUŻ BYŁ PRZY RATOWANIU RYB!!!...NAJLEPSZEGO W DUŻYCH ILOŚCIACH!!!

 • Wasilewski Bogdan Data dodania: 5 lat temu Oceń: 2 + / -

  wbwb1

  Dodam tylko iż ryby były ważone w najkrótszym dniu odłowów jak obliczył to jeden z kolegów "pełne wiadro to 15kg ryb następnie 1 kalfas to 50kg a w tym dniu uratowano20 kalfasów ryb rachunek jest prosty". A i duży brawa dla pana wydra.pl po raz pierwszy miałem możliwość z nim współpracować i go poznać osobiście w tym długim dniu a naciągną się tych wiader wspólnie z Adamem do góry dobrze że pod koniec wspomógł nas dźwig dziękuje również obsłudze śluzy za wspaniałą współpracę .

 • wydra.pl Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  sardynka

  Co prawda, Januszu, na "finale" nie byłem, lecz byłem za to w poniedziałek.
  To nie setki ryb, to tysiące albo i więcej!!! Wspomniane w artykule 7 ton nie jest przesadzone...dosłownie wierzyć się nie chce!!!
  Pozdrawiam ratujących ryby serdecznie i świątecznie.
  WESOŁEGO ALLELUJA!!!...Tadeusz.

 • Trzmielewski Janusz Data dodania: 5 lat temu Oceń: 1 + / -

  szunaj42

  Myślę że warto tu wspomnieć o tym ,że najbardziej zaangażowana grupą w całej tej akcji byli członkowie SSR Powiat Ziemski - Opole , którzy po raz kolejny pokazali na co ich stać i jak bardzo im zależy na naszych rybkach. Osobiście miałem okazję wam nieco pomóc i widziałem jak jeden z was zbierał pojedyncze małe uklejki , pomimo tego że jeszcze dużo było znacznie większych ryb do odłowienia , a to świadczy o tym że cel był jeden - ratujemy wszystkie ,do końca , bez względu na ich wartość czy wielkość. Z mojej strony wielki szacunek dla Was.

 • Trzmielewski Janusz Data dodania: 5 lat temu Oceń: 1 + / -

  szunaj42

  Wielkie brawa dla wszystkich biorących udział w tej akcji , aż się nie chce wieżyc jak dużo ryb tam się zgromadziło.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin