Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Wyniki zawodów

Ogólnopolskie Zawody Spławikowe z cyklu GRAND PRIX POLSKI "Puchar Kluczborka 2016" - wyniki zawodów

Zawody GP Polski 2016 rozstrzygnięte

II tura Ogólnopolskich Zawodów Spławikowych z cyklu GP Polski "Puchar Kluczborka 2016" przebiegała przy nieco gorszych warunkach pogodowych, choć niewielki deszczyk padający od czasu do czasu nie przeszkadzał zawodnikom. Nie zmieniły się jednak brania ryb w porównaniu z I turą, a wręcz były lepsze, bo wyniki powyżej 10 000 gram nie były już rzadkością. Przeważały tak jak pierwszego dnia zawodów leszcze i okonie. Koniec łowienia nastąpił o godzinie 14-tej, sprawne ważenie przez komisje sędziowskie na poszczególnych sektorach i w okolicach godziny 15-tej pojawiły się już pierwsze wyniki. Najpierw podsumowujące zawody w Kluczborku a za kilka minut łączne w Grand Prix Polski 2016.
Punktualnie o godzinie 16-tej rozpoczęła się ceremonia ogłoszenia wyników i zakończenia zawodów. Tym razem wśród gości byli Zastępca Burmistrza Miasta Kluczborka Roman Kamiński i Prezes Zarządu Okręgu PZW w Opolu Jerzy Kozłowski. Obaj w swoich krótkich wystąpieniach gratulowali zwycięzcom, obaj też wyrażali nadzieję, że jeszcze nieraz na rybnym Zbiorniku Kluczbork spotkają się najlepsi wędkarze, by walczyć o palmę pierwszeństwa.
A później już te najprzyjemniejsze momenty w zawodach, czyli ogłaszanie i nagradzanie najlepszych. Mistrz ceremonii a zarazem Sędzia Główny zawodów Ryszard Kloch przekazywał wyniki, a goście wręczali puchary i medale.
Najpierw oczywiście podsumowano "Puchar Kluczborka 2016". Najlepsi w poszczególnych sektorach drugiego dnia zawodów i największa ryba tej tury. Okazał się nią leszcz o wadze 2 620 gram, którego złowiła Kamila Justa-Kowalska - reprezentująca Traper Siedlce.

Zwycięzcami dwudniowych zawodów o "Puchar Kluczborka 2016" zostali:
Seniorzy - Marcin Kowalski - Team Sars Elbląg
Kobiety - Ewelina Bartosiewicz - Tubertini Sport Fishing Tarnobrzeg
U23 - Marcin Wacha - Team Sars Elbląg
Drużyny - Team Sars Elbląg

Natomiast w rocznej klasyfikacji Grand Prix Polski Traper Siedlce wziął wszystko, bowiem najlepszymi okazali się:
Seniorzy - Wiktor Walczak - Traper Siedlce
Kobiety - Kamila Justa-Kowalska - Traper Siedlce
U23 - Mateusz Turek - Traper Siedlce
Drużyny - Traper Siedlce

Miłym akcentem w czasie nagradzania najlepszych było wręczenie przez Trenera Kadry Narodowej Kobiet Janusza Czulaka specjalnie przygotowanego podziękowania dla firmy TRAPER, będącej oficjalnym sponsorem kadry.

Zakończenie imprezy, to podziękowania dla zawodników za sportową postawę, dla sędziów i organizatorów za dobre przygotowanie i przeprowadzenie zawodów, dla władz lokalnych za pomoc i przychylną atmosferę, oraz życzenia szczęśliwego powrotu do domu. Opuszczenia flagi związkowej dokonał poczet sztandarowy złożony ze zwycięzców w całym cyklu GP Polski.

Więcej zdjęć już w galerii na stronie Okręgu PZW Opole

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin