Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

EKWIWALENT ZA NIEWYKONANĄ PRACĘ NA RZECZ KOŁA w 2020 r.

Aktualności | 2019-12-10 | Publikujący: Okręg PZW w Opolu

Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego z/s w Opolu, podtrzymuje rekomendację, aby najbliższe doroczne Walne Zgromadzenia Członków Kół PZW, podjęły uchwały zobowiązujące członków macierzystych Kół PZW do wykonania pracy na rzecz Koła lub wniesienia ekwiwalentu za niewykonaną pracę. Rekomendacja Zarządu Okręgu, zawarta jest w formie wytycznych, stanowiących załącznik do Uchwały Nr 73/Prezydium/2019 z dnia 09/12/2019 [treść do pobrania tutaj]

Zgodnie z ww. wytycznymi, ekwiwalent za niewykonana pracę na rzecz Koła powinien wynosić nie mniej niż 17 PLN/h (tj. minimalna stawka godzinowa w 2020 r., ustalona na podstawie przepisów ustawy z dn. 10.10.2002 o minimalnym wynagrodzeniu (tekst jedn. Dz.U. z 2018 r. poz. 2177).

 

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • wydra.pl Data dodania: 1 rok temu Oceń: 16 + / -

  sardynka

  Czytam i czytam wpisy kolegów i przeróżne myśli mnie nachodzą…

  Bo…z jednej strony jest dobrze, że w Internecie można o wszystkim pisać, ba, można nawet krytykować panów prezesów stopnia najwyższego. To dobrze również z tego względu, że nikt tych wpisów nie wykasował – każda krytyka powinna uzdrawiać sytuacje wszelakie i temu służyć.

  Ale…można w tymże Internecie piać w „temacie nie na temat”…
  No bo przecież…skoro moja składka ma pójść na działania operacyjne w moim kole, to żadna konstytucja ani statut, nie może spowodować że pójdzie na diety prezesów czy też członków ZG lub ZO.
  Gdyby tak było to kryminał!!!...i natychmiast do odsiadki!!!
  Tak mi się przynajmniej wydaje – jeśli bym się mylił, to uniżenie przepraszam.

  Można też zapytać przy okazji…czy nie lepiej by było, abym znaczek wędkarski mógł kupić w kiosku lub na poczcie???
  Co prawda, zniknęły by wszelakie zawody wędkarskie przeróżnego stopnia i kalibru i wówczas co???...było by dobrze czy małodobrze???

  Choć z drugiej strony…gdyby na ten przykład zniknął „sposób sędziowania” na zawodach spinningowych, to było by chyba bardzo dobrze – bo przy pomocy elastyczniej taśmy do pomiarów i aparatu fotograficznego można robić takie przekręty i siupy że hej!!!...mówiąc bardzo delikatnie…

  Można więc pisać w Internecie „w temacie na temat” lub „w temacie nie na temat” :)

  Pozdrawiam...Wesołych i Zdrowych Świąt Kochani, a w Nowym 2020 Roku samych sandaczy o wymiarze 119 cm :)

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 1 rok temu Oceń: 9 + / -

  Szanowny Panie Krzysztofie. Widzę, że jest Pan na bieżąco z dietami przedstawicieli PZW Opole i nie tylko. Kwota 8710 zł. robi wrażenie. Odnośnie ostatniej ordynacji wyborczej to uważam, że gdyby ktoś zechciał oprzeć sprawę o sąd to wybory należało by w całym PZW powtórzyć. Ostatnia ordynacja, która była opracowana przez ZG w mojej ocenie była niezgodna ze Statutem PZW. Napisał Pan, że była też niezgodna z Konstytucją i chyba ma Pan rację. Jedyne co jest pocieszające, to fakt, że nowy Zarząd to zmienił. Pozdrawiam i życzę połamania kija w 2020.

 • Nycz Krzysztof Data dodania: 1 rok temu Oceń: 17 + / -

  Jestem ciekawy, czy którekolwiek z walnych zgromadzeń opolskich kół podejmie uchwałę o zobowiązaniu swych członków do wykonania pracy na rzecz koła lub wniesienia ekwiwalentu. Zafundowana wędkarzom ostatnia ordynacja wyborcza, której niekonstytucyjne zapisy musiał usunąć ZG (zrobił to ze względu na wszczętą procedurę organu nadzorującego nasze stowarzyszenie, ale już po przeprowadzonych wyborach), skutkowała m.in. dziwnymi zapisami wewnętrznych normatywów, w tym i statutu. Rekomendację dla kół podpisał m.in. pan Wiesław Miś. Pan Miś, w grudniu bieżącego roku, zainkasuje z tytułu diety należnej w związku z pełnioną przez niego funkcją wiceprezesa ZG raptem 2.680 zł. Dużo to, czy mało? Jeżeli tę kwotę odniesiemy do diety pana Kazimierza Kupriana (825 zł), to nie. Grudniowa dieta prezesa ZG budzi jednak szacunek - 8.710 zł. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin