Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

ELEKTRONICZNE OPŁACANIE SKŁADEK URUCHOMIONE

Aktualności | 2020-05-29 | Publikujący: Okręg PZW w Opolu

W związku z realnym zagrożeniem epidemiologicznym, zarażenia wirusem SARS-CoV-2 (koronawirus), w celu ograniczenia jego rozprzestrzeniania, w odpowiedzi na apel Zarządu Głównego PZW, informujemy iż Okręg PZW z/s w Opolu, uruchomił możliwość opłacenia pełnych rocznych składek członkowskich przez wędkarzy zrzeszonych drogą elektroniczną.

Składki opłacić można wybierając na stronie internetowej Okręgu zakładkę "e-zezwolenia" lub klikając [TUTAJ].

 

Roczny pełny „pakiet” składek w cenie 277 zł, zawiera:    

 • pełną składkę członkowską PZW (ogólnozwiązkowa - 100 zł); 
 • składkę pełna dla członków PZW na ochronę i zagospodarowanie wód Okręgu PZW z/s w Opolu (175 zł);
 • ubezpieczenie (2 zł). 

 

 

Członek Okręgu PZW z/s w Opolu, kupując elektronicznie powyższy „pakiet”, zobowiązany jest do zgłoszenia Skarbnikowi macierzystego Koła PZW, w terminie do 30 czerwca 2020 r., faktu opłacenia składek tym sposobem, w  celu uzupełnienia kartoteki ewidencyjnej wędkarza oraz zdania rejestru połowu ryb za 2019 r.

 

Ponadto wędkarz, zobowiązany jest, uiścić w w/w terminie w kasie koła, inne dodatkowe opłaty, wynikające z uchwał, podjętych przez Walne Zgromadzenia poszczególnych Kół PZW (np. ekwiwalent).

 

Obecnie możliwe będzie wnoszenie drogą elektroniczną jedynie składek pełnych (brak możliwości opłacania elektronicznie składek ulgowych)


Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (29)

 • wydra.pl Data dodania: 1 rok temu Oceń: 0 + / -

  sardynka

  Nie chyba, lecz na pewno można łowić od poniedziałku - zostało to przecież ogłoszone;

  http://www.pzw.org.pl/opole/wiadomosci/204450/60/uwaga_wedkarze_komunikat_w_zwiazku_z_covid__19

  Jak wynika z tej decyzji, można będzie nawet organizować zawody, przecież na zawodach obowiązuje minimum 10 m pomiędzy zawodnikami - przy umiejętnym bezdotykowym losowaniu stanowisk a także ważeniu ryb.
  Gdybym się mylił - proszę o sprostowanie aby nie wprowadzać zamętu.

  Do zobaczenia nad wodą.!!!

 • Arkadiusz Data dodania: 1 rok temu Oceń: 1 + / -

  arek10301

  To jak Panowie.Chyba od poniedziałku można łowić.

  Zmiany w obostrzeniach - Cztery etapy znoszenia ograniczeń:
  I etap - od 20 kwietnia  Życie społeczne

  możliwość przemieszczania się w celach rekreacyjnych (przy zachowaniu dystansu społecznego i noszenia maseczek)

 • nodarek Data dodania: 1 rok temu Oceń: 0 + / -

  Panowie wędkarze,może coś przeoczyłem,może czegoś nie rozumiem,jestem wędkarzem i działkowcem,po wprowadzeniu przez rząd na początku kwietnia nowych obostrzeń zarządvkrajowy ogródków działkowych opublikował na stronie oficjalne stanowisko z wykładnią prawną co mogą działkowych w czasie akademii,oczekiwałbym tego samego że strony zarządu głównego pzw aby takie stanowisko podparte analizą prawną ogłosił na stronie ,na jakiej podstawie są karani wędkarze nad wodą zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa.Ja osobiście nie przyjąłem mandatu który chciał mi wypisać patrol dwuosobowy(policjant i żandarm wojskowy)uzasadniając to przepisem o zakazie wychodzenia z domu ,a wyrażenie napisane w nowych obostrzeniach jest że zaleca się pozostanie w domu nie zakazuje się wyjścia i to doprowadza do dobrowolnej interpretacji uchwalonych według mnie z wielomacwadami przepisów,a wszystkim dam pod rozważenie , wędkując sam nie łamie przepisów o zgromadzeniu ale czy patrol dwuosobowy który mnie legitymuje już ich nie łamie(Jest nas wtedy trzech)
  Już nie przytaczam sytuacji z 10-to kwietnia gdy rząd się wyciął na całą kwarantannę

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 1 rok temu Oceń: 0 + / -

  Cześć Grzegorzu !!! Trzymaj Stanicę dla naszych dzieciaczków. Mamy nadzieję, że do czasu obozu wszystko wróci do normy. Myśl też o dzieciach z Waszych okolic, my zorganizujemy puchary,nagrody i jakieś miłe niespodzianki dla uczestników zawodów. Zdrówka życzę w imieniu swoim i naszego Koła.

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 1 rok temu Oceń: 1 + / -

  Kolego Wydra. Rejestrów połowu ryb na dzień dzisiejszy nikt nie zniesie a dlaczego je wprowadzono to chyba wiesz. Teraz zamiast Sowietów mamy Ukraińców. Ksiądz chodzi za kasą więc on nie ma problemu a wręcz przeciwnie. Piszesz o harówce skarbnika , znam z autopsji, ale skoro jej nie będzie to za co miały by być pieniążki ??? Oczywiście za prowadzona pozostałą część pracy się należy, jeżeli Zarząd Koła wyrazi na to zgodę podejmując stosowną uchwałę. Chyba najlepiej było by się spotkać i porozmawiać. W Waszym Okręgu macie naprawdę mądrych odpowiedzialnych ludzi, których należy szanować a nie jak to często ma miejsce obrażać.

 • wydra.pl Data dodania: 1 rok temu Oceń: 0 + / -

  sardynka

  Dzwonił do mnie kolega ze Szczecina, bo usłyszał potężne walnięcie w szeroką marynarską pierś, dobry jesteś, nie ma co!!! – na drugi raz wal trochę słabiej bo ryby wypłoszysz. :)

  Ale do tematu, bo nie zauważyłeś mojego, gdzie napisałem o całkowitym zniesieniu REJESTRU POŁOWÓW.
  Działasz wiec wybiórczo i zauważasz to co Ci pasuje.

  Masz też super drukarkę, która, jak piszesz drukuje rejestr połowów w formie broszurki. Super sprawa, do chyba jeszcze pozostałość po Armii Radzieckiej, która to stacjonowała we Wrocławiu długie lata.

  Użalasz się nad tym, że musimy chodzić do koła aby dokonać opłaty wędkarskiej. Taż przecież ksiądz chodzi po kolędzie raz w roku i nie robi z tego powodu żadnego problemu, więc o co chodzi.

  Każdy wędkarz powinien choć raz w roku przyjść do koła, aby zobaczyć jak wygląda kochany prezes koła.

  Następna kwestia, to 5% od sprzedanych znaczków, które inkasuje księgowy koła za całoroczną harówkę. Dlatego właśnie mamy biuro koła posprzątane, jest czysto i schludnie, można się kawusi napić…itp…więc same plusy tu widzę.

  ALLALUJA I CAŁA NAPRZÓD!!!!

 • Piątek Grzegorz Data dodania: 1 rok temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • Piątek Grzegorz Data dodania: 1 rok temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 1 rok temu Oceń: 1 + / -

  OK - WALĘ SIĘ MOCNO. W tej chwili zrobiłem elektroniczną opłatę starszemu koledze (75 lat) i ma wszytko co potrzebne do wędkowania. Na zmiany nigdy nie ma właściwej pory, ale trzeba to robić małymi kroczkami. A wiem, że opłaty elektroniczne będę za niedługo czymś normalnym. Zdecydowana większość wędkarzy woli taką opcję (szybką i wygodną) starszym trzeba pomóc i tyle. Pozdrawiam Cię i zdrówka życzę

 • wydra.pl Data dodania: 1 rok temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 1 rok temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • wydra.pl Data dodania: 1 rok temu Oceń: 0 + / -

  sardynka

  Wielce szanowny Kolego Piotrze.

  Kolega wydra pl. napisał to co napisał, więc dla jasności zacytuję;

  „Po co wymyślać niepotrzebne opłaty elektroniczne???...które nic nie wnoszą i nic nie dają...”

  Ja szanowny kolego żyję w świecie rzeczywistym, a nie jak kolega, który żyje w świecie wirtualnym…i proszę się nie wymądrzać…
  Lecz…
  Przesłać mi drogą elektroniczną REJESTR POŁOWU RYB, abym za pięć minut mógł dokonać wpisu.
  I co kolega na to???

  Mogę się zgodzić na opłaty elektroniczne, pod jednym jedynym warunkiem;
  ZREZYGNOWANIE Z REJESTRU POŁOWU RYB.
  I eto wsio, jak mawiają Marsjanie. 

  Pozdrawiam rzeczywiście, a nie wirtualnie

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 1 rok temu Oceń: 0 + / -

  Witam kolegów po kiju. Oficjalnie nikt nam nie zabronił wędkowania, a pomysły naszych władz przez wielu prawników oraz Rzecznika Praw Obywatelskich podważają owe obostrzenia pod względem prawnym. Nie kto inny jak Instytut Żywności twierdzi, że : cyt. aktywność fizyczna jest niezbędnym elementem w rozwoju człowieka. W związku z powyższym należy zastanowić się czy można wędkować, czy też nie. Kolega Wydra napisał, że elektroniczne opłaty nic nie wnoszą i nic nie dają !!!!!! Kolego, gdzie Ty zżyjesz ? Cały świat od dziesiątek lat tak funkcjonuje. Koła przeważnie mają dyżury sprzedaży znaków. Trzeba iść lub jechać w dany dzień do skarbnika i stać w kolejce. Elektroniczne opłaty dają niesamowita wygodę i szybkość opłat. Siedzisz w domu opłacasz i za 5 minut jedziesz na ryby. Same korzyści z elektronicznych opłat. Należy je tylko dobrze ogarnąć, bo teraz jest z przyczyn prozaicznych zrobione nasz szybko. Oczywiście skarbnicy musieli by pozostać do ogarnięcia pozostałych rozliczeń finansowych Koła ale myślę , że to jest przyszłość znaczków. Nie wspomnę, że ZG PZW zamawia znaki, rozsyła je do Okręgów, które później wydają skarbnikom z Kół. Później droga powrotna, kupa papierologi i rozliczania. Dzięki elektronicznym opłatom wszyscy zyskają a co najważniejsze MY wędkarze (pod warunkiem, że opłaty elektroniczne będą takie same). Pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą.

 • wydra.pl Data dodania: 1 rok temu Oceń: 1 + / -

  sardynka

  Co prawda równowagą ciał zajmuje się statyka, to jednak zwrócenie uwagi na ten aspekt jest bardzo ważne.

  Zacytuje jedynie dwa zdania kolegi Arkadiusza;

  „Jednak musi być zachowana jakaś równowaga.”
  „W końcu za darmo tam nie siedzą.”

  Przypomnę jedynie to, o czym wszyscy doskonale wiemy;

  - Z jednej strony na przywołanej równoważni znajdujemy się my, wędkarze, którzy ponoszą całkowity ciężar finansowy organizacji wędkarskiej opłacając składki.
  - Z tej drugiej strony przeciwwagi, to pracownicy etatowi ZG, oraz wszystkich ZO.
  Jest dobrze wówczas, gdy szale na tej przywołanej wadze znajdują się w jednym poziomie – w równowadze.

  Czy zawsze, a nawet czy w ogóle jest równowaga w jednym tylko aspekcie – w aspekcie spełniania naszych wędkarskich próśb i skromnych życzeń.
  Pomijam tu pisanie głupot i żądań nierealnych przez zaledwie kilku z nas.
  Musimy zdać sobie sprawę z tego, że rząd nie będzie dofinansowywać naszej organizacji, i tylko od nas zależy, od nas zwykłych wędkarzy zależy – czy wędkarstwo w obecnej postaci przetrwa.

  ZDROWYCH ŚWIĄT I NADZIEI NA LEPSZE CZASY....

 • Arkadiusz Data dodania: 1 rok temu Oceń: 1 + / -

  arek10301

  Panie "wydra.pl"zgadzam się z Panem całkowicie.Jednak musi być zachowana jakaś równowaga.
  Zmniejszyć składki w roku 2021 dla tych wędkarzy,którzy opłacili składkę za bieżący rok .
  Ci którzy nie opłacą składki w tym roku nie tracą nic,to dlaczego mieli by płacić mniej w następnym roku?Każdy by miał prawo wyboru,czy opłaca mu się płacić jeszcze w tym roku czy też nie(oprócz tych co już opłacili). Natomiast jeśli chodzi o wędkarzy powyżej 65-lat to chcąc utrzymać 50% zniżki powinni normalnie zapłacić składkę za ten rok ,a w następnym zmniejszyć im opłatę tak samo jak nam.
  Tak w ogóle to nie wiem czy ktoś z Zarządu Okręgu czyta te nasze komentarze i odpowie na nasze apele.
  W końcu za darmo tam nie siedzą.
  Na koniec również chciałbym życzyć wszystkim ----ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH---w tym trudnym dla nas okresie.

 • wydra.pl Data dodania: 1 rok temu Oceń: 7 + / -

  sardynka

  Większość z nas składki opłaciła i łowić nie może...powód wiadomy.
  Koledzy, którzy nie opłacili także łowić nie mogą.
  Z chwilą możliwości łowienia, od razu pojawi się możliwość normalnej opłaty składki.
  Po co wymyślać niepotrzebne opłaty elektroniczne???...które nic nie wnoszą i nic nie dają...
  Prawdopodobnie zakaz połowów trwać będzie do lipca.
  W tej sytuacji należy się zastanowić nad zmniejszeniem składki o 50% w roku 2021.
  Powstaje groźna sytuacja dla tych (powyżej 65lat) którzy nie zapłacą w roku bieżącym - ponieważ przerwa w opłatach spowoduje powrót do opłaty 100%.
  Jest dużo spraw do zastanowienia się, omówienia i podjęcia właściwych decyzji.
  Głosu wędkarzy należy słuchać - mówię do kolegów z Zarządu Okręgu a także Zarządów Kół.
  Te sprawy należało by na spokojnie wyjaśnić właśnie tutaj, przecież po to jest Internet aby z niego korzystać.
  Czy jest w tej parafii jakiś rzecznik prasowy???
  Nie wolno chować głowy w piasek i udawać że się nic nie stało.
  Gdy chodzi o Święta, no cóż - WESOŁYCH I ZDROWYCH - choć tak na prawdę wesołe nie będą.
  Serdecznie Pozdrawiam.

 • Arkadiusz Data dodania: 1 rok temu Oceń: 4 + / -

  arek10301

  Szanowny Panie Piotrze.Ładnie Pan pisze ale nie chodzi tu o opłaty elektroniczne ani żadne wpisowe tylko o możliwość łowienia ryb za którą każdy z nas zapłacił(jako za usługę) a nie może z tego korzystać. Ja zaczynam sezon już w styczniu (jak i większość miłośników tego sportu) więc nie mówmy tu o wpisowym. PZW jako nasi przedstawiciele w pierwszej kolejności powinni starać się interweniować do Ministerstwa Zdrowia o możliwość wędkowania pod warunkiem zachowania wszelkich środków bezpieczeństwa(nawet z wymogiem ogrodzenia stanowiska i łowienia jedno osobowego) .W końcu nawet w samych przepisach jest zapis o zachowaniu odpowiedniej odległości od drugiego wędkarza.Dlaczego myśliwi pomimo zakazu wejścia do lasu mogą polować a my nie możemy łowić.Bo ktoś o nich pomyślał i wymyślił rozprzestrzenianie się pomoru świń.Komu ja będę zagrażał łowiąc z łodzi na środku jeziora lub samotnie na odludziu.Oto cały problem.PZW nawet nie próbuje coś załatwić i dlatego każdy wędkarz ma prawo być wkurzonym.A co do odszkodowania to kto dostał by te pieniądze bo na pewno nie wędkarze.Na miejscu PZW zależało by mi na szybkim załatwieniu tej sprawy z powodu niezadowolenia wędkarzy którzy już opłacili składkę i brakiem wpłat składek wędkarzy ,którym nie będzie się już opłacało płacić za parę miesięcy(bo ponoć ma to potrwać trochę dłużej).

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 1 rok temu Oceń: 0 + / -

  Szanowni Koledzy po kiju. Jest tutaj wiele komentarzy złośliwych i niegrzecznych - a po co ? Nie lepiej grzecznie pisać czy rozmawiać na argumenty ? Elektroniczne opłaty wprowadzono wówczas gdy jeszcze można było wędkować. Uważam, że taka możliwość powinna być wprowadzona dużo wcześniej i na stale dla naszej wygody. A co do opłaty to przecież nikt nikogo nie zmusza do uiszczania opłat. Uważam natomiast, że ze względu na sytuację w jakiej się znaleźliśmy, opłata wpisowa, która zacznie obowiązywać od 01.05 powinna być zniesiona na jakiś okres (np do końca czerwca) To nie PZW nam zabroniło wędkować tylko obecna władza. Dlatego to oni powinni być adresatem uwag, aczkolwiek nie wiem czy ZG PZW jako nasi przedstawiciele prawnie nie powinni domagać się zadośćuczynienia od Państwa (czyli też od nas).

 • Arkadiusz Data dodania: 1 rok temu Oceń: 5 + / -

  arek10301

  Domagam się obniżenia składki na przyszły rok za niewykorzystany okres .Powinniśmy zareagować na tą sytuację.W końcu Oni pracują dla nas a nie my dla nich.Ciekawe czy napiszą o jakiś zarybieniach w okresie kiedy nie wolno się gromadzić.

 • bodekw59 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 3 + / -

  widzę, że nic poza kasą się nie liczy. Nikt nam nie obniży wielkości składek za niewykorzystany okres, nie ważne jest , że nie mamy rejestru połowów, nie ważne, że zakaz wyjeżdżania na wypoczynek zamknął nas w domach , ważne żeby elektronicznie opłacić pełną składkę bo paru działaczy z ZO musi wziąć wypłatę. Panowie nie płaćmy nierobom składek może ktoś się puknie w głowę i zacznie myśleć.

 • lemon Data dodania: 1 rok temu Oceń: 4 + / -

  Witam,
  czy w związku z pandemią i zakazami będzie zryczałtowana bądź przeliczona za te dni?
  To nie fair zbierać składki za pełny okres w obecnej sytuacji!!!

 • yamaha44 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 12 + / -

  Witam
  Kiedy zawiesicie pobieranie składek !? Jest obowiązek pozostawania w domach a nie wyjeżdżanie nad wodę w celu wędkowania ! Rekreacja jest zawieszona dla dobra wszystkich Polaków !!! Jak można pobierać opłaty za coś z czego nie można korzystać ( nie powinno się ) - jak na teraz bezterminowo !!!! Pazerstwo PZW przekracza wszelkie granice !!! Taką postawą przyczyniacie się do pogarszania sytuacji w kraju - zmuszony jestem do zgłoszenia naruszenia przez PZW zaleceń kierowanych przez nasz rząd do wszystkich Polaków!!!

 • niezadowolony Data dodania: 1 rok temu Oceń: 0 + / -

  Nowy rejestr nie obowiazuje? Jak go zdobyć?

 • j234 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 2 + / -

  A czy nowy rejestr też nam Okręg wyśle drogą elektroniczną ? Może już nie trzeba wypełniać ?

 • kosidlo Data dodania: 1 rok temu Oceń: 3 + / -

  Ludziska całkiem głupieją i żądają oficjalnej zgody okręgu na wyjazd na ryby. Dalsze żądania to jak metodą, na robaka czy ciasto itd. Ludzie opamiętajcie się, od zgody na wyjazd na ryby jest zona , a nie dyrektor czy prezes.

 • Drankowski Mirosław Data dodania: 1 rok temu Oceń: 1 + / -

  babok3

  Dzień dobry prosił bym o oficjalną informację czy można czy podczas zakazu jaki nastał poprzez korona wirus można jeździć na ryby .

 • Górka Gintrowa Data dodania: 1 rok temu Oceń: 3 + / -

  gintrowa_gorka

  Właściwie, to nie pali się. Do 11 kwietnia i tak nie można iść na ryby.

 • krzysztof59 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 4 + / -

  Jakieś wyjaśnienie się wędkarzom należy. Przez takie komunikaty wprowadzacie Państwo chaos i zamieszanie. Świadczy to o braku profesjonalizmu i odpowiedzoalności.

 • Górka Gintrowa Data dodania: 1 rok temu Oceń: 7 + / -

  gintrowa_gorka

  W ciągu 48 h od którego dnia? Bo widzę tylko coraz to nowe daty przy tej samej informacji.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin